Dotacje unijne pokrywają część kosztów projektów przyczyniających się do rozwoju gospodarczego kraju. W latach 2014–2020 obowiązują nowe pułapy dofinansowania.

Ateny wstrząsnęły rynkami finansowymi. Brak porozumienia pomiędzy Grecją i wierzycielami wywołał zamieszanie i spadki na cen akcji na wielu giełdach, także w Warszawie. Wydaje się, że napięcia te nie wpłyną jednak w krótkim czasie na funkcjonowanie polskich firm.

Zespół Lodz Solar Team zaprasza na premierowy pokaz bolidu skonstruowanego na wyścig Bridgestone World Solar Challenge w Australii.

Jak wyćwierkać sukces firmy?

2015-06-29 08:53:54

Jeszcze kilka lat temu wielu przedsiębiorców uważało obecność w mediach społecznościowych za chwilową modę. Dziś nikt nie ma już wątpliwości, że pytanie o aktywność firm w social mediach nie powinno brzmieć „czy?”, ale „gdzie i jak?”

Biuro Chengdu (stolica chińskiej prowincji Syczuan) zostało otwarte w niedzielę w Łodzi. Jak podkreślił kierujący nim Kai Wang, celem instytucji jest wspieranie współpracy obu miast w zakresie kultury, edukacji i wymiany handlowej.

Podatnik, który zatankuje, odwiedzi klienta i następnie uda się na wypoczynek nad morze, będzie mógł od 1 lipca potrącić 50 proc. podatku zapłaconego w cenie tak wykorzystanej benzyny czy oleju napędowego

Ubiegając się o unijne dofinansowanie, przedsiębiorcy mogą skorzystać z pomocy jednej z kilkuset działających w Polsce firm doradczych. Ich wynagrodzenie pochłonie jednak od 5 do ponad 10 proc. pozyskanych pieniędzy. Dobra wiadomość jest taka, że wielu doradców nie wymaga opłat wstępnych

Już 1 lipca 2015 r. zapraszamy do udziału w kolejnym, bezpłatnym spotkaniu z cyklu „Środa z Funduszami”, wprowadzającym do tematyki Funduszy Europejskich na lata 2014–2020.

Albert Einstein powiedział, że gdyby miał godzinę na uratowanie naszej planety, to 59 minut spędziłby na dokładnym zdefiniowaniu problemu, a jedną minutę na jego rozwiązaniu. Taka postawa jest dziś bardzo adekwatna do kontekstu biznesowego, szczególnie problemów, wyzwań, ale przede wszystkim wykonania pierwszego kroku – rozpoczęcia działalności gospodarczej, która ma się przerodzić ze start-upu w dojrzały, dobrze prosperujący biznes.

Blix Power Poland, producent reduktora zużycia energii elektrycznej, otrzymał tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku 2015. Tegoroczna, XI już edycja konkursu, znakomicie obrazuje potencjał polskich mikroprzedsiębiorstw.

Na banknocie o nominale 500 zł znaleźć się ma wizerunek króla Jana III Sobieskiego – poinformował na konferencji prezes NBP Marek Belka.

Po raz drugi przedsiębiorcy do 35. roku życia mogą wziąć udział w ogólnopolskim konkursie Młody Przedsiębiorca Roku. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 sierpnia.

Przedsiębiorcy mają coraz szersze pole do współpracy z uczelniami wyższymi i jednostkami badawczo-rozwojowymi. Celem jest zwiększenie innowacyjności polskiej gospodarki.

Chcesz zrobić coś dla swojej miejscowości i jednocześnie wygrać podróż po Europie? Weź udział w konkursie „Europa to My” i zgłoś projekt unijny, który powstał w Twojej okolicy w latach 2007-2013, w minionej perspektywie finansowej.

Lokale dla kreatywnych

2015-06-22 12:11:32

Ogłaszamy kolejną, XIV edycję konkursu ofert pod nazwą Lokale dla kreatywnych na wysokość miesięcznej stawki czynszu najmu lokali użytkowych. W przetargu tym zaoferowanych zostało 26 lokali użytkowych w centrum miasta.

Dzięki korzystnym zmianom w podatku VAT, przedsiębiorcy zapłacą mniej za paliwo. Już niedługo właściciele służbowych samochodów część VAT-u będą mogli bowiem odliczyć od faktury ze stacji benzynowej

W dniu dzisiejszym w łódzkim Technoparku odbyła się Gala Finałowa VII edycji Konkursu „Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Biznes”. Podczas uroczystości wręczone zostały wyróżnienia oraz Nagrody Główne Prezydenta Miasta Łodzi.

Jeśli prowadzisz mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwo i jesteś zainteresowany tematem innowacji w przedsiębiorstwie, ale brakuje Ci wiedzy na temat pozyskiwania i finansowania innowacji, skorzystaj z oferty Krajowej Sieci Innowacji w ramach KSU.

Informujemy, że Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi, pełniący, podobnie, jak Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w okresie programowania na lata 2014-2020, rolę Instytucji Pośredniczącej, uruchomił nowy portal internetowy.

Firma A15 Tenali Inwestments należąca do Skanska Property kupiła działkę, na której ma stanąć Brama Miasta. Za teren przy ul. Kilińskiego w sąsiedztwie dworca Łódź Fabryczna zapłaci blisko 28,5 mln zł netto.