6 instalacji artystycznych, które pokryją nieużywane słupy ogłoszeniowe znajdzie się na ulicy Piotrkowskiej. Pierwszy z nich – przypominający pralkę marki Frania – pojawił się pod numerem 103. Jego twórcą jest poznański artysta, kryjący się pod pseudonimem Lump.

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami, w których autor wiadomości informuje o „ukrywaniu dochodów” lub „wyznaczonej kontroli dochodów”. Nie należy otwierać wiadomości, ani załącznika. Załącznik zawiera kod złośliwy.

Ośrodek Enterprise Europe Network przy PARP zaprasza do udziału w giełdzie kooperacyjnej która odbędzie się podczas targów GAMESCOM 2016 w dniach 17-19 sierpnia 2016 r. w Kolonii w Niemczech. Zgłoszenia do 10 sierpnia 2016 r.

Maria Nowakowska, wyróżniona w tegorocznej edycji Konkursu Młodzi w Łodzi- Mam Pomysł na Biznes, pracuje nad przewodnikiem szlakiem łódzkich detali architektonicznych. Laureatka naszego Konkursu została również stypendystką  Artystycznego Stypendium Prezydenta Miasta Łodzi w dziedzinie literatury.

Tegoroczni Laureaci Konkursu „Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Biznes” zostali wsparci dodatkowymi usługami, których sponsorem jest Warsaw Office Business Center. W ramach pomocy otrzymają obsługę księgowo-prawną, a dodatkowo przez okres 3 miesięcy będą mogli korzystać z przestrzeni biurowej przy ul. Piotrkowskiej 121.

Let’s walk

2016-07-22 14:15:02

OFF Piotrkowska w Łodzi kontynuuje ewolucję w kierunku przemysłów kreatywnych.Tego lata na terenie dawnej fabryki bawełny Franciszka Ramischa swoje miejsce znajdą lokalni startupowcy oraz młode firmy rozwijające innowacyjne technologie z branży IT. Przestrzeń, która ma wystartować we wrześniu, stanowić będzie unikat w skali kraju.

Przedsiębiorcy, którzy kierują swoją ofertę do firm z branży obronnej, mają możliwość zaprezentowania się podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, który odbędzie się w dniach 6-9 września 2016 r. w Kielcach.

Punkt Informacyjny Międzynarodowe Zamówienia Publiczne PARP oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP zapraszają do udziału w seminarium z udziałem ekspertów Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża.

Rozpoczął się nabór przedsiębiorstw sektora MŚP do udziału w kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Inwestycyjnych Expo Real w Monachium – jednej z  najważniejszych platform biznesu dla międzynarodowego sektora nieruchomości i inwestycji.

Konkurs architektoniczny

2016-07-13 08:28:11

Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska ma zaszczyt ogłosić konkurs architektoniczny na opracowanie projektu studialnego „Współczesnej Kamienicy Łódzkiej” opartego na analizie jej historycznego archetypu. Organizatorem konkursu jest Biuro Architekta Miasta.

Letnia akcja zbierania butelek

2016-07-11 13:23:45

Już za trzy miesiące Łódź po raz kolejny rozbłyśnie wszystkimi kolorami światła – 7 października rusza Light.Move.Festival. Fundacja „Lux Pro Monumentis”, organizator Festiwalu, ogłasza letnią akcję zbierania butelek.

Mała firma w pigułce

2016-07-11 12:45:05

Dla tych, którzy planują założenie firmy, Wydział Zarządzania UŁ przygotował bezpłatne szkolenie „Mała firma w pigułce”. Czwarta już edycja kursu skierowana jest do osób, które nie są studentami lub absolwentami kierunków ekonomicznych.

MIEJSCE NA TWÓJ BIZNES

2016-07-11 11:53:44

Informujemy, że w dniu 5 sierpnia 2016 r. odbędzie się ustny przetarg (licytacja) na wysokość stawki czynszu lokali użytkowych należacych do zasobów Miasta. Oferta zawiera wykaz ponad 100 lokali, a ceny zaczynają się już od 4,90 za m2 .

Osoby  po 30 roku życia zainteresowane otrzymaniem dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarcze, informujemy, że na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi można sprawdzić jakie instytucje w regionie łódzkim będą wspierać przedsiębiorcze postawy.

Dynamizm, rozwój, zmiana to podstawowe słowa kojarzące się z Łodzią – wynika z badania potencjału miasta przeprowadzonego przez Antal we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi. Szczególnie intensywnie rozwija się sektor nowych technologii.

Transatlantyk jako festiwal odważny, otwarty i globalny nie chce zamykać się tylko na projekty filmowe i muzyczne. MikroGranty PGNiG Transatlantyk Festival 2016 w Łodzi to Program, który ma za zadanie wspierać finansowo i merytorycznie kreatywne inicjatywy.

W czerwcu  br. weszły w życie 2 uchwały Rady Miejskiej w Łodzi w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości oraz udzielania regionalnej pomocy inwestycyjnej.

2016-07-06 12:01:32

Zapraszamy na prezentację wyników raportu o łódzkim rynku pracy w dziedzinie IT „Łódź miastem nowych technologii” przygotowanego przez firmę Antal we współpracy z Biurem Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Łodzi, które odbędzie się 7 lipca 2016 r. o godz. 12:00 w Małej Sali Obrad UMŁ.

ŁSSE S.A. i Ministerstwo Rozwoju serdecznie zapraszają na konferencję „Start in Poland. Start in Łódź”, która odbędzie się 7 lipca w Fabryce Grohmana ŁSSE S.A. Podczas wydarzenia przedstawione zostaną założenia programu Start in Poland skierowanego do startupów.

Cronochip

2016-07-05 13:28:04

Twórca i oficjalny dystrybutor uniwersalnego systemu do sportowego, elektronicznego pomiaru czasu Timing Sense przeznaczonego na rynek imprez masowych, niezmotoryzowanych.