Już kolejny raz mamy zaszczyt zachęcić Państwa do udziału w Łódzkim Rajdzie Przedsiębiorców organizowanym przez Łódzką Izbę Przemysłowo-Handlową.

Wojewoda Łódzki oraz Marszałek Województwa Łódzkiego po raz szósty wspólnie organizują Konkurs „Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego”. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 czerwca 2015 r.

Do kolejnego, ostatniego etapu zakwalifikowano 41 projektów biznesowych.  Przed uczestnikami, ostatni element rywalizacji – przekonanie Członków Kapituły Konkursu do swojego pomysłu na firmę.

5 najlepszych dotacji dla firm

2015-05-26 09:34:23

Miliardy euro z Komisji Europejskiej, które dystrybuujemy w ramach programów operacyjnych, otwierają przed przedsiębiorcami masę możliwości. Mnogość typów projektów, instytucji i zasad utrudnia przedsiębiorcom odpowiednie rozeznanie i wybranie dla siebie najlepszych schematów wsparcia.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie „Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności prowadzonej przez osoby fizyczne” , które odbędzie się w Biurze Obsługi Inwestora – al. Politechniki 32 w godzinach 09.00-13.00 w dniu 28 maja 2015. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły szkolenia i formularz rejestracyjny -> http://goo.gl/yOcECH

Konferencja dotyczyć będzie wyzwań i możliwości komercjalizacji wiedzy i transferu technologii. Tematem przewodnim będzie rola brokera technologii w procesie wdrażania innowacji.

Dzięki niemu możecie Państwo w prosty sposób popularyzować swoje działania i pochwalić się sukcesami swoich instytucji. Zgłaszając własne projekty, przyczynicie się Państwo do promocji województwa. A dodatkowo w konkursie wygrać możecie zestawy nagród inspirowane filozofią design thinking.

Wszystko o eksporcie

2015-05-22 09:35:21

W dniu  28 maja 2015 r. odbędzie się konferencja pn. “Wszystko o eksporcie – wspieranie, uwarunkowania makroekonomiczne, nasze inwestycje za granicami Polski”.

W dniach 8-9 czerwca 2015 roku w Warszawie na Stadionie Narodowym, PARP organizuje Forum Edukacyjne dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Szukam inwestora

2015-05-20 08:47:09

Masz innowacyjny pomysł na biznes? Prowadzisz start-up? Jeśli potrzebujesz kapitału na start projektu, zgłoś się do AIP Seed Capital. Zajmują się rozwijaniem nowatorskich idei biznesowych poprzez inwestycję od 100 000 zł do 500 000 zł.

Oto nowe zasady w polskim handlu: albo jesteś markowym liderem, albo poszukaj sobie wsparcia dużego partnera. IKEA, Biedronki czy Tesco.

O wykształconych młodych Polakach wyjeżdżających za granicę wiedzą wszyscy. Ale o tym, że coraz chętniej wykształceni cudzoziemcy przyjeżdżają pracować w polskich start-upach słyszało niewielu.

Czwartkowe konsultacje

2015-05-19 08:59:11

Już w najblizszy czwartek 21 maja w godz. od 11.30 do 13.30 zapraszamy na bezpłatne konsultacje organizowane w ramach Łódzkiego Centrum Przedsiebiorczości.

W dniu 27 maja br w godz. od 12.00 -15.00 w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi odbędzie się konferencja pn. „Łódzkie ma pomysł na Fundusze Europejskie – inauguracja RPO WŁ na lata 2014-2020”.

Wysoki poziom obsługi to w tej chwili jeden z najważniejszych oręży w walce o klienta. Bo jeśli klient będzie z obsługi zadowolony, to w przyszłości wróci, by ponownie skorzystać z danego produktu lub usługi. Dlatego przedsiębiorcy muszą mieć pełną wiedzę na temat tego, w jaki sposób klient chce zostać obsłużony i czego tak naprawdę oczekuje.

Od poniedziałku przedsiębiorcy mogą ubiegać się o unijne wsparcie na projekty dotyczące nowoczesnych technologii w przemyśle lotniczym. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przewidziało na ten cel 400 mln zł.

Prace nad niektórymi start-upami zdają się ciągnąć w nieskończoność. Ostatecznie ambitne plany biznesowe często rozmywają się i projekt ląduje w koszu. Uczestnicy 3 Day Startup nie mogli sobie pozwolić na ociąganie. Stanęli przed karkołomnym zadaniem: zaprojektować start-up w 72 godziny.

W dniu 28 maja br. zapraszamy na bezpłatne szkolenie realizowane przy współpracy z Izbą Skarbową w Łodzi z tematu „Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności prowadzonej przez osoby fizyczne”.

W siedzibie Instytutu Europejskiego w Łodzi pojawiło się między innymi siedmiu ambasadorów państw arabskich oraz przedstawiciele biznesu i izb gospodarczych.

W dniu 18 maja 2015 r. w Wojewódzkim Centrum Przedsiębiorczości  odbędzie kolejne spotkanie w ramach Łódzkiego Salonu Gospodarczego a zaproszeni goście tym razem zmierzą się z pytaniem Czy Łódź ma szansę na złotą dekadę rozwoju?.