• 16

    09 2015

  • Targi SLOW FOOD

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza przedsiębiorców do wspólnego udziału w Międzynarodowych Targach SLOW FOOD w Stuttgarcie/Niemcy. Targi odbywać będą się w dniach31 marca – 3 kwietnia 2016 roku.

Celem targów jest promowanie regionalnej, naturalnej żywności, będącej przeciwieństwem żywności typu fast food. Partnerem targów jest włoska organizacja SLOW FOOD, która propaguje ideę dobrego smaku produktów żywnościowych oraz czerpania radości i zadowolenia z jedzenia. Targi „Slow Food” są kierowane do szerokiej publiczności, do wszystkich, którzy cenią sobie zdrową i smaczną żywność. Podczas targów wystawcy sprzedają swoje produkty, które m.in. nie mogą zawierać sztucznych dodatków i konserwantów.

Targi rokrocznie cieszą się dużym zainteresowaniem. Tylko w ubiegłym odwiedziło je ponad 90 tys. odwiedzających, wśród nich prominentni politycy, znane osobistości ze świata kultury i mediów, przedstawiciele gastronomii i kucharze. Celem targów jest prezentacja produktów żywnościowych występujących lokalnie, charakteryzujących się m. in. tradycyjnymi metodami wytwarzania.Udział w targach to okazja do zaprezentowania swojej oferty i nawiązania kontaktów handlowych.

Koszt uczestnictwa – w tym: wynajem powierzchni i zabudowa stoiska, wyposażenie stoiska: lady, regały, stoliki, krzesła + montaż i demontaż – pokrywa Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Firmy są zobowiązane do pokrycia kosztów zakwaterowania i transportu.

Zgłoszenia – do 30 września 2015 roku – przyjmuje Departament Promocji i Współpracy Zagranicznej, e-mail: hanna.maciejewska@lodzkie.pl, fax 42 663 36 02. Decyduje kolejność zgłoszeń. (hm)

Szczegóły na stronie

Źródło: Portal WŁ