W czwartek 30 kwietnia o północy upływa termin składania zeznań podatkowych za 2014 r. Spóźnialscy muszą liczyć się z karą w wysokości nawet 3,5 tys. zł. Dziś i jutro (29 i 30 kwietnia) urzędy skarbowe w regionie i Izba Skarbowa w Łodzi są czynne do godz. 18

„Innowacje” – to słowo robi w ostatnich latach zawrotną karierę. Jest wyznacznikiem postępu cywilizacyjnego i kluczem do rozwoju nowoczesnej gospodarki.

Dotacje unijne dla kogo?

2015-04-28 14:04:50

Wsparcie na założenie firmy dostępne jest w programach:  Wiedza Edukacja Rozwój, Polska Wschodnia, Inteligentny Rozwój, we wszystkich Programach Regionalnych oraz w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

Oferta publiczna akcji i wejście na giełdę kosztują zazwyczaj od 2 do 12 proc. wartości emisji. Od teraz środki na sfinansowanie debiutu małych i średnich spółek będą mogły pochodzić częściowo z nowej unijnej perspektywy finansowej.

Wsparcie na uzyskanie grantu

2015-04-28 06:39:16

Polska Agencja Rozwoju Przedsiebiorczości ogłasza nabór wniosków w ramach IV edycji programu Wsparcie na uzyskanie grantu.

Do dnia  5 maja 2015 roku można składać  wnioski  do XVIII edycji Konkursu Polski Produkt Przyszłości.

Kim są laureaci Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta?

Założenie firmowego konta na Facebooku niczego nie załatwia. Ba, to nawet nie jest początek zaprzęgnięcia mediów społecznościowych do żmudnego procesu wspierania rozwoju twojej firmy. Młodzi przedsiębiorcy nie zdają sobie sprawy z tego, jak wielki – nie tylko sprzedażowy – potencjał w nich tkwi

Ruszyła XIII edycja konkursu Lokale dla kreatywnych! W bieżącej edycji dostępnych jest 30 lokali w centrum miasta. Oferty na wysokość miesięcznej stawki czynszu wybranego lokalu można składać do 20 maja.

Piknik naukowy

2015-04-24 11:40:53

W najbliższy weekend w Manufakturze odbędzie się Piknik Naukowy realizowany w ramach XV Festiwalu Nauki Techniki i Sztuki. Fascynujące eksperymenty fizyczne i chemiczne, zabawa w kryminologa, podglądanie drobnoustrojów, tworzenie biżuterii z filcowanej wełny

Podczas uroczystego posiedzenie Senatu w ramach obchodów 70 – lecia Wyższego Szkolnictwa Medycznego w Łodzi  światowej sławy noblistce, prof. Adzie Yonath zostanie nadana godność Doktora Honoris Causa Uczelni.nadana godność Doktora Honoris Causa Uczelni.

Już jutro w Łodzi odbędzie konferencja naukowa pn. „Prawo własności intelektualnej i przemysłowej – aspekty międzynarodowe oraz kolizyjnoprawne”.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w V Forum Młodych Przedsiębiorców, które odbędzie się w dniu 7 maja w Warszawie, w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej.

Aby rozpocząć własną działalność gospodarczą, nie wystarczą pomysł, biznesplan i determinacja. Niezbędne są pieniądze na rozkręcenie interesu. Jednym z ich źródeł mogą być Fundusze Europejskie

Od 16 marca do 15 kwietnia 2015 r. wpłynęło 200 formularzy z pomysłami na własną firmę.

Ruszają pierwsze nabory dla przedsiębiorców z nowej unijnej perspektywy w ramach ogólnopolskiego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. W ramach poddziałania 1.1.1. „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”

13 prelekcji – 510 minut z największymi ekspertami ecommerce z takich firm jak m.in. Google, Twitter, Shoplo, PayPal czy Allegro. Już 5 maja na Stadionie Narodowym startuje druga edycja Ecommerce Day, największej konferencji skierowanej do właścicieli sklepów internetowych.

Lokale w EC-1

2015-04-20 07:58:16

Do końca czerwca EC1 Łódź – Miasto Kultury ogłosi konkursy na wynajem dziewięciu lokali użytkowych w zmodernizowanej elektrowni przy ul. Targowej. W zespołach Wschód i Zachód powstaną m.in.: restauracje, bursa, kiosk prasowy oraz pub.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku. Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy już po raz jedenasty wręczy nagrody najlepszym, polskim mikrofirmom.

Wojewoda Łódzki oraz Marszałek Województwa Łódzkiego po raz szósty wspólnie organizują Konkurs „Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego”. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 czerwca 2015 r.