• 11

    05 2017

  • MIT Enterprise Forum Poland szuka startupów technologicznych w Łodzi

Trwa nabór do kolejnej edycji programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland, realizowanego w oparciu o know-how jednego z najlepszych na świecie uniwersytetów technologicznych – Massachusetts Institute of Technology.

Startupy z całej Polski, które wezmą udział w projekcie, uzyskają wsparcie największych polskich i międzynarodowych firm, a także szansę na dofinansowanie działalności w kwocie nawet do 200 000 złotych.

W ramach kampanii informacyjnej programu przedstawiciele MITEF Poland podróżują po całej Polsce, spotykając się z naukowcami i przedstawicielami biznesu w najbardziej prestiżowych ośrodkach rozwoju nauki i przedsiębiorczości.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 15 maja w Centrum Technologii Informatycznych Politechniki Łódzkiej.

Wydarzenie ma charakter otwarty. Celem spotkania jest przybliżenie reprezentantom startupów technologicznych idei i mechaniki programu MIT Enterprise Forum Poland, a także przedstawienie obszarów wsparcia, jakie oferują partnerzy strategiczni w ramach każdej ze ścieżek akceleracji. Dodatkowo uczestnicy spotkań będą mogli wysłuchać relacji przedsiębiorców, którzy wzięli udział we wcześniejszych edycjach akceleratora, a także sprawdzić się na scenie z prezentacją własnego pomysłu w ramach pitching contest.

Spotkanie organizowane przez MITEF Poland to doskonała okazja, żeby nie tylko zaznajomić się z naszą propozycją akceleracji, ale przede wszystkim poznać ciekawych ludzi ze świata nauki i biznesu. To również wyjątkowa szansa zaprezentowania się na scenie ze swoim pomysłem i nawiązania relacji biznesowych z partnerami przemysłowymi programu – mówi Magdalena Jabłońska, Dyrektor Operacyjna MIT Enterprise Forum Poland –  Zależy nam na tym, aby nasze spotkania prezentowały wartość samą w sobie, niezależnie od tego, czy ich uczestnicy przystąpią do akceleracji, czy też nie – dodaje.

Spotkania  z przedstawicielami MIT Enterprise Forum Poland odbywają się w największych miastach w Polsce, w tym m.in. w Warszawie, Krakowie, Olsztynie, Szczecinie, Toruniu, Rzeszowie, Lublinie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach czy Łodzi. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Rejestracja i dokładny kalendarz spotkań znajduje się na stronie internetowej: www.mitefpoland.org/infoday

Szansa na 200 tys. zł i prezentację technologii przed inwestorami z USA

Celem programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland jest wsparcie innowacyjnych startupów technologicznych w przyśpieszeniu komercjalizacji rozwijanych przez nie rozwiązań. W ramach projektu pomocy poczatkującym przedsiębiorcom udzielą największe polskie i międzynarodowe organizacje, m.in.: PKO Bank Polski, Grupa PGNiG, Grupa KGHM, Grupa Adamed, Intel, Visa oraz Hewlett Packard Enterprise Polska. Dzięki grantowi przyznanemu MIT Enterprise Forum Poland w pilotażowym konkursie ScaleUp, zrealizowanym w ramach rządowego programu Start In Poland, startupy, które zakwalifikują się do programu, uzyskają również szansę na dofinansowanie działalności w kwocie nawet do 200 tys. zł. oraz wsparcie w postaci usług o wartości do 50 tys. zł.

Firmy, które wezmą udział w projekcie uzyskają dostęp do wyjątkowego know-how, laboratoriów, zaplecza technicznego i technologicznego, a także szansę na dofinansowanie działalności. Przedstawiciele pięciu najlepszych startupów wyjadą ponadto na bootcamp do MIT w Bostonie, gdzie będą mieli szansę przedstawić swoje pomysły inwestorom z USA – dodaje Magdalena Jabłońska.

W ramach programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland przewidziano cztery ścieżki tematyczne: Let’s Fintech with PKO Bank Polski!, Zdrowie, Energia i Surowce, a także Ścieżkę Ogólną, dedykowaną startupom rozwijającym technologie w ramach Krajowych Inteligentnych Specjalizacji. Innowacyjne polskie mikro i małe firmy mogą składać dokumenty aplikacyjne za pośrednictwem strony internetowej mitefpoland.org do 25 maja 2017 roku.

Partnerami wspierającymi program MITEF Poland są także Campus Warsaw, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIPP) oraz Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń. Od strony prawnej startupy wspierane będą przez kancelarie Wardyński i Wspólnicy oraz JWP Rzecznicy Patentowi.

 

SZCZEGÓŁY WYDARZENIA:

Centrum Technologii Informatycznych Politechniki Łódzkiej

Ul. Wólczańska 217/223

90-924 Łódź

Budynek B-19

Parter (Sala Kinowa)

 

Godzina: 10.30 – 13.30

AGENDA:

10:30  Powitanie ze strony Współorganizatorów

10:40  Prezentacja MIT Enterprise Forum Poland

  • Dowiedz się, czym jest akcelerator MIT Enterprise Forum Poland i poznaj warunki udziału w 3. edycji programu
  • Elementy programu akceleracji – na czym polega program warsztatów 24 kroki – zdyscyplinowana przedsiębiorczość prof. Williama Aulet’a (MIT)
  • Poczuj atmosferę 2. edycji programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland
  • Dowiedz się od przedstawicieli firm partnerskich, na czym polega współpraca z PKO BP, Grupą PGNiG, Grupą KGHM oraz Grupą Adamed przy wdrożeniach technologii Startupów w ramach programu

12:30   Pitching Contest – trzyminutowe prezentacje projektów zgłoszonych przed wydarzeniem

13:00  Networking – pizza z MIT Enterprise Forum Poland

Dodatkowe informacje:

Tomasz Gierwat

E-mail: tgierwat@mnhtninc.com

Telefon: 690 916 130

 

O MIT Enterprise Forum Poland

MIT Enterprise Forum Poland jest częścią globalnej sieci MIT Enterprise Forum. MITEF Poland posiada afiliację z Massachusetts Institute of Technology poprzez MIT Technology Review. Informujemy, łączymy i trenujemy początkujących polskich przedsiębiorców, umożliwiając im szybkie przekształcenie innowacyjnych idei w sprawnie prosperujące firmy. Naszym celem jest budowanie lepszego świata poprzez przyśpieszanie tworzenia i rozwoju firm technologicznych.

O dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej:

Program akceleracji MIT EF Poland 2-3 edycja jest realizowany w ramach pilotażu ScaleUP pn. „Program Akceleracji MIT Enterprise Forum Poland realizowany we współpracy z Dużymi Przedsiębiorstwami dla Startupów w branży energetycznej, surowcowej, ochrony zdrowia oraz finansowej”.

Projekt dofinansowany jest  w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, działanie 2.4. Współpraca w ramach krajowego systemu innowacji, Poddziałanie 2.4.1. Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB Pilotażu ScaleUP.

Wartość dofinansowania: 5, 9 mln zł

Beneficjent (operator grantu): Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej, która jest licencjonowanym oddziałem MIT Enterprise Forum Poland w Polsce.

Źródło: Informacja prasowa