Świat potrzebuje nowych rozwiązań energetycznych, a młodzi przedsiębiorcy mają energię, by je tworzyć. Jeśli masz pomysł biznesowy związany z energią odnawialną, zgłoś się do międzynarodowego konkursu KICkoff Competition 2016, dzięki któremu możesz wygrać finansowanie swojego biznesu w wysokości do 150 000 Euro oraz wprowadzić swój przełomowy pomysł w życie!

Towary to nowoczesna przestrzeń wystawiennicza, którą stworzyliśmy dla Was – ludzi z pasją, kreatorów mody, twórców sztuki użytkowej i producentów żywności. Chcemy odwiedzać największe miasta w Polsce, gdzie będziemy organizować wydarzenie poświęcone ludziom, chcącym podkreślić swoją odrębność – mówią organizatorzy targów.

Po wielu zagranicznych sukcesach, Jacek Chrzanowski, absolwent łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych wybrał Łódź na główną siedzibę biura pracowni graficznej.One One Lab to pracownia projektowa o charakterze międzynarodowym, specjalizująca się głównie w projektowaniu transportu, m.in. autobusów, samochodów, pociągów, helikopterów czy jachtów.

Go to Brand

2016-05-18 13:07:06

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkurs w ramach PO IR poddziałanie 3.3.3: “Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand”. Przedsiębiorcy z sektora MŚP mogą otrzymać od 50% do 85% dofinansowania na działania promocyjne.

W łódzkim Technoparku powstała  pracownia, w której będą projektowane futurystyczne pojazdy. Liderem i „mózgiem” tego projektu jest absolwent łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych Jacek Chrzanowski. To jego Syrma Hypersport Concept była najlepiej przyjętym samochodem koncepcyjnym na zeszłorocznych targach Genewa Motorshow.

3 speakerów, 100 startupów i 5 tysięcy uczestników. Startup Zone – jedna ze stref na infoShare – w dniach 18-19 maja zaprezentuje młode biznesy na największej konferencji technologicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku ponownie wiele emocji zapewni rywalizacja startupów w międzynarodowym  konkursie Startup Contest.

Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi organizuje w dniach 30 – 31 maja 2016 roku  seminarium „Finansowanie działalności gospodarczej”, które kierowane jest m.in. do osób bezrobotnych planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza na spotkanie informacyjne w związku z ogłoszeniem  konkursu w ramach programu GO_GLOBAL.PL Zwiększenie skali komercjalizacji na rynkach światowych wyników badań naukowych lub prac rozwojowych polskich firm.

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Łodzi oraz agencja kreatywno-crowdsourcingowa CROWDthinks zapraszają na szkolenie Nowa Ekonomia. Nowe możliwości dla Twojej Firmy. 11 maja w Wojewódzkim Centrum Przedsiębiorczości ŁARR S.A. przy ul. Narutowicza 34 w Łodzi.

Czasopismo „Fundusze Europejskie” wraz z BOŚ Bankiem i firmą EGC Doradztwo Europejskie zapraszają 10 maja na bezpłatną konferencję pt „NOWE PERSPEKTYWY DLA TWOJEJ FIRMY”, czyli co muszą wiedzieć przedsiębiorcy ubiegając się o dotację ze środków UE w perspektywie 2014 – 2020.

BioForum 2016

2016-05-06 09:21:40

BioForum 2016 to XV edycja jednego z najważniejszych eventów life sciences odbywających się w Europie Środkowo-Wschodniej. Tegoroczna, jubileuszowa edycja będzie najlepszą z dotychczasowych za sprawą zróżnicowanego programu i inspirujących prelegentów.

IV Forum AGD

2016-05-05 14:35:52

11 i 12 maja br. Łódź będzie gospodarzem 4. Międzynarodowego Forum Producentów i Dostawców Artykułów Gospodarstwa Domowego w Europie. Organizatorem jednej z największych imprez tej branży na Starym Kontynencie jest firma Muller – Die lila Logistik Polska Sp. z o.o.

W tym miesiącu Łódzkie Centrum Przedsiebiorczości  zaprasza do udziału w  szkoleniach dedykowanych dla osób zainteresowanych tematyką biznesową oraz do korzystania z otwartych  indywidualnych konsultacji biznesowych.