Emirates&Europe Business Development Cluster zaprasza przedsiębiorców do korzystania z pomocy Centrum Obsługi Inwestycji.Jest to nowa w Polsce instytucja zajmująca się akceleracją start-upów oraz rozwojem handlu i inwestycji na linii Europa – Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Tylko do 30 czerwca 2016 trwa Galileo Masters – European Satellite Navigation Competition (ESNC), największy międzynarodowy konkurs na komercyjne użycie nawigacji satelitarnej. W tym roku po raz kolejny poszukiwane są wyjątkowe pomysły i modele biznesowe. Suma nagród w konkursie wynosi 1 mln euro.

Nowe działanie będzie wdrażane przez Polski Fundusz Rozwoju od drugiej połowy 2016 r. Starter to instrument kapitałowy, który za pośrednictwem pośredników finansowych będzie dokonywał inwestycji w przedsiębiorstwa, które nie prowadzą działalności na żadnym rynku lub prowadzą działalność na dowolnym rynku od mniej niż 7 lat.

W dniu 22 czerwca br. w Centrum Technologii Informatycznych Politechniki Łódzkiej, odbyła się gala finałowa podsumowująca VIII edycję Konkursu Młodzi w Łodzi- Mam Pomysł na Biznes.Do konkursu zgłoszonych zostało 146 projektów biznesowych, z których 59 zakwalifikowało się do II etapu.

W dniu wczorajszym w Łodzi odbyło się uroczyste otwarcie Inkubatora Elektrotechniki działającego w nowo powstałej przestrzeni Brukowa Business Center.  W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych, największych w Polsce firm z branży elektrotechnicznej oraz przedstawiciele łódzkiej społeczności startupowej.

Bezpłatne szkolenia PIP i ZUS

2016-06-14 14:01:54

Zakład Ubezpieczeń Społecznych  II Oddział w Łodzi  wspólnie z  Państwową Inspekcją Pracy Okręgowy Inspektorat w Łodzi zaprasza do skorzystania z  bezpłatnego szkolenia na temat:„Ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy, kompletowania dokumentacji wypadkowej oraz zasad wypłaty świadczeń z tytułu wypadków przy pracy”.

Pod patronatem marszałka województwa łódzkiego utworzony został „Łódzki Dystrykt Zbrojeniowy”. Jest to rodzaj klastra, który zaczął od realizacji wspólnych projektów związanych z branżą zbrojeniową, a później – dla ułatwienia działania zrzeszył się w „dystrykt”.

ABC przedsiębiorczości

2016-06-14 08:56:41

Jeśli chcesz dokonać wnikliwej analizy własnego biznesu, poznać cechy dobrego managera oraz przygotować dobry biznesplan weź udział w najbliższych szkoleniach, które poprowadzi Piotr Sylwestrzak – przedsiębiorca, działający od ponad 16 lat, m.in. jako trener oraz doradca z wiedzy biznesowej i zagadnień prawnych, specjalista z zakresu przygotowania i tworzenia biznesplanów.

Startup Sprint Łódź

2016-06-13 15:04:18

W dniach 17-19 czerwca br. w Parku Naukowo-Technologicznym Brukowa Business Center, w Łodzi, będzie organizowana pierwsza edycja Startup Sprint Łódź. W trakcie wydarzenia  uczestnicy będą rozwijąć swoje idee biznesowe lub prosperujące firmy. Efekty ich pracy są prezentowane w niedzielne popłudnie przed jury i inwestorami. Uczestników wspiera grono mentorów.

Zapraszamy do udziału w projekcie – Aktywizacja młodych z grupy NEET w woj. łódzkim z wykorzystaniem założeń innowacyjnej metody Story Cheering, realizowanym w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

W dniu dzisiejszym o godz. 18.00 w przestrzeni coworkingowej Idea Hubu w Manufakturze odbędą się kolejne bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorczych. Tym razem szkolenie będzie dotyczyło monetyzacji aplikacji mobilnych.  Spotkanie poprowadzi doświadczony mobile marketing manager – Dariusz Adamczyk.

„Nakręć się na biznes”

2016-06-10 09:38:39

50 000 złotych dla przedsiębiorców, tyle czeka na zwycięzcę w konkursie „Nakręć się na biznes”. 1 kwietnia 2016 roku ruszył ogólnopolski konkurs dzięki organizatorowi, Fundacji Twoja Inicjatywa! 30 czerwca to ostatni dzień wysyłania zgłoszeń, także każdy ma jeszcze szansę na wygraną.

Od 1 czerwca 2016r. ruszają dwa duże konkursy na dotacje dla firm. W każdym będzie rozdysponowany miliard złotych. Przedmiotowe konkursy zostaną ogłoszone w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Obsługa kas fiskalnych

2016-06-01 10:57:14

Urząd Miasta Łodzi oraz Firma ALT Systemy Informatyczne Sp. z o.o.w dniu 6 czerwca  zapraszają na bezpłatne szkolenie  dla przedsiębiorców oraz  osób zakładających  działalność gospodarczą pn. „Kasy fiskalne”.

Bluerank znowu triumfuje. Jako jedyna polska agencja otrzymała Oskara branży internetowej – statuetkę European Search Awards. To już kolejna tak prestiżowa nagroda dla agencji, o której coraz głośniej słychać nie tylko w Polsce, ale także za granicą.

Eksport na rynek kanadyjski

2016-06-01 09:56:31

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz Ambasada Kanady w Polsce serdecznie zapraszają na bezpłatne seminarium  na temat intensyfikacji i wspierania polskich przedsiębiorców w zakresie eksportu na rynek kanadyjski.

Internetowe Rewolucje

2016-06-01 09:36:13

Zostań ekspertem  po kursie Googla – zdobądź umiejętności, które pozwolą Ci rozwinąć swoją firmę i karierę lub po prostu poszerzyć wiedzę. Bezpłatny,dedykowany dla Ciebie plan nauki, dzięki któremu wykorzystasz potencjał internetu.