Grupa docelowa: osoby w wieku 30 lat i więcej, pozostających bez pracy (bezrobotne i bierne zawodowo) zamierzające rozpocząć prowadzenie działalności gosp.(DG) i znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy: a) osoby po 50. r. ż. b) osoby długotrwale bezrobotne c) kobiety d) osoby z niepełnosprawnościami e) osoby o niskich kwalifikacjach. oraz bezrobotni mężczyźni w wieku 30 – 49 lat, którzy nie należą do w/w grup – maksymalnie 20% ogólnej liczby osób bezrobotnych objętych wsparciem. Projekt obejmuje: blok szkoleniowo-doradczy – 60 godzin szkoleń + materiały dydaktyczne/szkoleniowe + catering + zwrot kosztów opieki nad dzieckiem i/lub osobą zależną + ubezpieczenie NNW oraz indywidualne doradztwo w zakresie tworzenia biznesplanu (6 godzin na osobę), stypendium szkoleniowe (8,77 zł/h brutto) za udział w bloku szkoleniowo-doradczym, dotacje na uruchomienie działalności gospodarczej w kwocie 23 050,00 zł, finansowe wsparcie pomostowe przez okres 12 miesięcy  do 2 250,00 zł (netto) miesięcznie. Strona internetowa Projektu www.zyskzprzedsiebiorczosci.pl Rekrutacja startuje od 29 stycznia 2020 r. Miejsce składania formularzy: w biurze projektu (budynek British Centre) , przy ul. Kościuszki 93 (lok. 1), 90-443 Łódź w godzinach 8.30 – 15.30 .

Szkolenie dedykowane jest dla małych przedsiębiorców albo osób chcących rozpocząć działalność gospodarczą, którzy będą przetwarzać dane osobowe.

Twoja firma w social media

2019-10-21 08:06:56

Szukasz nowych klientów? Potrzebujesz wypromować swoją firmę? Chcesz rozwinąć sieć kontaktów biznesowych? Zdobądź wiedzę na temat LinkedIn i osiągaj ponadprzeciętne wyniki!

Spotkanie przeznaczone dla Pracodawców planujących zatrudniać obcokrajowców.

Chcąc uczcić tę wyjątkową rocznicę, przygotowujemy szereg wydarzeń o charakterze gospodarczym i kulturalnym.  W ramach tej inicjatywy w dniach 17-20 września 2019 r., w trakcie DLD Tel Aviv Innnovation Festival 2019, organizujemy misję gospodarczo-akademicką. Zaprezentujemy również wystawę biżuterii artystów związanych z łódzką Akademią Sztuk Pięknych oraz pokaz filmowy we współpracy z Muzeum Kinematografii. Projekt realizowany we współpracy z Ambasadą Rzeczypospolitej Polskiej w Tel Awiwie, Instytutem Polskim w Tel Awiwie, łódzką Akademią Sztuk Pięknych, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Polską Agencją Inwestycji i Handlu (Zagranicznym Biurem Handlowym w Izraelu) oraz Administracją Handlu Zagranicznego, działającą przy Ministerstwie Gospodarki Izraela. Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w konkursie „Dyplomacja publiczna 2019”.

Firma Custom Media Group informuje, że od 1 maja 2019 roku do 31.03.2020 roku realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej Grupa docelowa projektu to 72 osoby (40K, 8ON, 44 osób 50+) w wieku 30 lat i więcej pozostające bez pracy (bezrobotne i bierne zawodowo), które znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, zamieszkujących na obszarach słabo zaludnionych zgodnie ze stopniem urbanizacji. Grupa docelowa składać ma się z : – min. 60 % os. bezrobotnych, tj. 44(24K) – 40% os. biernych tj. 28 (16K) – min. 55%K tj. 40 – min. 10 os. ON tj. 8 – min. 20% os. długotrwale bezrobotnych tj. 15 – min. 40% os. maks. ISCED 3 tj. 29 W każdej podkategorii min. 55% K. – bezrobotni mężczyźni w wieku 30-49 lat, którzy nie należą do grup wymienionych powyżej (udział tej GD nie może przekroczyć 20% ogólnej liczby os. bezrobotnych objętych wsparciem). Uczestnicy projektu zostaną objęci następującymi formami wsparcia: DIAGNOZA POTRZEB SZKOLENIOWYCH I ZAWODOWYCH Z OPRACOWANIEM INDYWIDUALNEGO PLANU DZIAŁANIA (4h/osoba- 2 spotkaniex2h z doradcą zawodowym). Cel zadania to zapoznanie z predyspozycjami uczestników, sytuacją zawodową i określenie na tej podstawie ścieżki rozwoju (m.in. potrzeb szkoleniowych i możliwości doskonalenia zawodowego), która będzie rozwiązaniem dla poprawy sytuacji uczestników na rynku pracy i ma na celu podjęcia nowej pracy. SZKOLENIA ZAWODOWE (80h/grupa + 20h/grupa, 10 spotkań x 8h + 4 spotkania x 5h moduł komputerowy). – Celem zadania jest wyposażenie/podwyższenie/dostosowanie kwalifikacji niezbędnych na rynku pracy i dla uzyskania zatrudnienia, w kontekście zidentyfikowanych potrzeb osoby, której udzielane jest wsparcie przez wysokiej jakości szkolenia zakończone możliwością uzyskania certyfikatu. STAŻ ZAWODOWY Staż 4 miesiące (max.8h/dzień,40h/tydz./5dni/tydz.; max.7h/dzień,35h/tydz dla osób niepełnosprawnych). Celem stażu jestnabywanie/uzupełnianie doświadczenia zawodowego i praktycznych umiejętności w zakresie wykonywania danego według standardu określonego w Europejskiej i Polskiej Ramy Jakości Praktyk i Staży, co przygotuje uczestników do wejścia na rynek pracy z praktycznymi umiejętnościami postrzeganymi przez pracodawców jako niezbędne przy decyzji o zatrudnieniu pracownika. POŚREDNICTWO PRACY 1h x 6mcy/UP, wsparcie dostępne przez cały okres trwania projektu. Celem spotkań jest kompleksowe i indywidualne pośrednictwo pracy w zakresie wyboru zawodu zgodnego z kwalifikacjami zawodowymi uczestnika, nabytymi podczas projektu. Wsparcie ma na celu motywację uczestnika projektu do kontynuowania udziału w projekcie, zwiększenie do maksimum znalezienie, dlatego rozpocznie się od momentu szkoleń zawodowych. Dokumenty rekrutacyjne dostępne są na stronie projektowej http://akcjaaktywizacja.custommedia.pl/

Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości informuje,
iż wkrótce rozpocznie nabór formularzy zgłoszeniowych do projektu pt. ,,Szansa
na nowy start”.

Głównym celem projektu jest
podtrzymanie aktywności zawodowej 60 osób zamieszkałych w  województwie łódzkim,  które są osobami zagrożonymi zwolnieniem,
przewidzianymi do zwolnienia lub utraciły pracę z przyczyn niedotyczących
pracownika w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do
projektu. Do udziału w projekcie mogą zgłosić się zarówno osoby zatrudnione na
umowę o pracę, jak i na umowy cywilnoprawne.

Start ze wspomaganiem

2019-01-07 16:32:02

Konstruują roboty przemysłowe, opracowują systemy antydronowe, personalizują suplementy diety, znajdują sposoby na oszczędzanie energii w zakładach – wszystkie te innowacyjne projekty są rozwijane dzięki wsparciu akceleratora Startup Spark w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. O różnych formach pomocy młodym firmom technologicznym w rozmowie z Malwiną Wadas opowiadają Agnieszka Sygitowicz, prezes ŁSSE S.A. i Magda Kubicka, manager akceleratora start-upów.

Wesołych Świąt!

2018-12-24 08:30:00

Składamy Wam życzenia pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia! W 2019 roku wszelkiej pomyślności, sukcesów i realizacji najśmielszych planów biznesowych!

Agencja Użytkowania i Poszanowania Energii Sp. z o.o. oraz MP Polskie Klastry Sp. z o.o. –koordynator Klastra Metalowego METALIKA zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji podsumowującej międzynarodowy projekt finansowany w ramach Programu Ramowego UE w zakresie Badań Naukowych i Innowacji Horyzont 2020

Refleksyjnie o designie

2018-10-08 10:27:10

Łódź Design Festival to wydarzenie, które inspiruje projektantów, architektów, a także przedstawicieli zawodów kreatywnych. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Refleksje”. O tym najbardziej opiniotwórczym poświęconym wzornictwu wydarzeniu w Europie Środkowo-Wschodniej rozmawiamy z Michałem Piernikowskim, dyrektorem Łódź Design Festival.

Rozwój inwestycji, programy miejskie, proaktywna postawa władz miasta i uczelni wyższych, centralna lokalizacja oraz synergia z Warszawą to największe atuty rosnącego kapitału ludzkiego w Łodzi i regionie. Opublikowany właśnie raport firmy specjalizującej się w rekrutacji i doradztwie personalnym potwierdza, że Łódź przyciąga nie tylko inwestorów, ale również specjalistów.

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu (tzw. RODO).

20 marca w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej (al. Politechniki 10) odbędzie się spotkanie w ramach KIS Technology Open Day, którego motywem przewodnim będą Innowacyjne Technologie. Udział w wydarzeniu pozwoli Państwu na zapoznanie się z najnowszą ofertą technologiczną Politechniki Łódzkiej, wzięcie udziału w wykładach zaproszonych Gości, a także wymianę doświadczeń i nawiązanie współpracy podczas panelu networkingowego.

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Łódzkiego Centrum Przedsiebiorczości. W każdy pierwszy trzeci czwartek miesiaca w godz. 11.30-13.30 konsultanci udzielają indywidualnych porad w zakresie zakładania i prowadzenia firmy.

11 edycji, ponad 550 przyznanych tytułów „ Lodołamacza” i wręczonych statuetek, ponad 3900 uczestników Konkursu. To bilans ostatnich 11 lat funkcjonowania konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie „Lodołamacze”.

Zostań jurorem i wybierz najlepszy łódzki start-up zgłoszony do tegorocznej edycji Konkursu Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Biznes. Na Wasze głosy czekamy do 18 czerwca. Zwycięski projekt otrzyma 5000 zł!

Stara fabryka Wernera przy ulicy Wierzbowej 44 zmieni się po rewitalizacji w nową, funkcjonalną przestrzeń dla biznesu, ale również dla mieszkańców. Fabryka Przedsiębiorczości będzie służyła nie tylko użytkownikom, ale zaoferuje również przestrzeń publiczną, w której znajdzie się m.in. teren zielony, amfiteatr, galeria sztuki oraz taras widokowy.

Zapraszamy wszystkich pasjonatów nauki do udziału w XVII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi!. 3-10 kwietnia 2017 r. czeka na Was kilkaset wydarzeń naukowych, kulturalnych i artystycznych przygotowanych m. in. przez łódzkie uczelnie wyższe oraz inne instytucje naukowe i kulturalne.