• 10

    01 2017

  • Branżowy Program Promocji sektora IT/ICT

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jest realizatorem Branżowego Programu Promocji dla sektora IT/ICT. Program potrwa do końca czerwca 2019 r. Działania mają na celu promocję polskiego sektora ICT za granicą i obejmują przede wszystkim organizację stoisk informacyjno-promocyjnych na wybranych branżowych targach i konferencjach  oraz rozpowszechnianie informacji na temat sektora za pośrednictwem publikacji i mediów społecznościowych.

Najbliższe targi – CeBIT Hanower

Zapraszamy przedstawicieli polskich firm branży ICT do udziału w polskim stoisku informacyjno-promocyjnym na targach CeBIT, które odbędą się w dniach 20-24 kwietnia 2017 r. w Hanowerze (Niemcy). Targi CeBIT należą do najważniejszych imprez w branży technologii informacyjnych i komunikacyjnych na świecie.

Stoisko zostanie zorganizowane w ramach realizowanego przez PARP Branżowego Programu Promocji sektora IT/ICT na lata 2016-2019, w ramach poddziałania 3.3.2 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Celem organizacji stoiska jest promocja polskiej branży IT/ICT na świecie. Oferta stoiska skierowana jest do przedstwicieli firm, którzy w targach CeBIT biorą udział jako zwiedzający i/lub wystawcy, jak również do tych, którzy nie wybierają się na targi osobiście, a są zainteresowani promocją swojej oferty w trakcie tego wydarzenia.

Zainteresowanym nieodpłatną promocją swojej oferty na polskim stoisku informacyjno-promocyjnym oferujemy możliwość:
• prezentacji materiałów informacyjno-promocyjnych firmy (ulotki, foldery, itp.),
• wyświetlania materiałów audio-wizualnych z ofertą firmy na dostępnych ekranach (filmy promocyjne, prezentacje, itp.),
• skorzystania ze strefy b2b, w celu organizacji spotkań i prezentacji dla potencjalnych partnerów biznesowych.

Przedsiębiorców zainteresowanych skorzystaniem z polskiego stoiska informacyjno-promocyjnego na targach CeBIT prosimy o kontakt na adres: slawomir_biedermann@parp.gov.pl

Enterprise Europe Network przy PARP współorganizuje giełdę kooperacyjną (spotkania b2b) podczas targów CeBIT 2017 (czytaj więcej na stronie EEN)

Stoiska narodowe

Stoiska narodowe będą organizowane na poniższych targach i konferencjach:

Nazwa targówMiejsce targówTermin targów
2017
CeBITHanower, Niemcy20-24 marca 2017 r.
 IoT World Santa Clara, USA16-18 maja 2017 r.
Pioneers FestivalWiedeń, Austria1-2 czerwca 2017 r.
GamescomKolonia, Niemcy22-26 sierpnia 2017 r.
Techcrunch DisruptSan Francisco, USA18-20 września 2017 r.
FuturecomSao Paulo, Brazylia2-5 października 2017 r.
Web SummitLizbona, Portugalia6-9 listopada 2017 r.
2018
Mobile World CongressBarcelona, HiszpaniaI kwartał 2018 r.
Japan IT WeekTokio, JaponiaII kwartał 2018 r.
Pioneers FestivalWiedeń, AustriaII kwartał 2018 r.
Techcrunch DisruptSan Francisco, USAIII kwartał 2018 r.
G-StarPusan, Korea PołudniowaIV kwartał 2018 r.
Web SummitLizbona, PortugaliaIV kwartał 2018 r.
2019
Pioneers FestivalWiedeń, AustriaII kwartał 2019 r.

Polskie firmy będą miały możliwość prezentacji ofert, filmów reklamowych oraz spotkań z kontrahentami. Obsługa stoiska narodowego będzie udzielać zwiedzającym informacji o stoiskach polskich firm, będących wystawcami na danych targach (konferencjach). Dodatkowo Ministerstwo Rozwoju na każde targi (konferencję) wyda katalog z informacjami o polskich wystawcach i lokalizacją ich stoisk. Wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z promocji w ramach wymienionych stoisk informacyjno-promocyjnych zapraszamy do kontaktu pod adresem: b2b@parp.gov.pl.

Program został opracowany w ramach poddziałania 3.3.2 „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Dofinansowanie

Polskie MŚP z branży ICT mogą ubiegać się o dofinansowanie części kosztów związanych z udziałem w Branżowym Programie Promocji w ramach poddziałania 3.3.3 „Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand” POIR. Aktualne informacje o zasadach ubiegania się o dofinansowanie i terminach naborów znajdują się na stronie POIR. W przypadku pytań o szczegóły związane z dofinansowaniem w ramach poddziałania 3.3.3 POIR zachęcamy do kontaktu z Informatorium PARP.

Źródło: PARP