Biblioteka Narodowa kojarzy się Ci się tylko z zakurzonymi półkami i pożółkłymi tomami ksiąg? Przeczytaj więc o innowacyjnym projekcie „Merkuriusz”, który odmieni oblicze najważniejszej Polskiej biblioteki.

5 listopada na terenie ŁSSE odbędzie się Konwent Ochrony Danych Osobowych i Informacji. Wydarzenie skierowane jest do firm, instytucji, w tym placówek medycznych, fundacji oraz wszystkich narażonych na wyciek danych osobowych i ataki hakerskie.

Praca w domu czy w firmie?

2015-10-28 13:12:26

Z badań wynika, że bardziej szczęśliwymi może nas uczynić… coworking. Z analizy przeprowadzonej przez Office Nomads oraz Emergent Research w trakcie konferencji Coworking Unconference Conference wynika, że aż 89 proc. respondentów wykonywanie obowiązków w taki sposób czyni… bardziej szczęśliwymi.

Wydarzenie skierowane jest do przedsiębiorców i naukowców zainteresowanych składaniem wniosków na projekty badawczo-rozwojowe w ramach nowych konkursów ogłoszonych w programie HORYZONT 2020.

EC-1 oraz projekty z zakresu Rewitalizacji Obszarowej Łodzi, rewitalizacja Księżego Młyna oraz projekt termomodernizacji szkół mogą liczyć na wsparcie finansowe. Podpisano porozumienie w sprawie powierzenia Stowarzyszeniu Łódzki Obszar Metropolitalny zadań instytucji pośredniczącej.

iLab - Laboratorium Innowacji

2015-10-23 07:36:13

„Gazeta Wyborcza” wraz z Partnerami zaprasza na wydarzenie organizowane w ramach akcji społecznej „iLab – Laboratorium Innowacji”, które odbędzie się w czwartek 29 października w godz. 11.00-17.00 w Warszawie, w siedzibie Gazety Wyborczej przy ul. Czerskiej 8/10.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia, doradztwo biznesowe oraz indywidualne konsultacje z praktykami z obszarów kluczowych dla młodych przedsiębiorców organizowane przez Biuro Obsługi Inwestora (al. Politechniki 32.).

„Oby osiągnąć sukces i spełnienie w życiu zawodowym ale też osobistym, potrzebujemy takiego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość, które będzie otwierało nas i czyniło silnymi a nie ograniczało i ciągnęło w dół”

7 listopada w godz. 10:00-14:00 Grupa INVESTIN organizuje w Warszawie bezpłatne szkolenie pt.: „Akademia Komercjalizacji – aspekty prawne transferu nowych technologii”, będące zapowiedzią II warszawskiej edycji Akademii Komercjalizacji.

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach organizowanych przez Urząd Miasta Łodzi. W aktualnej ofercie znajdują się szkolenia oraz warsztaty skierowane zarówno do  przedsiębiorców jak i osób zainteresowanych podjęciem działalności gospodarczej.

W ramach ogólnopolskiego tygodnia DTWeek w Łodzi 4 listopada odbędzie się międzynarodowe forum poświęcone edukacyjnym i biznesowym aspektom zastosowania metodyki Design Thinking. Proponowane wydarzenie zbiegnie się z rozpoczęciem w Politechnice Łódzkiej międzynarodowego projektu DiamonDT uzyskanego w ramach programu Erasmus+: Partnerstwa Strategiczne.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w seminarium z cyklu „Europejskie Przedsiębiorstwo” pt. „Modele biznesowe dla MŚP”, organizowanym przez ośrodek sieci Enterprise Europe Network, afiliowany przy PARP. Seminarium odbędzie się 22 października 2015 r. w Warszawie, w sali „Srebrnej” w Hotelu JM, ul. Grzybowska 45, w godz. 10:30-14:30.

III Polski Kongres Przedsiębiorczości odbędzie się w Łodzi w dniach 5-6 listopada. Tegoroczny kongres ma na celu skupienie uwagi środowisk naukowych, gospodarczych i społecznych w Polsce. Uczestnicy tegorocznej edycji skoncentrują się na sprawach, które mają lub będą mieć kluczowe znaczenie dla przyszłości naszego kraju oraz Europy.

Zapraszamy do udziału w seminariach, których organizatorem jest  Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w konsorcjum z Uniwersytetem Łódzkim oraz Łódzką Izbą Przemysłowo-Handlową na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.W wydarzeniach jako prelegenci udział wezmą specjaliści z danej branży, a swoje doświadczenia przedstawią interesujący praktycy.  

Wybierz lokal na pracownię

2015-10-15 13:21:36

Wystartowała jesienna edycja konkursu „Lokale dla kreatywnych”. Osoby, pracujące w sektorze kreatywnym mogą składać oferty na wybrany lokal użytkowy do 28 października br. W bieżącej edycji wystawionych jest 31 lokali w obrębie alei Kościuszki, Mickiewicza, Piłsudskiego, ulic: Sienkiewicza, Narutowicza, Wschodniej, Pomorskiej, Legionów, Zachodniej i placu Wolności.

15 października 2015 r. rozpoczyna się pilotaż wydłużonych godzin pracy w wybranych urzędach skarbowych na terenie woj. łódzkiego i mazowieckiego. Doświadczenia zgromadzone w trakcie pilotażu przyczynią się do zaprojektowania rozwiązań, dzięki którym Administracja Podatkowa zwiększy dostępność swoich usług zgodnie z potrzebami klientów.

Masz pomysł na biznes, ale nie wiesz jak zacząć? Chcesz pozyskać środki finansowe, ale nie wiesz skąd? Czego oczekują inwestorzy od Twojej prezentacji? Jak to się robi za granicą? Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane na 3 już spotkanie z cyklu „Łódzkie promuje Startupy”.

Do 18 października trwa wielki festiwal kreatywności – Łódź Design Festival. W dwóch centrach festiwalowych – w Art Inkubatorze (ul. Tymienieckiego 3) i przy Piotrkowskiej 250 oglądać można prace projektantów sztuki użytkowej.W tym roku festiwalowi przyświeca hasło „konsekwencje”.

Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców oraz osoby planujące założenie firmy do udziału w bezpłatnym szkoleniu obejmującym zmiany w podatku od towarów i usług,  które weszły w życie z dniem 01.07.2015 r. Szkolenie przeprowadzą eksperci z Izby Skarbowej w Łodzi w dniu 15 października br.

Ministerstwo Gospodarki rozpoczyna cykl wydarzeń promocyjno-edukacyjnych pn. „Dzień bez konfliktu w biznesie”. Ich celem jest podniesienie poziomu wiedzy oraz wzrost świadomości obywateli na temat alternatywnych metod rozwiązywania sporów gospodarczych oraz zachęcenie do rozwiązywania konfliktów w drodze mediacji.