• 11

    05 2017

  • Nabór do projektu Kreatywni w Łodzi

Przedstawiciele łódzkiego sektora kreatywnego zaprezentują się na najważniejszych wydarzeniach w Europie. Wybrani podczas rekrutacji przedsiębiorcy i artyści będą mogli bez zaangażowania własnych środków wziąć udział w Międzynarodowych Targach Wyposażenia Wnętrz, Tekstyliów, Upominków i Zabawek – FORMEX w Sztoholmie, Londyńskich Targach Designu oraz Holenderskim Tygodniu Designu w Eindhoven.

Podczas tych wydarzeń zorganizowane zostaną specjalnie strefy prezentujące twórczość łodzian i ich produkty. Oprócz przygotowania ekspozycji uczestnikom projektu „Promocja gospodarcza łódzkiego sektora kreatywnego” zagwarantowane zostaną m.in. noclegi, przeloty, transport eksponatów oraz ubezpieczenie. Kreatywni z Łodzi będą mogli także liczyć na szkolenia dotyczące marketingu oraz spotkania z ekspertami znającymi zagraniczne rynki i obowiązujące na nich trendy. Po zakończeniu rekrutacji do udziału w każdym z wydarzeń zaproszonych zostanie po 5 przedsiębiorców, a wszystko będzie możliwe dzięki wsparciu Urzędu Miasta Łodzi i europejskich funduszy.

Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz, Tekstyliów, Upominków i Zabawek – FORMEX odbędą się w Sztokholmie w dniach 23 – 26 sierpnia. To największe tego typu wydarzenie branży wyposażenia wnętrz w Skandynawii. FORMEX cieszy się niezwykłą popularnością i jest odwiedzany przez ponad 20 000 gości oraz 700 przedstawicieli mediów. Tegoroczna edycja targów zgromadzi 800 wystawców, a wśród nich znajdą się także kreatywni przedsiębiorcy z Łodzi. Specjalnie zaprojektowany Lodz Design Showroom zajmie powierzchnie 50 metrów kwadratowych.

Londyńskie Targi Designu zaplanowano na 21 – 24 września. Odwiedzający wystawę będą mogli zobaczyć prace ponad 300 niezależnych artystów oraz kilkaset propozycji przygotowanych przez światowych liderów designu i globalne marki. Przedsięwzięcie jest najważniejszym punktem programu London Design Festival. Jego zakres tematyczny to m.in. meble, oświetlenie, ceramika, tkaniny oraz akcesoria. Łódzka ekspozycja zlokalizowana zostanie w dawnym browarze (Old Truman Brewery), który jest londyńskimi centrum przemysłów kreatywnych.

Holenderski Tydzień Designu to cykliczna impreza, która odbędzie się już po raz dwudziesty piąty. Przez 9 dni (21 – 29 października) prezentowane będą między innymi wzornictwo, projekty koncepcyjne, grafika, tekstylia, meble, szkło i moda. Wystawy, warsztaty i spotkania będą miały miejsce w ponad 60 różnych przestrzeniach Eindhoven – miasta słynącego z jednej z najlepszych designerskich szkół wyższych na świecie. Odwiedzając jesienią Holandię przedstawiciele łódzkiego sektora kreatywnego dołączą do grona ponad 1 900 designerów z całego świata.

WEŹ UDZIAŁ W REKRUTACJI – ZGŁOSZENIA DO 24 MAJA

wypełnij formularz

Więcej informacji o projekcie: http://lodzcreates.com/