Nowa platforma dla start-upów

2015-07-30 10:09:30

Amazon stworzył nową platformę, za jej pośrednictwem startupy będą mogły prezentować oferowane przez siebie produkty. Firma chce wspierać początkujących przedsiębiorców nie tylko w marketingu, ale także w sprzedaży produktów oraz ich dystrybucji.

Czasy, kiedy załatwienie każdej formalności wymagało wizyty w urzędzie, odchodzą powili w niepamięć. Dziś coraz częściej wystarcza do tego komputer z dostępem do internetu. To duże ułatwienie dla przedsiębiorców, którzy bardzo chętnie wykorzystują sieć do kontaktów z urzędami.

Ministerstwo Gospodarki ogłasza konkurs dla przedsiębiorców planujących inwestycje w centra badawczo-rozwojowe.Na ten cel przeznaczono 2,3 mld zł, a na tę edycję konkursu 460 mln zł. Wnioski będzie można składać od 1 września do końca października 2015 r. w Ministerstwie Gospodarki.

Już po raz piąty firma Abrys organizuje konkurs dla podmiotów, które w sposób wyjątkowy minimalizują swój negatywny wpływ na środowisko. Uczestnicy tegorocznej edycji mogą zgłaszać się w dwóch kategoriach: „Przedsiębiorstwo” oraz „Innowacje środowiskowe”.

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Zapewnienie usług z zakresu rozwoju firmy dla przedsiębiorców oraz osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą w formule one-stop-shops”.

Kokodyle powstają w taki sposób, aby odziaływać na ZMYSŁY. Służą nie tylko przytulaniu, ale przede wszystkim rozwijają zmysł dotyku, słuchu i wzroku, stymulują ruchowo i zachęcają dzieci do kreatywnej zabawy.

Zapraszamy do skorzystania z internetowego narzędzia do oceny kondycji finansowej własnej firmy. Narzędzie służy do samodzielnej, anonimowej oceny sytuacji finansowej małego, średniego lub dużego przedsiębiorstwa w celu wykrycia zagrożeń dla przedsiębiorstwa lub potwierdzenia jego sukcesów.

Gwarancja jest formą zabezpieczenia kredytu na wypadek gdyby Kredytobiorca nie spłacił kredytu w terminie. Gwarancja daje bankowi udzielającemu kredytu pewność jego spłaty. Jeśli Kredytobiorca nie będzie mógł oddać kredytu z własnych środków to spłaty dokona udzielający gwarancji, czyli gwarant.

Trwa rejestracja do tegorocznej edycji „Technology Fast 50”, środkowoeuropejskiego rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej. Do Programu promującego innowacyjność  mogą się zgłaszać początkujące  firmy oraz te o ugruntowanej pozycji na rynku.

Dyrektor Narodowego Centrum Badań I Rozwoju ogłasza trzeci konkurs na projekty w ramach strategicznego Programu Badań Naukowych i Prac Rozwojowych „Profilaktyka i Leczenie Chorób Cywilizacyjnych” – Strategmed.

Urodziny Łodzi

2015-07-21 10:17:39

W wyjątkowy weekend 24-26 lipca zapraszamy na: wycieczki po ciekawych łódzkich obiektach, prezentację najnowszych inwestycji, zabawę i magię na ulicy Piotrkowskiej, koncerty i wiele innych atrakcji.

TOM TOM pnie się w górę

2015-07-21 08:50:47

Oddanie budynku planujemy w październiku przyszłego roku. To 4 tys. m kw. nowej powierzchni biurowej. Budynek będzie miał jedną podziemną i siedem naziemnych kondygnacji – poinformował przedstawiciel ABX Sp. z o.o., która prowadzi inwestycję.

14. edycja konkursu „Lokale dla kreatywnych” już zakończona. Podczas tej edycji wpłynęło 10 ofert, a do wykorzystania miasto miało 26 lokali. W konkursie wyłoniono 3 zwycięzców.

Zaproszenie do udziału w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego, który odbędzie się w dniach 1-4 września 2015 r. w Kielcach, podczas którego zaprezentowane zostaną najnowsze zdobycze technologii w dziedzinie obronności.

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza przedsiębiorców do zaangażowania się w tworzenie rozwiązań dla rozwoju gospodarczego regionu w ramach projektu zatytułowanego „Opracowanie polityk sektorowych Województwa Łódzkiego”.

Komiks Braillem to stworzony w Łodzi projekt pierwszych w Polsce, w Europie i na świecie komiksów łączących czytelników widzących, i czytelników niewidomych nad jednym i tym samym egzemplarzem książkowym. Takiej książki jeszcze nie było – ten sam egzemplarz naszego komiksu może trafić do rąk czytelników widzących i niewidomych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed nasilającą się falą ataków na przedsiębiorców i osoby prywatne. Przestępcy podający się za pracowników ZUS wysyłają e-maile dotyczące błędów w rozliczeniach składek.

Już w najblizszy czwartek 16 lipca w godz. od 11.30 do 13.30 zapraszamy na bezpłatne konsultacje organizowane w ramach Łódzkiego Centrum Przedsiebiorczości.

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A w dniu 22 lipca br.  zaprasza na spotkanie informacyjne poświęcone tematyce  ubiegania się o zwrotną pomoc finansową na rozwój firmy.

Firma będąca czynnym podatnikiem VAT nabywa na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej usługi cateringowe (posiłki profilaktyczne dla uprawnionych pracowników zajmujących się wyłącznie działalnością opodatkowaną).