Dzień IT & ID

2016-02-29 14:29:54

Już 19 marca zapraszamy na 2. edycję wydarzenia Dzień IT & ID  – coroczne  święto branży Information Technology i Image Designu. Udział w wydarzeniu to doskonała okazja  do rozmowy ze specjalistami z branży IT i ID,w tym przedstawicielami firm: Microsoft, Samsung, Apple-Cortland i wielu innych.

Budujemy Łódź Unikalną

2016-02-29 11:16:26

Art&Desing Society oraz Allmendinger, Akademia Architektury, Tower Building, Regionalna Izba Budownictwa w Łodzi i MANU Niezależna Manufaktura Idei zapraszają  na spotkanie w ramach cyklicznych comiesięcznych unikalnych dyskusji „Poniedziałki na Łąkowej 11” we współpracy z Łódzkim Salonem Gospodarczym.

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty dzięki którym nauczysz się potęgi wyznaczania celów i łatwych kroków, które są potrzebne, aby zagwarantować, ze możesz osiągnąć każdy cel, który ustalisz sobie przy zastosowaniu formuły wyznaczania celów.

Czy pasja do kultury i sztuki może łączyć się z pomysłem na biznes? Oczywiście! Virgin Mobile Academy to program skierowany do kreatywnych umysłów, które wierzą, że kultura to sposób na karierę. Zgłoszenia do konkursu, w którym można zdobyć 100 000 złotych na rozwój projektów kulturalnych, zbierane są do 31 marca 2016 roku.

OD POMYSŁU DO BIZNESU

2016-02-24 11:53:05

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. informuje, że w związku ze zgromadzeniem odpowiedniej kwoty wolnych środków finansowych Funduszu przeznaczonych na udzielenie pożyczek w ramach projektu “Od pomysłu do biznesu” , wznawia nabór do projektu.

Urząd Miasta Łodzi oraz Izba Skarbowa w Łodzi zapraszają na bezpłatne warsztaty pn. „Podatkowa księga przychodów i rozchodów”. Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z  podstawowymi zasadami prowadzenia i rozliczania księgi przychodów i  rozchodów. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję posiąść wiedzę praktyczną oraz teoretyczną.

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na bezpłatne seminarium pt. „Programy i projekty europejskie od kuchni”czyli jak przygotować wniosek z dużymi szansami na sukces, które odbędzie się 9 marca 2016 r., godz. 10:00 – 12:00 w siedzibie Ośrodka w Łodzi.

W Dolinie Krzemowej mawia się, że startupy finansowane są przez tzw. 3F: „friends, family and fools”. Mimo że do Doliny Krzemowej nam jeszcze daleko, finansowanie nowego biznesu wygląda u nas podobnie. Według raportu „Polskie Startupy 2015” od rodziny i znajomych może pochodzić prawie 60% budżetu takich firm.

Urząd Miasta Łodzi oraz  Ośrodek Enterprise Europe Network przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości w Łodzi zapraszają na bezpłatne warsztaty pn. „Mediacje – zmiany w przepisach kodeksu cywilnego od 1 stycznia 2016r.Mediacja jako skuteczna forma rozwiązywania sporów pomiędzy przedsiębiorcami”.

Pewność siebie w biznesie

2016-02-16 10:35:29

Warsztat „na wysokich obrotach” – wykorzystujący aktywnie action learning oraz narzędzia coachingu i mentoringu. Kierowany jest do osób, które nie zawsze są tak pewne siebie, jak chciałyby być. W wielu płaszczyznach naszego życia, pewność siebie odgrywa wręcz najwyższe znaczenie, gdyż buduje silne przekonanie o realności osiągnięcia sukcesu.

„Ponad 3 miliardy złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2020 planują rozdysponować w 2016 roku władze regionu” – poinformowała Joanna Skrzydlewska, członek zarządu województwa łódzkiego.

System akredytacji przygotowany został m.in. na potrzeby poddziałania 2.3.1 Programu Inteligentny Rozwój „Proinnowacyjne usługi IOB dla MŚP”, wdrażanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Wsparcie mogą uzyskać zgłoszone przez przedsiębiorcę proinnowacyjne usługi doradcze, świadczone przez akredytowany ośrodek innowacji.

Państwowa Inspekcja Pracy zaprasza do udziału w programie, którego zadaniem jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom stresu oraz innym zagrożeniom psychospołecznym w miejscu pracy.

Lokale dla Kreatywnych

2016-02-08 15:24:08

Weź udział w konkursie ofert na wysokość stawki czynszu najmu lokalu użytkowego w centrum Łodzi i stwórz kreatywne miejsce pracy! Lokale przeznaczone są na prowadzenie działalności handlowej lub usługowej dla towarów będących wynikiem działalności designerskiej i artystycznej.

Urząd Miasta Łodzi oraz ALT Systemy Informatyczne Sp. z o.o. w Łodzi zapraszają na bezpłatne warsztaty pn. „Program fakturująco – magazynowy”.Szkolenie odbędzie się w dniu 2 marca br w godz. 9.00 – 13.00 w sali konferencyjnej Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Łodzi (al. Politechniki 32, pok. 114).

Nabór łódzkich Pracodawców

2016-02-08 12:55:42

Do 29 lutego 2016 r. potrwa nabór łódzkich Pracodawców do VI edycji projektu „Praktykuj w Łodzi – staże wakacyjne” organizowanego w ramach programu „Młodzi w Łodzi”. Staże są dla firm zarówno szansą jak i wyzwaniem. Projekt skierowany jest do studentów i absolwentów łódzkich uczelni oraz Pracodawców z Łodzi i okolic.

Urząd Miasta Łodzi ogłasza start konkursu na logotyp International EXPO 2022 Łódź Polska. Konkurs ma charakter otwarty, jest dwuetapowy i międzynarodowy. Prace można nadsyłać do 19 lutego br. Zwycięski logotyp będzie służyć promocji Polski, która ubiega się o organizację International EXPO 2022 w Łodzi.

Zapraszamy wszystkich przyszłych a także obecnych przedsiębiorców oraz osoby zainteresowane tematyką biznesową do udziału w organizowanych bezpłatnych szkoleniach, konsultacjach oraz doradztwie gospodarczym.

Do 2020 roku w Polsce powstaną co najmniej trzy startupy na miarę Skype’a – mówi Dariusz Żuk, prezes fundacji Polska Przedsiębiorcza wspierającej rozwój startupów w Polsce. Facebook, Spotify, Skype to przykłady startupów, które zmieniły świat. Czy doczekamy się kiedyś polskiego startupu, który będzie rozpoznawalny na całym świecie?

Zapraszamy wszystkie osoby poszukujące finansowania na założenie własnej firmy na bezpłatne szkolenie organizowane w ramach Łódzkiego Centrum Przedsiebiorczości. Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z zasadni ubiegania się o datację z Powiatowego Urzędu Pracy na założenie własnej działalności gospodarczej.