2019-06-14 09:41:05

Spotkanie informacyjne pn. „Przedsiębiorco, rozwiń swoją firmę – pozyskaj środki unijne”.

„Firma 50+ edycja III – wsparcie przedsiębiorczości osób powyżej 50 r.ż. z obszarów słabo zaludnionych województwa łódzkiego”

„Forum Środków Unijnych"

2019-05-14 13:55:30

Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym dot. możliwości pozyskania oraz skorzystania z Funduszy Europejskich pt. „Forum Środków Unijnych”.

Łódzka Fabryka Firm

2019-04-24 07:35:07

„Łódzka Fabryka Firm” realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt zakłada wsparcie szkoleniowo-doradcze, dotację (jednorazowe środki na uruchomienie działalności) do 27.000 zł oraz comiesięczne wsparcie pomostowe (do 2000 zł miesięcznie – przez 12 miesięcy).

Projekt adresowany jest dla mieszkańców Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego, pozostających bez pracy, które ukończyły 30 lat.

„Kobieta na prezydenta”, „mama wszechdowodząca”, „businesswoman”, czy „Yes, I can” to zaledwie wybrane hasła, które będą towarzyszyć obchodom Międzynarodowego Dnia Kobiet w Galerii Łódzkiej.

Nowy projekt skierowany do osób powyżej 30 roku życia, bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo zamieszkałych na terenach Łódzkiego Obszaru Metropolitarnego (tj. Miasto Łódź oraz powiaty: łódzki wschodni, brzeziński, pabianicki i zgierski), zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, w tym należących do osób w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy (osób w wieku 50 lat i więcej, osób długotrwale bezrobotnych, osób z niepełnosprawnościami, osób o niskich kwalifikacjach, kobiet).

Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości informuje,
iż wkrótce rozpocznie nabór formularzy zgłoszeniowych do projektu pt. ,,Szansa
na nowy start”.

Głównym celem projektu jest
podtrzymanie aktywności zawodowej 60 osób zamieszkałych w  województwie łódzkim,  które są osobami zagrożonymi zwolnieniem,
przewidzianymi do zwolnienia lub utraciły pracę z przyczyn niedotyczących
pracownika w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do
projektu. Do udziału w projekcie mogą zgłosić się zarówno osoby zatrudnione na
umowę o pracę, jak i na umowy cywilnoprawne.

Start ze wspomaganiem

2019-01-07 16:32:02

Konstruują roboty przemysłowe, opracowują systemy antydronowe, personalizują suplementy diety, znajdują sposoby na oszczędzanie energii w zakładach – wszystkie te innowacyjne projekty są rozwijane dzięki wsparciu akceleratora Startup Spark w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. O różnych formach pomocy młodym firmom technologicznym w rozmowie z Malwiną Wadas opowiadają Agnieszka Sygitowicz, prezes ŁSSE S.A. i Magda Kubicka, manager akceleratora start-upów.

Strategiczna lokalizacja

2019-01-04 11:13:55

W lipcu 2017 roku firma Whirlpool otworzyła w Łodzi Centrum Usług Wspólnych dla Finansów. O celach strategicznych spółki rozmawiamy z Andreą Marciandim, dyrektorem CUW Whirlpoolana Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Bynajmniej nie złudzenie

2019-01-03 09:51:40

Otoczony zielenią, niewielki budynek z czerwonej cegły, żelazne drzwi z kratą, drewniany sufit i oryginalna, ponadstuletnia podłoga… To nie złudzenie. To Fatamorgana.

Wesołych Świąt!

2018-12-24 08:30:00

Składamy Wam życzenia pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia! W 2019 roku wszelkiej pomyślności, sukcesów i realizacji najśmielszych planów biznesowych!

O tym, że Księży Młyn przyciąga nietuzinkowe postaci – wiemy wszyscy. O tym, gdzie i jak zmienić stereotypowe myślenie o motocyklistach – wie na pewno Robert Górecki,właściciel Klubu Motocyklowego Znikąd Donikąd/ Nowhere To Nowhere. To obowiązkowy punkt na mapie Łodzi dla wszystkich, nie tylko lokalnych, fanów jednośladów.

Agencja Użytkowania i Poszanowania Energii Sp. z o.o. oraz MP Polskie Klastry Sp. z o.o. –koordynator Klastra Metalowego METALIKA zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji podsumowującej międzynarodowy projekt finansowany w ramach Programu Ramowego UE w zakresie Badań Naukowych i Innowacji Horyzont 2020

Pierwsze strefycoworkingowe pojawiły się w Łodzi wiele lat temu. Jednak Radosław Szwugier, współpomysłodawca i współzałożyciel firmy CoSpot, uznał, że nie wszyscy, którzy oferowali miejsce do pracy, zrozumieli, czym tak naprawdę jest coworking. Bo, jak przekonuje, nie chodzi tylko o miejsce, ale przede wszystkim o sposób pracy, społeczność i możliwości, jakie oferuje taki typ działalności.

Słodko, wykwintnie, domowo

2018-12-07 09:00:27

Nowoczesne cukiernictwo tworzone z pasją, gdzie wszystko smakuje tak samo wyśmienicie, jak wygląda –tak w skrócie można określić Maison a.s. To cukiernia z francuskim klimatem,położona w samym sercu postindustrialnej Łodzi. Słodkości, które serwują właściciele, zaspokoją najwybredniejsze gusta imają jedną dodatkową cechę – pomagają w podtrzymywaniu relacji społecznych.

Dubajski konkurs Expo Live rozpoczął przyjmowanie wniosków. Zwycięskie pomysły mogą otrzymać grant w wysokości nawet 100 tys. USD, ale też szeroko zakrojoną promocją w ramach Wystawy EXPO 2020. – Projekty muszą odnosić się do trzech podtematów expo, czyli mobilności, zrównoważonego rozwoju i szans.

Ruszyła kolejna edycja KONKURSU MIKROPRZEDSIĘBIORCA ROKU, skierowanego do mikroprzedsiębiorstw, zatrudniających nie więcej niż 10 pracowników oraz o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro. Celem Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2018 jest promocja nowoczesnych inicjatyw, które wyróżnia nie tylko efektywność, ale również zaangażowanie i społeczna odpowiedzialność.

Urząd Miasta Łodzi oraz  Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) zapraszają w dniu 13 grudnia na bezpłatne warsztaty przeznaczone dla właścicieli i osób zarządzających małymi i średnimi  firmami, którzy chcą szukają metod i rozwiązań na rozwój rynkowy swoich biznesów.

Urząd Miasta Łodzi oraz  Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) zapraszają w dniu 14 grudnia br na bezpłatne warsztaty dedykowane przedsiębiorcom, którzy chcą szukają metod i pomysłów na pokonanie konkurencji i skuteczne wykorzystanie nowoczesnych kanałów i mediów do promocji i sprzedaży.