• 05

    05 2016

  • IV Forum AGD

11 i 12 maja br. Łódź będzie gospodarzem 4. Międzynarodowego Forum Producentów i Dostawców Artykułów Gospodarstwa Domowego w Europie. Organizatorem jednej z największych imprez tej branży na Starym Kontynencie jest firma Muller – Die lila Logistik Polska Sp. z o.o..Urząd Miasta Łodzi wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego współpartnerują forum.

Za współorganizację międzynarodowego wydarzenia odpowiada Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Branża AGD jest jednym z filarów łódzkiej gospodarki. Zatrudnienie w niej w Łodzi i regionie znalazło ok. 7,5 tys. osób. Od wielu lat swoje fabryki w naszym mieście posiadają m.in. koncerny BSH oraz Indesit/Whirpool, które nie tylko dają prace łodzianom, ale też partnerują miastu m.in. w programie „Młodzi w Łodzi”, czy tworząc patronackie klasy w łódzkich szkołach.

Także miasto wychodzi naprzeciw potrzebom biznesu. Dzięki priorytetowej obsłudze firmy, które zgłaszają się z chęcią zainwestowania na terenach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, traktowane są w szczególny sposób przy realizacji procedur. Trwają także prace nad nowymi programami zwolnień z podatku od nieruchomości.

 

Źródło: UMŁ