W dniu 10 maja w godz. 10.00 – 14.00 br. zapraszamy na otwarte seminarium „Możliwości współpracy z Portugalią”. W programie prezentacje, rozmowy B2B z firmami portugalskimi, oraz degustacja kuchni regionalnej.

Chcielibyśmy mieć wpływ na otaczający nas świat i budować przyjazne środowisko do życia, pracy, spędzania wolnego czasu. Już niebawem będziemy mieli okazję włączyć się w proces kreowania lepszego otoczenia i projektowania sukcesu w wymiarach wpływających na jakość naszego życia.

Tematyka ochrony danych osobowych nabrała w ostatnich latach bardzo istotnego znaczenia. Z jednej strony, rozwój nowoczesnych, zautomatyzowanych technik przetwarzania danych z drugiej strony…

W imieniu JE Ambasador Izraela w Polsce Pani Anny Azari oraz Zarządu Stowarzyszenia Kongres Kobiet zapraszamy kobiety-przedsiębiorców – założycielki lub współzałożycielki startupów – do udziału w konkursie na najlepszy startup kobiecy wPolsce.

Promuj swój startup w Europie

2016-04-25 11:52:37

Zachęcamy polskie firmy do udziału w V4 Startups & Scale-ups, konferencji organizowanej w Rotterdamie, 23 maja b.r w Centrum Erasmusa ds. Przedsiębiorczości w ramach holenderskiej prezydencji w radzie UE i integracji europejskiego systemu startupów.

Unijne wsparcie na turystykę

2016-04-25 10:56:04

Województwo Łódzkie ogłasza kolejne konkursy na pieniądze unijne. Tym razem mogą po nie sięgnąć zainteresowani budową lub przebudową obiektów związanych z turystyką w naszym województwie. Do wzięcia jest ponad 150 mln zł!

Mamy przyjemność poinformować, że do tegorocznej edycji Konkursu na biznesplan wpłynęło 146 głoszeń. Do II etapu zakwalifikowało się 59 pomysłów biznesowych.

Art&Desing Society oraz Allmendinger, Akademia Architektury, Tower Building, Regionalna Izba Budownictwa w Łodzi i MANU Niezależna Manufaktura Idei mają zaszczyt zaprosić Państwa na majowe spotkanie w ramach comiesięcznych unikalnych dyskusji Poniedziałki na Łąkowej 11.

Z powodu zgłaszanych problemów technicznych, które utrudniały aplikowanie do Konkursu pn. „Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Biznes” informujemy o wydłużeniu terminu dokonywania zgłoszeń do dnia 18 kwietnia br.

W dniu 19 maja zapraszamy na bezpłatne szkolenie wszystkie osoby zajmujące się w przedsiębiorstwie negocjowaniem i zawieraniem umów, sporządzaniem ich treści, a także osobom odpowiedzialnym za zakup towarów.

Dwa wybrane projekty zgłoszone do Konkursu „Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Biznes” otrzymają pakiet akceleracji Business Linku na okres 3miesięcy, upoważniający do korzystania z sieci w całej Polsce.

Od pomysłu do przemysłu

2016-04-13 16:32:21

W ramach konkursu unijnego „Teaming for exellence” w Łodzi powstaje naukowy projekt, dzięki któremu Łódź może stać się liderem w opracowywaniu naukowych odkryć, będących zaczynem innowacyjnej gospodarki regionu oraz całej Polski.

Z przyjemnością informujemy,  że do grona Parterów/Sponsorów Konkursu na BizesPlan pn. „Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Biznes” dołączył Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Trzech autorów najlepszych biznesplanów otrzyma wsparcie w realizacji projektu  z Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi – Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej organizuje w dniach 25-29 kwietnia 2016 roku XXVIII edycję seminarium „Własna firma – krok po kroku”, które kierowane jest do osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Zgodnie z przyjętą Strategią Województwa Łódzkiego, duży nacisk ze strony samorządu wojewódzkiego będzie kładziony na rozwój innowacji. Dlatego przedsiębiorcy otoczeni zostaną fachową pomocą w zakresie jej wprowadzania. Pod koniec 2016 roku w siedmiu powiatach województwa łódzkiego rozpoczną działalność Centra Innowacji Biznesowej.

pod takim hasłem rozpoczynamy VIII edycję Konkursu na biznesplan. Celem realizowanej od 8 lat inicjatywy jest promocja przedsiębiorczych postaw wśród młodych ludzi. Konkurs kierujemy w szczególności do młodych ambitnych osób które chcą inwestować w swoją przyszłość i rozwijać swój potencjał przedsiębiorczy.

Już wiadomo, jakie logo będzie reprezentować Polskę w jej staraniach o organizację International EXPO 2022 w Łodzi. Zadecydowali o tym internauci w trakcie publicznego głosowania. Zwycięskie logo pozna wkrótce cały świat.