• 19

    01 2017

  • Jak stworzyć własną markę w internecie

Według raportu Lee Hecht Harrison DBM Polska „Media społecznościowe w rekrutacji. Raport 2015” aż 97% rekruterów przed zaproszeniem kandydata na rozmowę o pracę, sprawdza jego profil w mediach społecznościowych.

Dziewięciu na dziesięciu pracodawców ocenia w ten sposób potencjalnego pracownika. To sprawia, że dbanie o wizerunek w sieci staje się już nie tylko zachcianką, ale obowiązkiem tych, którzy chcą mieć kontrolę nad swoją pozycją zawodową i sposobem w jaki są postrzegani w biznesie.

Już w czwartek, 26 stycznia o godzinie 18:00, w Idea Hubie przy Drewnowskiej 58A odbędą się warsztaty na temat budowania własnej marki w social media.

Jak wynika z raportu Lee Hecht Harrison DBM Polska, najtrudniej o pracę osobom stosującym na portalach społecznościowych wulgaryzmy (87% wskazań rekruterów), publikującym treści związane z używkami (75%) oraz popełniającym błędy językowe (72%). Bardzo dobrze oceniane jest za to dzielenie się wiedzą (82%) i pasjami (64%).

Na szkoleniu uczestnicy dowiedzą się zatem w jaki sposób pokazywać siebie w internecie, by pomogło to w ich karierze.Poznają także konkretne narzędzia i kanały on-line, dzięki którym uzyskają zamierzone cele biznesowe. Warsztaty poprowadzi Dagmara Pakulska – marketer i szkoleniowiec z kilkuletnim doświadczeniem. Zajmuje się opracowywaniem strategii dla marek i prowadzeniem ich komunikacji w social media. Jest autorką wielu artykułów na temat personal brandingu na portalach branżowych.

Idea Hub to inicjatywa Idea Banku, stworzona po to, by ułatwić elastyczną pracę wszystkim przedsiębiorcom. W designerskiej przestrzeni coworkingowej mogą oni napić się kawy, skorzystać z WiFi i zorganizować spotkanie biznesowe w wyposażonych w niezbędny sprzęt salach konferencyjnych. Kilka razy w miesiącu odbywają się w niej warsztaty wspierające zdobywanie przedsiębiorczych kompetencji. Na zainteresowanych warsztatami z personal brandingu czeka 10 miejsc. O udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń wysłanych pod adres: drewnowska@ihub.pl

Źródło: Idea HUB