Myśląc o środkach unijnych określ dobrze swoje potrzeby i sprawdź, jaka forma wsparcia im najlepiej odpowiada. Bezzwrotne dotacje to tylko jedna z wielu dostępnych możliwości. Są one przeznaczone głównie na najlepiej rokujące innowacyjne projekty inwestycyjne.

Na ostatni tydzień września do Pawilonu Polskiego na EXPO 2015 zawitała Łódź, która prezentuje swój kreatywny potencjał kulturalno – biznesowy. We współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju województwo łódzkie prezentuje się jako centrum rewitalizacji, a jego stolica jako centrum przemysłów kreatywnych i miasto ludzi aktywnych, ambitnie zmieniających swoje otoczenie.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w seminarium z cyklu „Europejskie Przedsiębiorstwo” pt. „Dochodzenie należności przez MŚP od dłużników z państw członkowskich UE”, organizowanym przez ośrodek sieci Enterprise Europe Network, afiliowany przy PARP.

Już w najbliższy czwartek (1 października br.) rozpocznie się pierwsza w Polsce loteria paragonowa. Jak informuje Ministerstwo Finansów, Narodowa Loteria Paragonowa ma zachęcać do wydawania oraz brania paragonów fiskalnych. Osoby, które zarejestrują na specjalnej stronie internetowej paragony dokumentujące zakup o wartości co najmniej 10 zł, będą mieć szansę na cenne nagrody.

Lokale użytkowe przeznaczone są na prowadzenie działalności handlowej lub usługowej dla towarów będących wynikiem działalności designerskiej i artystycznej – dotyczy to unikatowych i krótkoseryjnych produkcji, a także galerii, antykwariatów oraz gastronomii z elementami propagowania kultury i sztuki.

Sejm przyjął dziś ustawę o wspieraniu innowacyjności. Nowe prawo znosi liczne bariery w sektorze nauki i w sektorze przedsiębiorstw. Ustawa wprowadza możliwość zaliczania kosztów działalności B+R do kosztów uzyskania przychodów w podatkach dochodowych. Dotyczy to zarówno prowadzenia badań naukowych, jak i prac rozwojowych, niezależnie od ich wyniku.

Firma jest kobietą

2015-09-23 09:15:48

Zapraszamy 7 października  2015r. do Łodzi na konferencję seminaryjną „Jak budować, prowadzić i rozwijać z sukcesem własną firmę?” w ramach projektu „Firma jest Kobietą”. Spotkanie wypełnione praktyczną i twardą wiedzą, opartą o doświadczenia kobiet prowadzących własne biznesy.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia, doradztwo biznesowe oraz indywidualne konsultacje z praktykami z obszarów kluczowych dla młodych przedsiębiorców organizowane przez Biuro Obsługi Inwestora (al. Politechniki 32.).

W dniach 24-25 września na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „GOSPODARKA I SPOŁECZEŃSTWO”, która stanowi integralną część obchodów Jubileuszu 50-lecia Wydziału.

Uchwalona przez Sejm 10 września 2015 r., ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku ze wspieraniem polubownych metod rozwiązywania sporów wprowadza m.in. nowe reguły dokonywania korekt przychodów oraz kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym.

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której przypomnieliśmy kolejny projekt nagrodzony w tegorocznej edycji Konkursu Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Biznes pn. „Kokodyl – pracownia sensoryczna„, autorstwa Pani Joanny Kaczmarek.

Dzień Przedsiębiorcy

2015-09-21 06:47:00

Ministerstwo Gospodarki zaprasza na obchody Dnia Przedsiębiorcy. Wydarzenie z udziałem wicepremiera, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego odbędzie się 28 września 2015 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. W programie m.in. konferencje i seminaria na temat wsparcia eksportów i wykorzystania funduszy UE a także możliwość konsultacji biznesowych z ekspertami.

Europejska Sieć Innowacji w Miejscu Pracy (European Workplace Innovation Network, EUWIN) organizuje razem z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ekspercki warsztat dla przedstawicieli biznesu. Wydarzenie to będzie miało miejsce 19 października br., poniedziałek w Warszawie.

Biuro Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej informuje o możliwości przyjęcia osób na prace społecznie użyteczne.  Prace społecznie użyteczne to nieodpłatne i kontrolowane prace wykonywane na cele społecznie użyteczne orzeczone w zamian grzywny, której egzekucja okazała się bezskuteczna.

W Łodzi, dniach 28-29 września odbędzie się VIII Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2015 Wyzwania Europy: Gospodarka, Biznes, Pieniądze. Jedną z idei wydarzenia jest promocja najnowszych osiągnięć oraz najlepszych praktyk biznesowych.

Targi SLOW FOOD

2015-09-16 11:18:44

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza przedsiębiorców do wspólnego udziału w Międzynarodowych Targach SLOW FOOD w Stuttgarcie/Niemcy. Targi odbywać będą się w dniach31 marca – 3 kwietnia 2016 roku. Celem targów jest promowanie regionalnej, naturalnej żywności, będącej przeciwieństwem żywności typu fast food.

Nowa inicjatywa ŁCP

2015-09-15 11:07:33

Nie wiesz jaki model biznesowy będzie najlepiej pasował do Twojej firmy? Zastanawiasz się, czy Twój biznes sprawdzi się na rynku? Chcesz opracować profil swojego klienta, a nie masz wiedzy na temat lokalnej społeczności? Zapraszamy do korzystania ze zbiorów Biblioteki Przedsiębiorcy- naszej nowej inicjatywy wspierającej łódzką przedsiębiorczość.

W  siedzibie firmy Accenture Lodz Delivery Centre obyła się konferencja prasowa z udziałem laureata VII edycji Konkursu „Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Biznes”, Pana Marcina Giełzaka, autora projektu „ShareHire.pl – platforma rekrutacji społecznościowych”.

Łódzkie Centrum Przedsiębiorczości objęło patronatem nową inicjatywę realizowaną przez PAM Center– cykl seminariów W drodze do menedżerskiej doskonałości. Formuła tych spotkań sprowadzać się będzie do połączenia teorii i dobrych praktyk. W seminariach wezmą udział uznane autorytety z dziedziny zarządzania oraz firmy zainteresowane prezentacją swoich rozwiązań.

Przyszłych i obecnych przedsiębiorców zapraszamy do udziału w organizowanych przez nas bezpłatnych  szkoleniach organizowanych w ramach Łódzkiego Centrum Przedsiebiorczości. Najbliższe szkolenia obejmą tematy z : komunikacji interpersonalnej, funduszy UE dla przedsiębiorców oraz zobowiązań wobec ZUS i budżetu Państwa.