• 02

    12 2015

  • Kongres E(x)plory „Innowacje – do przodu, czyli którędy?”

Kongres E(x)plory „Innowacje – do przodu, czyli którędy?”

Kategoria Data Czas Lokalizacja
śr 02 Gru Całodniowe Centrum Nowych Technologii,

Czy w Polsce można realizować badania naukowe na satysfakcjonującym poziomie? Czy instytucje naukowe mogą skłonić do powrotu Polaków studiujących i realizujących badania zagranicą? Dlaczego wielu innowatorów nie decyduje się na założenie startupu w Polsce? Czy nowa ustawa o wspieraniu innowacyjności realizuje rzeczywiste potrzeby środowiska startupowego?

To główne tematy organizowanego przez Fundację Zaawansowanych Technologii II Kongresu E(x)plory „Innowacje – do przodu, czyli którędy?”, który odbędzie się 2 grudnia br. w Centrum Nowych Technologii CeNT UW w Warszawie.

Kongres skierowany jest do polskich innowatorów, zarówno tych realizujących projekty startupowe, jak i naukowców prowadzących badania na uczelniach wyższych i w instytucjach naukowych, przedstawicieli działów badań i rozwoju z firm, a także instytucji finansujących i wspierających innowacje.  – Tak szerokie grono pozwoli na wielopłaszyznową dyskusję na temat warunków rozwoju dla innowacji. – mówi Zuzanna Ziajko, z Fundacji Zaawansowanych Technologii, koordynatorka Kongresu. – Ta dyskusja jest teraz potrzebna, szczególnie w obliczu uchwalenia nowej ustawy o innowacyjności, o którą zabiegało środowisko startupowe.

Wątkiem przewodnim Kongresu będzie dyskusja nad temat realizowanych zmian legislacyjnych i potrzebnych instrumentów wsparcia dla innowatorów. W dyskusji „Zostać, czy wyjechać?” wezmą udział Eliza Kruczkowska (Startup Poland), Borys Musielak (Reaktor), dr Przemysław Żelazowski (SatAgro), Tomasz Czapliński (SpeedUp Group), Ewa Chronowska (Capital Ventures) oraz Michał Bańka (PARP). Paneliści zastanowią się co Polska oferuje dzisiaj startującym małym przedsiębiorcom i czy opłaca się inwestować w biznes w Polsce

O tym, jak zachęcać utalentowaną młodzież do studiowania w Polsce oraz co zrobić, aby młodzi naukowcy widzieli sens realizacji ich badań w Polsce będą dyskutować dr hab Marta Szulkin z CeNT UW, dr Joanna Bagniewska z University of Reading, dr Jakub Bochiński reprezentujący The Open University/ Centrum Nauki Kopernik oraz Jan Przybyłowicz, laureat II-go miejsca Konkursu Naukowego E(x)plory 2015.

Dodatkową atrakcją dla uczestników Kongresu będzie towarzysząca mu Specjalna Edycja Konkursu Naukowego E(x)plory, w której weźmie udział 41 Młodych Naukowców w wieku 14-20 lat, realizujących własne projekty badawcze. Wyłonieni podczas konkursu Laureaci będą reprezentować Polskę na prestiżowych konkursach naukowych na świecie w 2016 roku –Intel ISEF w Stanach Zjednoczonych, INFOMATRIX  w Rumunii, INESPO w Holandii oraz Expo Sciences Europe we Francji.

Udział w Kongresie E(x)plory jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji poprzez wypełnienie formularza zamieszczonego na stronie www.kongres.explory.pl, gdzie znajduje się także szczegółowy program wydarzenia.

Program

Źródło: Portal Innowacji

Loading Map....