• 06

    03 2017

  • Lokale dla kreatywnych czekają!

Po rocznej przerwie startuje 18. edycja konkursu „Lokale kreatywne”. Do dyspozycji zainteresowanych miasto przekazuje tym razem 14 lokali w centrum Łodzi, z czego 4 frontowe na parterze przy ul. Nawrot 7 oraz Sienkiewicza 20, 48 i 52.

Jak poinformował wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Paweł Bliźniuk, 18 marca w Dużej Sali Obrad UMŁ, o godz. 10 zorganizowane będzie otwarte spotkanie dla wszystkich chętnych, a do 29 marca można składać wnioski konkursowe.

Akcja „Lokale kreatywne” to szansa na uruchomienie własnej działalności, która łączy elementy kultury, sztuki czy edukacji z biznesem, a ponadto daje możliwość najmu w dobrej lokalizacji przy konkurencyjnych stawkach czynszu.

– Chodzi o różnego typu aktywność artystyczną, rękodzieło, studia, pracownie, galerie, antykwariaty, placówki edukacyjne, itp. Przy weryfikacji wniosków komisja bierze pod uwagę nie tylko proponowane stawki, ale przede wszystkim pomysł zagospodarowania lokalu, jego funkcje i atrakcyjność – wyjaśnia dyrektor Zarządu Lokali Miejskich Andrzej Chojnacki.

Do tej pory, w poprzednich 17. edycjach konkursu dla przedsiębiorców z sektora kreatywnego, wynajęto 109 lokali, w których działalność nadal prowadzi 69 osób.

Więcej informacji na stronie www.kreatywna.lodz.pl

Źródło: UMŁ