Z terminala kolejowego Spedcont na Olechowie przekazany został do ekspedycji pierwszy pociąg, który zainaugurował nowe połączenie z Łodzi do Chin. Towary wysłane przez firmę Hatrans trafiają już nie tylko do Chengdu w środkowych Chinach, ale również na południowo-wschodnie wybrzeże – do miasta Xiamen.

E-commerce, media społecznościowe, druk 3D, aplikacje mobilne – nie jest tajemnicą, że na te branże najbardziej majętni inwestorzy chętnie wykładają pieniądze. Jednak istnieją też mniej oczywiste kierunki, które przyciągają coraz większy kapitał. Na przykład te związane z przechowywaniem przedmiotów czy… Bitcoinami

Konsultacje biznesowe

2015-08-27 10:01:36

W  najbliższy czwartek 03 września  br. w godz. od 11.30 do 13.30 zapraszamy przyszłych i obecnych przedsiębiorców do skorzystania z bezpłatnego doradztwa gospodarczego.

Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Bank Gospodarstwa Krajowego – Menadżera Łódzkiego Regionalnego Funduszu Powierniczego, serdecznie zapraszają na spotkanie „Inicjatywa JEREMIE w Łódzkiem – podsumowanie i przyszłość”, które odbędzie się 10 września 2015 roku w godz. 11.00 – 14.30 w Hotelu Ambasador Centrum w Łodzi, Al. Piłsudskiego 29, 90-307 Łódź.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jako Instytucja Wdrażająca dla Działania 3.2 „Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R” Poddziałania 3.2.1 „Badania na rynek” w ramach III Osi priorytetowej „Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020 ogłasza konkurs na dofinansowanie projektów w ramach tego działania.

18 sierpnia 2015 roku Centrum Obsługi Przedsiębiorcy ogłosiło konkurs – na promocję gospodarczą regionu w ramach II Osi priorytetowej: Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka, Działania: II.2: Internacjonalizacja przedsiębiorstw Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Mediacja jest pozasądowym sposobem zakończenia zaistniałego między przedsiębiorcami sporu. Jej odformalizowany charakter daje uczestnikom mediacji idealne warunki do wypracowania satysfakcjonujących obie strony postanowień ugody.

I Oddział ZUS w Łodzi zaprasza na bezpłatne szkolenia i seminaria skierowane do pracodawców i pracowników firm z sektorów:przetwórstwo przemysłowe, handel, naprawa pojazdów silnikowych, opieka zdrowotna i pomoc społeczna, budownictwo, transport i edukacja.

W dniu 31 sierpnia 2015 r. o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, odbędzie się publiczny przetarg ustny (licytacja) na wysokość stawki czynszu najmu lokali użytkowych należących da zasobów Miasta. Stawki wywoławcze  kształtują się od 4 do 26 zł za m².

Ogólnopolskie programy, wdrażające fundusze europejskie nabrały rozpędu i w rezultacie ogłaszane są konkursy, z których mogę skorzystać przedsiębiorcy z całej Polski, a w szczególności zachęcamy tych z województwa łódzkiego.

Obywatel.gov.pl to źródło informacji o usługach, które państwo świadczy dla obywateli. Ideą portalu jest podejście, iż każda sprawa, którą obywatel chce załatwić w urzędzie, jest traktowana jak wykonywana usługa.

Zapraszamy przedsiębiorców z województwa łódzkiego do wzięcia udziału w wyjazdach na międzynarodowe targi, które odbędą się w październiku i listopadzie w chińskiej prowincji Syczuan.

W okresie od 18 sierpnia do końca września br. w największych miastach Polski odbędzie się 16 bezpłatnych, dwudniowych szkoleń z zakresu Funduszy Europejskich na lata 2014-2020.

Urząd Miasta Łodzi oraz firma PC OPEN, mają przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne szkolenie  pt. „Efektywne sposoby tworzenia prezentacji”. Szkolenie odbędzie się dnia 27 sierpnia 2015 r. w godzinach 9.00 – 16.00, w Łodzi, miejsce szkolenia: al. Politechniki 32, sala konferencyjna nr 114.

Czytając newsy o start-upach, którym udało się pozyskać inwestorów dostarczających wiedzę i doświadczenie, a przede wszystkim (z punktu widzenia młodych przedsiębiorców) pieniądze liczone w milionach dolarów, można odnieść wrażenie, że sam proces uzyskania finansowania jest przyjemny i dzieje się z dnia na dzień. Nic bardziej mylnego.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia, doradztwo biznesowe oraz indywidualne konsultacje z praktykami z obszarów kluczowych dla młodych przedsiębiorców organizowane przez Biuro Obsługi Inwestora (al. Politechniki 32.).