Moment startu nowego wsparcia z funduszy europejskich dla najmniejszych firm zbliża się dużymi krokami. Najwięcej pieniędzy zarezerwowanych jest dla nich w programach regionalnych

W dzisiejszym świecie, gdzie komunikacja odbywa się głównie przez internet, różnice kulturowe nie powinny stanowić już problemu.

Różnego rodzaju urlopy to przede wszystkim dobrodziejstwo dla pracowników, którzy mają umowę o pracę.

Zanim wstaniesz z łóżka, zdążysz włączyć w telefonie 3 drzemki. Później szybko pod prysznic, kanapka w biegu, sprintem do samochodu lub na autobus, a i tak do pracy wpadasz 10 minut spóźniony. Nie tak zaczynają swój dzień ludzie sukcesu!

Brak czasu na hobby, życie rodzinne i towarzyskie. Niewykorzystane dni urlopowe albo służbowe telefony odbierane ukradkiem na wakacjach. Zmęczenie i stres, który nie opuszcza nas nawet w domu. Brak równowagi między pracą a życiem prywatnym może dać się we znaki. Jak o nią dbać?

To, jak wyglądają nasze stosunki z szefem, zależy w połowie od nas samych – od naszych dobrych chęci, sprytu i cierpliwości. Z każdym da się pracować. Trzeba tylko wiedzieć jak.

Nawet 1/3 czasu jaką poświęcamy na spotkania służbowe jest spędzana bezproduktywnie – pokazują badania Citrix. Według tej samej analizy na różnego rodzaju zebraniach spędzamy średnio aż 3 godziny dziennie.

Dziś poznaliśmy dziesięciu finalistów nominowanych do Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta.

CEEC EXPO 2015

2015-03-26 14:38:29

PAIiIZ w ramach programu GoChina rozpoczyna nabór na misję gospodarczą do Ningbo (Chiny), która odbędzie się między 7 a 12 czerwca.

Targi Sztuka Wyboru

2015-03-26 13:05:59

W dniach 10-12 kwietnia 2015r. w OFF Piotrkowska odbędzie się Imagination is everything Startup Weekend Łódź, na które wciąż trwa rekrutacja. Chcesz nauczyć się od podstaw, jak zakładać startupy i odnosić sukces w biznesie? Nie zwlekaj!

Polskie firmy chcące się rozwijać na skalę międzynarodową mogą liczyć na kompleksowe wsparcie, finansowane w dużym stopniu z funduszy europejskich.

Na jakie czynniki inwestorzy zwracają uwagę spotykając się z nowymi projektami? Czy jest to nowy, unikalny, kompletnie rewolucyjny produkt na rynku, który będzie warty już za chwilę cały zilion złotych? Otóż odpowiedź brzmi – nie. Nas interesują ludzie, osobowości i charaktery

Jak dbać o pracownika?

2015-03-25 08:25:16

O tym, jak nagradzać, co proponować i jak dokonywać ocen pracownika opowiada Magdalena Kusik z Top Employers Institute Poland.

Co z tym frankiem?

2015-03-25 08:10:03

                        Problem kredytów frankowych należy rozwiązać w drodze negocjacji – uważa Komisja Nadzoru Finansowego. Z naszej debaty wynika, że są szanse na sensowne porozumienie bankowców i kredytobiorców.

Urząd Miasta Łodzi ogłosił przetarg pisemny (konkurs ofert) na wysokość stawki czynszu najmu lokali użytkowych oraz sposobu ich zagospodarowania. Termin składania ofert upływa z dniem 08.04.2015 r.

W dniu 27 marca 2015 r. na terenie Łódzkiego Technoparku w Łodzi, przy ul. Dubois 114/116 odbędzie się konferencja poświęcona technologii 3D w kontekście procesów produkcyjnych i wytwórczych.

Łódzkie promuje start upy!

2015-03-20 12:37:49

W dniu 25 marca 2015 r. zapraszamy do udziału w bezpłatnym spotkaniu skierowanym do wszystkich którzy chcą rozwijać swoją karierę oraz budować własną firmę.

Ani w życiu, ani w biznesie nie można być samotną wyspą. Gdy firma nabiera rozpędu, trzeba znaleźć współpracowników. Ale wcześniej warto się dowiedzieć, dlaczego niektóre zespoły są lepsze niż inne, i posłuchać rad doświadczonych praktyków.

Potrzebujesz finansowania dla swojej działalności? Chcesz wiedzieć w co zainwestować oraz poznać najnowsze trendy w biznesie?

II edycja panelu szkoleniowego z praktykiem, już teraz zapisz się na bezpłatne seminarium z obszaru franczyzy! 26 marca 2015, godz. 10.00 , siedziba ŁARR S.A., ul. Narutowicza 34, sala konferencyjna w fabryce.