Jeśli start-up to w Łodzi. Jeśli know-how to w Idea Hubie na spotkaniu z Piotrem Kanią, który kilkuosobową firmę rozwinął w organizację kodującą dla Wall Street czy londyńskiego City. Kiedy warto skorzystać z zewnętrznego kapitału i jak go umiejętnie wykorzystać?

Regionalna Izba Gospodarcza w Łodzi podczas spotkania w dniu 8 grudnia zaprezentuje datę, ramowy program Kongresu PolandArabiya 2016 oraz plan wydarzeń, poprzedzających Kongres, realizowanych w kraju i za granicą. Honorowym gościem spotkania będzie J.E. Ambasador Algierskiej Republiki Ludowo-Demokratyczne w Polsce.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości tworzy Katalog Polskiego Ekosystemu Startupowego. Będzie to pierwsza w Polsce pełna baza wszystkich podmiotów tworzących polski ekosystem startupowy. Katalogowi będzie towarzyszyć raport o ekosystemie startupowym zawierający wnioski z 16 województw w Polsce.

Konkurs THINK BIG to program dla małych firm z globalnymi ambicjami, organizowany przez UPC Biznes. Adresowany jest on do małych firm, którzy rozwijają swój biznes w oparciu o innowacyjne technologie i w dłuższej perspektywie planują zagraniczną ekspansję swoich produktów i usług.

Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi organizuje w dniach 1 – 2 grudnia 2015 roku seminarium „Finansowanie działalności gospodarczej”, które kierowane jest m.in. do osób bezrobotnych planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Zapraszamy Przedsiębiorców do udziału w Spotkaniu Branżowym Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów – 01.12.2015 r. Spotkanie poświęcone będzie technologiom, usługom, tematyce obecnie prowadzonych badań naukowych i projektom realizowanym w branży włókienniczej.

Kary mogą sięgać pięciu procent rocznego obrotu przedsiębiorstw, które niezgodnie z prawem będą gromadzić i udostępniać dane osobowe osób fizycznych. Ostateczne rekomendacje w tej sprawie mogą być przyjęte w Brukseli jeszcze w tym roku i po okresie przygotowawczym będą jednolite dla wszystkich 28 krajów Unii Europejskiej.

Departament Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych uprzejmie zawiadamia o planowanym w dniu 30 listopada 2015 r. w Warszawie spotkaniu orgaznizowanym wspólnie z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, które poświęcone będzie możliwościom intensyfikacji współpracy polskich firm z EBI.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wraz z działającym przy niej Ośrodkiem Badań nad Przedsiębiorczością zapraszają do udziału w V Konferencji Badawczej „Innowacje w działaniu – współczesne źródło wzrostu przedsiębiorstw”, która odbędzie się 3 grudnia 2015 r., w Pałacu Prymasowskim w Warszawie (ul. Senatorska 13/15).

Zachęcamy do lektury podręcznika Startupu dla wszystkich, którzy budują albo mają w planach budowę firmy krok po kroku. Szczegółowy podręcznik opisuje proces budowy rentownego startu. Ma zdecydowanie więcej wspólnego z instrukcją obsługi samochodu niż lekturą, po którą sięgasz dla relaksu.

Choć media nie zawsze o tym wspominają, na jednego młodego start-upowca, który osiągnął sukces, przypada wielu, którym się to nie udało. Dane wskazują wyraźnie, że statystycznie lepszymi biznesmenami są osoby starsze, niewykluczone, że takie, które wcześniej zaznały porażki, wdrażając jeden ze swoich pomysłów.

Jeśli jesteś osobą planującą otworzyć własną działalność gospodarczą lub zrobiłeś to w niedalekiej przeszłości i potrzebujesz indywidualnej porady skorzystaj z  konsultacji gospodarczych organizowanych w najbliższy czwartek tj. 19 listopada br. Łódzkim Centrum Przedsiębiorczości.

Serdecznie zapraszamy na ostatnie już spotkanie dotyczące Regionalnej Strategii Innowacji – zapoznanie z nowym przyjacielem które odbędzie sie w dniu 18 listopada br. o godz. 9.00 w hali EXPO-ŁÓDŹ (Al. Politechniki 4).

Czy w Polsce można realizować badania naukowe na satysfakcjonującym poziomie? Czy instytucje naukowe mogą skłonić do powrotu Polaków studiujących i realizujących badania zagranicą? Dlaczego wielu innowatorów nie decyduje się na założenie startupu w Polsce?

W ramach projektu, 200 studentów Politechniki Łódzkiej  już w trakcie nauki zyskało możliwość zdobycia praktycznych umiejętności wymaganych przez ich przyszłych pracodawców i rynek pracy. Zrealizowano program rozwojowy, który objął zarówno szkolenia i warsztaty, jak i trzymiesięczne staże w przedsiębiorstwach współpracujących z uczelnią.

Jednym z głównych powodów powstawania wypadków przy pracy są maszyny i inne urządzenia techniczne. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, wśród czynności, przy których dochodzi do wypadków, prace związane obsługą różnego rodzaju sprzętu stanowią blisko 40%.

Jak ubiegać się o dotację na rozwój firmy? to temat grudniowego szkolenia organizowanego w ramach Łódzkiego Centrum Przedsiebiorczości. Szkolenie jest bezpłatne i kierowane jest  do przedsiębiorców, którzy planują rozwój firmy i szukają na ten cel wsparcia finansowego.

Meet Biotech – Boost Biotech

2015-11-10 15:25:23

Wszystkich pasjonatów biotechnologii zapraszamy 18 listopada do Łodzi na spotkanie Meet Biotech – Boost Biotech.  W trakcie spotkań goście z kraju i za granicy opowiedzą o tym jak znaleźli się w biotechnologii, gdzie zdobywali doświadczenie i czym się zajmują.

E-firma – pomysł na biznes

2015-11-04 08:07:50

Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi – Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej organizuje w dniach 25-26 listopada 2015 roku seminarium pt. „E-firma – pomysł na biznes”, które kierowane jest do osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej w formie sklepu internetowego lub innej formy e-biznesu.

Łódzki startup Udrive tworzy zrobotyzowanego operatora kamery, który sprawi, że nagrywanie wysokiej jakości filmów stanie się prostsze i tańsze. Wykorzystuje do tego wiedzę zdobytą przy budowaniu łazika marsjańskiego.