• 29

    08 2017

  • Akademia Ładnebebe w Łodzi, czyli spotkanie z przedsiębiorczymi mamami w Idea Hub

Już 7 września,  o godz. 12:00 w Idea Hub w Manufakturze, odbędą się warsztaty dla przedsiębiorczych mam z Łodzi. Podczas spotkania z cyklu Akademia Ładnebebe, współwłaścicielka studia i wydawnictwa Ładne Halo, podzieli się swoim doświadczeniem biznesowym i powie jak łączy życie prywatne z rozwojem własnej firmy. 

W Polsce już co trzecia firma jest prowadzona przez kobietę (33,4%) – to plasuje nasz kraj w czołówce Europy[1]. Powodem dla którego Polki decydują się na założenie własnej działalności jest m.in. chęć rozwoju oraz elastyczne godziny pracy, dzięki którym mogą więcej czasu poświęcić swoim pociechom. W województwie łódzkim do końca 2019 roku powstanie niemal 70 klubów malucha i żłobków[2]. Liczba ta może być odzwierciedleniem tego, jak ważny dla Łodzianek jest powrót do życia zawodowego.

Rozwój przedsiębiorczych mam z Łodzi ułatwiają także liczne wydarzenia organizowane specjalnie dla nich. Jednym z takich przedsięwzięć są nadchodzące warsztaty z cyklu Akademia Ładnebebe, organizowane przez Idea Hub oraz platformę ładnebebe. Już w czwartek, 7 września o godz. 12:00 w Idea Hub wystąpi Joanna Guszta, współwłaścicielka wydawnictwa Ładne Halo.

Autorka wydawanych nakładem własnym książek dla dzieci, opowie o krokach, które musiała podjąć, by założyć własne wydawnictwo i jak wygląda proces pracy nad książką. Uczestniczki wydarzenia dowiedzą się również w jaki sposób założyć studio tworzące identyfikacje wizualne oraz aplikacje, a także jak szukać klientów.  Joanna, jak sama mówi o sobie, jest „domorosłą ilustratorką”. Stawia na dobry design i promocję ciekawych ilustratorów, bo przecież „książka dla dzieci to pierwszy kontakt małego człowieka z kulturą”.

Akademia Ładnebebe  w Idea Hub to seria warsztatów, spotkań z nietuzinkowymi, przedsiębiorczymi kobietami. Każda z nich jest mamą, która rozwijała własną firmę  od zera i jednocześnie łączyła pracę z wychowywaniem dzieci.  Dla jednej pasją jest świat zabawek dziecięcych, dla innej fotografia kulinarna, moda, czy też grafika i wydawanie książek. Wydarzenia z tego cyklu odbędą się w Łodzi, Warszawie, Katowicach, Poznaniu oraz Wrocławiu.

Źródło: Informacja prasowa