Mikrogranty Transatlantyk

2015-12-29 13:55:04

W dniach 23-30 czerwca 2016r. w Łodzi będzie organizowany festiwal Transatlantyk. Festiwal przez pierwsze pięć lat odbywał się w Poznaniu.Przyszłoroczna idea festiwalu związana będzie z uchodźcami, kryzysem Europy, czy szerzej – całej zachodniej cywilizacji. Festiwal opiera się na trzech filarach: Film, Muzyka, Edukacja & Inspiracje.

„Chcemy zrobić z Polski drugą Irlandię”. Gdzieś już to słyszałeś? Tym razem chodzi o startupy. Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Panią Elizą Kruczkowską, prezes Fundacji Startup Poland- organizacją zajmującą się promowaniem startupów i przedsiębiorczości zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

Pobierz bezpłatny poradnik

2015-12-29 09:03:44

Jeśli chcecie wiedzieć jak zaplanować i zrealizować cele biznesowe, aby stać się konkurencyjnym, pobierzcie bezpłatny poradnik pokazujący jak wykorzystywać w biznesie design thinking (myślenie projektowe).  Ten poradnik pomoże Wam zaprojektować Wasz sukces!

W dniu 23 grudnia br. Centrum Obsługi Przedsiębiorcy ogłosiło konkurs dla projektów polegających na: wdrożeniu lub zakupie i wdrożeniu wyników prac B+R, wdrożeniu innowacyjnych produktów, procesów wytwarzania produktów lub świadczenia usług, w tym ekoinnowacje.

Wesołych Świąt!

2015-12-23 09:22:22

Składamy Wam życzenia pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia! W 2016 roku wszelkiej pomyślności, sukcesów i realizacji najśmielszych planów biznesowych!

Proteiny (białka) są nam niezbędne do życia a zapotrzebowanie na ich nowe, bardziej ekologiczne źródła nieustannie rośnie. NapiFeryn BioTech jako pierwsza firma na świecie rozwija ekonomiczną technologię pozyskiwania nowego jadalnego białka z rzepaku. Innowacyjny projekt został nagrodzony przez Komisję Europejską w ramach SME Instrumentu (Horyzont 2020).

Trwa II edycja programu Virgin Mobile Academy, który wspiera  innowacyjne projekty biznesowe i rozwój polskiej przedsiębiorczości. Tematem przewodnim drugiej edycji są projekty związane z kulturą i sztuką. Nagrodą główną jest 100 000 zł na realizację swojego pomysłu.

Każdy nowo rozpoczynający działalność mikroprzedsiębiorca od 1 września 2015 r. w pierwszych 50 centrach obsługi, a od 1 stycznia 2016 r. we wszystkich urzędach skarbowych w kraju może skorzystać z usługi asystenta podatnika.

Ministerstwo Rozwoju uruchomiło Bazę Konkurencyjności Funduszy Europejskich. Beneficjenci środków unijnych mogą już publikować zapytania ofertowe niezbędne do realizacji projektów. Baza jest dostępna pod adresem bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl oraz www.konkurencyjnosc.gov.pl.

Nawet 100 000,00 złotych mogą otrzymać mikro, mali i średni przedsiębiorcy na realizację projektów polegających na wdrożeniu rozwiązań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

Jednym z głównych powodów powstawania wypadków przy pracy są maszyny i inne urządzenia techniczne. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, wśród czynności, przy których dochodzi do wypadków, prace związane obsługą różnego rodzaju sprzętu stanowią blisko 40%.

Meet Biotech - Boost Biotech

2015-12-11 09:02:45

Biotechnologu! Zastanawiasz sie jak rozwinąć swoją pasję w firmę? Chcesz zdobywać nowe doświadczenia za granicą? Planujesz włączyć się do organizacji związanych z farmacją? A może po prostu szukasz inspiracji do rozwoju swojej kariery zawodowej? Najbliższe spotkanie w Łodzi 16 grudnia br.

Jeszcze w tym roku zapraszamy do udziału w  szkoleniach, których tematyka obejmować będzie sferę podatkową oraz finansową firmy. Dodatkowo w związku z ogromnym zainteresowaniem ponawiamy temat „Dostosowanie maszyn do minimalnych wymagań w zakresie BHP. Dotacje z ZUS na inwestycje poprawiające bezpieczeństwo w firmie”.

InPlanner

2015-12-08 15:45:13

Działalność firmy InPlanner opiera się w głównej mierze na tworzeniu projektów architektonicznych w wirtualnej rzeczywistości. Do zobrazowania tworzonych przestrzeni wykorzystuje gogle Oculus Rift.

Już w najbliższą  środę tj. 9 grudnia br.  zapraszamy do  Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na IV imprezę  z cyklu Łódzkie Promuje Startupy. Przyjdźcie spotkać i wysłuchać twórców milionowych biznesów, specjalistów od digital marketingu i e-commercu w Google Polska.

Młodzi pomysłowi

2015-12-08 10:20:06

Przez siedem lat funkcjonowania programu „Młodzi w Łodzi – Mam pomysł na biznes” ze wsparcia skorzystało ponad 120 firm. W ciągu siedmiu edycji młodzi łodzianie złożyli blisko tysiąc pomysłów biznesów.Konkurs to inicjatywa mająca na celu wyróżnienie i wsparcie realizacji najlepszych biznesplanów przyszłych i obecnie funkcjonujących młodych łódzkich przedsiębiorców.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło drugi konkurs programu „Demonstrator”. Na wsparcie firm w zakresie prac rozwojowych, które  zwieńczone zostaną stworzeniem demonstracyjnych wersji nowych produktów w  programie NCBR przeznaczyło 500 mln zł.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju 10 grudnia serdecznie zaprasza do udziału w konferencji „GameINN – wspólnie dla polskiego przemysłu kreatywnego”. Celem spotkania jest dyskusja nt. potencjału ekonomicznego sektora gier komputerowych w Polsce. Gościem specjalnym konferencji będzie Jeff Burton.

Tylko do końca tego roku firmy, które wdrożyły innowacje w swojej firmie mogą skorzystać z tzw. ulgi technologicznej. Można odliczyć nawet 50% kosztów zakupu nowej technologii. Reguluje to artykuł 18b ustawy o CIT. Od nowego roku przepisy się zmienią.

Prowadząc biznes do realizacji określonych celów, potrzebna jest współpraca z innymi przedsiębiorcami. Przedstawiciele regionu łódzkiego podzielając tę zasadę ruszają z nowym projektem rozwoju regionu, którego motto brzmi: „Jeśli chcesz iść szybko idź sam. Jeśli chcesz dojść daleko idźcie razem.”