2016-01-29 09:24:35

Urząd Miasta Łodzi oraz Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi zapraszają na bezpłatne szkolenie pn. „Jak obniżyć koszty zatrudnienia”. Celem spotkania jest przekazanie uczestnikom informacji o wsparciu oferowanym przez Powiatowy Urząd Pracy dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy dla osób bezrobotnych oraz osób niepełnosprawnych.

Jeżeli jesteś zainteresowany tematyką dotacji unijnych to zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego w którym  zawarte są  podstawowe informacje od czego zacząć swoją przygodę ze skutecznym pozyskiwanie grantów z UE.

Przygotowanie projektu o dofinansowanie projektu z UE wymaga dużego nakładu pracy i sporych kosztów w przypadku zatrudnienia firmy. Zachęcamy do udziału w szkoleniu, którego celem jest umożliwienie przedsiębiorcom samodzielnego znalezienia źródeł dofinansowania.

Zaproszenie na spotkanie

2016-01-26 14:51:28

Art&Desing Society oraz Allmendinger, Akademia Architektury, Tower Building, Regionalna Izba Budownictwa w Łodzi i MANU Niezależna Manufaktura Idei mają zaszczyt zaprosić Państwa na wizytę na Budowie Łodzi Unikalnej w ramach comiesięcznych unikalnych dyskusji „poniedziałki na Łąkowej”.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie firmy INTERsoft Sp. z o.o.  miała miejsce prezentacja firmy InPlanner. Innowacyjne przedsiębiorstwo stworzyli absolwenci Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej.

Urząd Miasta Łodzi oraz firma PC OPEN zapraszają na bezpłatne szkolenie pn. „Efektywne sposoby tworzenia prezentacji”. Zajęcia odbędą się w dniu 8 lutego br w godz. 8.00 – 16.00 w sali konferencyjnej Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Łodzi (al. Politechniki 32, pok. 114).

Impera Alfa zainwestowała 1 mln zł w NapiFeryn BioTech – spółkę prowadzącą prace nad innowacyjną na skalę światową technologią uzyskiwania białka z rzepaku. Powstały w ten sposób produkt będzie mógł być wykorzystywany do produkcji żywności, a nawet stać się alternatywą dla mięsa i soi.

Moc społecznych interakcji

2016-01-19 07:41:13

Finansowanie społecznościowe, czyli crowdfunding, systematycznie zyskuje na popularności. Kilka razy w roku pojawiają się rekordy dotyczące wysokości dofinansowania i szybkości w osiąganiu zakładanego celu. To ośmiela kolejnych projektodawców, którzy proponują coraz więcej ciekawych pomysłów, a społeczność chętnie je podchwytuje i finansuje.

Od dziś Powiatowy Urząd Pracy rozpoczyna wydawanie i przyjmowanie wniosków m.in.: na dofinansowanie w formie przyznawania jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej maksymalna kwota dotacji – na dzień 18.01.2016 r. wynosi 23.370,00 PLN.

Hasło „kontrola skarbowa” u większości przedsiębiorców wywołuje  gorączkową weryfikację dokumentów. Ale czy tak musi być? Jak najlepiej przygotować się do kontroli fiskusa? Jakie ma prawa urzędnik dokonujący kontroli oraz jakie prawa ma przedsiębiorca? Co zrobić kiedy zostaną wykryte nieprawidłowości w prowadzonej dokumentacji?

Wszystkich zainteresowanych przeprowadzeniem analizy opłacalności finansowej prowadzonej firmy lub dopiero tworzonego projektu biznesowego serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu które odbędzie się w dniu 25 stycznia 2016 r.

W Polsce ruszył program, którego patronem jest najlepsza uczelnia na świecie. Polski oddział jednego z najbardziej prężnych programów akceleracyjnych na świecie poinformował o uruchomieniu projektu wsparcia dla polskich start-upów. Przedsięwzięcie, w które zaangażował się PKO Bank Polski, spotkało się także z poparciem Ministerstwa Gospodarki.

Platforma ODR to punkt dostępu dla konsumentów i przedsiębiorców pragnących pozasądowego rozstrzygania sporów objętych  rozporządzeniem. Stanowi ona interaktywną stronę internetową, do której możliwy jest elektroniczny i bezpłatny dostęp we wszystkich językach urzędowych Unii Europejskiej.

Zarządzanie czasem ( a raczej zarządzanie sobą w czasie ) to coś więcej niż codzienna organizacja. To skuteczny sposób na realizację Twoich celów. Łódzki starup chce stworzyć do tego celu nowe narzędzie. Możemy mu w tym pomóc wypełniając krótką ankietę https://goo.gl/forms/QCD1sfNQEE.

Nieodpłatna pomoc prawna

2016-01-13 10:52:47

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do korzystania z pomocy prawnej z zakresu  rozpoczynania i prowadzenia działalności gospodarczej, które prowadzi ośrodek EEN na mocy porozumienia z Okręgową Radą Adwokacką w Łodzi.

Equi Care

2016-01-13 08:12:05

Fizjoterapii koni. W swojej ofercie Equi Care oferuje zabiegi z zakresu fizykoterapii, terapii manualnej oraz specjalistycznego doradztwa.

Pomyśl o EXPO w Łodzi

2016-01-12 13:29:44

Serdecznie zapraszamy na cykl spotkań naukowych na łódzkich uczelniach „Pomyśl o EXPO w Łodzi”. W konferencjach wezmą udział zagraniczni eksperci z dotychczasowych Wystaw EXPO , a także przedstawiciele władz Miasta Łodzi, eksperci z Ministerstw oraz partnerzy projektu – Deloitte, PwC i KPMG.

Girls go start-up!

2016-01-11 08:54:10

Girls go start-up! Academy to pierwsza w Polsce akademia start-upowa dla kobiet.  Celem Projektu jest wsparcie kobiet związanych z obszarem STEM  w zdobywaniu wiedzy o tworzeniu start-upów, a potem realizacji takich przedsięwzięć w praktyce.

Aż o 8 miliardów złotych z przeznaczeniem na badania naukowe i prace rozwojowe mogą się starać w tym roku przedsiębiorcy i naukowcy. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło harmonogram konkursów w 2016 roku. NCBR ogłosi 25 konkursów, a połowa z nich to nowe propozycje adresowane zarówno do przedsiębiorców, jak i uczelni i jednostek naukowych.

Centrum Transferu Technologii Politechniki Łódzkiej Sp. z o.o. oraz Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.  serdecznie zapraszają do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym konkursu.