Rośnie popyt na usługi designerów. Zajmują się profesjonalnym przygotowaniem produktu lub usługi przed wprowadzeniem na rynek Z badania PARP wynika, że nieco ponad połowa polskich firm korzysta z usług projektantów, ale incydentalnie. Świadomość roli profesjonalnego designu w działalności przedsiębiorstw rośnie – do tego, że w ogóle nie korzystają z takich usług przyznaje się tylko ok. 5 proc. firm.

  Już po raz szesnasty zapraszamy na organizowane przez PARP, Forum Edukacyjne Małych i Średnich Przedsiębiorstw, które odbędzie się 14 i 15 września br. na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Pod adresem www.forummsp.parp.gov.pl została uruchomiona rejestracja dla uczestników. Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców, przedstawicieli startupów, ekspertów zarządzania zasobami ludzkimi, przedstawicieli działów HR oraz wszystkich zaangażowanych w rozwój firm z sektora MSP. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do składania zgłoszeń w ramach IV edycji konkursu Pracodawca Jutra.

Zapraszamy na IV edycję Międzynarodowego Kongresu Biogospodarki. Celem jest tworzenie korzystnej atmosfery wokół innowacyjnego, efektywnego i konkurencyjnego podejścia do wsparcia rozwoju biogospodarki.

Ośrodki Enterprise Europe Network przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszają do udziału w 6-tych Spotkaniach Kooperacyjnych organizowanych w dniach 19-20 października 2016 r. w Warszawie. Spotkania odbędą się w trakcie Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland.

Wypełniając ankietę masz szansę aktywnie włączyć się w budowanie ekosystemu startupowego w naszym mieście.  Zabierz głos w swojej sprawie!

Zastanawiasz się czym jest BrainFactory? To międzynarodowy konkurs on–line na najlepszy pomysł na biznes. Więc jeśli masz innowacyjny pomysł, weź udział w konkursie i złap szansę na realizację biznesowych marzeń!

Zapraszamy na kontynuację warsztatów z Danutą Jacoń-Chmielecka. Cykl warsztatów przyniesie uczestniczkom pomysły na wzrost ich kobiecej siły. Poznają inspirujące indywidualne przykłady kroków prowadzących do podniesienia swojej przedsiębiorczości. Jeśli jesteś gotowa na pracę nad sobą- przybywaj!

W czwartek, 25 sierpnia, o godzinie 18:00 w przestrzeni Idea Hubu w Manufakturze odbędą się kolejne warsztaty dla przedsiębiorczych. Tym razem Wojciech Wawrzak, prawnik, autor bloga PRAkreacja.pl, który dziennie odwiedza ponad 10 tys. osób, udzieli porad na temat prawa autorskiego w biznesie.

Projekt "Czas na sukces"

2016-08-19 11:03:39

Informujemy, że z dniem 1 sierpnia 2016r. Stowarzyszenie Oświatowe „EDUKATOR” w partnerstwie z Fundacją Inkubator rozpoczęło realizację projektu „CZAS NA SUKCES” współfinansowanego przez  Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, Priorytet VIII – Zatrudnienie, Działanie VIII.3 Wsparcie przedsiębiorczości, Poddziałanie VIII.3.1 – Wsparcie przedsiębiorczości w formach bezzwrotnych.

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. informuje, że dostępny limit środków na projekt JEREMIE VII został wyczerpany. Przewidywany termin uruchomienia kolejnej puli środków na pożyczki w ramach Inicjatywy JEREMIE to druga połowa sierpnia 2016 r.

Europejskie Centrum doskonalenia zrównoważonego rozwoju technologii wodnej z Holandii (WETSUS) organizuje w terminie 3-4 października 2016 r. konferencję dotyczącą finansowania innowacji z funduszy europejskich oraz rozwoju innowacyjnych technik związanych z gospodarką wodną.

Już po raz szesnasty zapraszamy na organizowane przez PARP, Forum Edukacyjne Małych i Średnich Przedsiębiorstw, które odbędzie się 14 i 15 września br. na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Pod adresem www.forummsp.parp.gov.pl została uruchomiona rejestracja dla uczestników. Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców, przedstawicieli startupów, ekspertów zarządzania zasobami ludzkimi, przedstawicieli działów HR oraz wszystkich zaangażowanych w rozwój firm z sektora MSP. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju.

Forum Rozwoju w Łowiczu

2016-08-17 09:30:15

Trzecia konferencja w ramach „Forum Rozwoju Inwestycji Samorządowych” już 5 września w Łowiczu! Jak skutecznie korzystać z unijnych środków i jak, dzięki nim, osiągnąć rozwój gospodarczy gmin – na tego typu pytania odpowiedzą eksperci Forum organizowanego przez Fundację Rozwoju.

Zachęty podatkowe dla innowacyjnych firm, ułatwienia proceduralne obejmujące instytuty badawcze i naukowe, regulacje dotyczące finansowania komercjalizacji wyników badań – przewiduje przyjęty we wtorek przez rząd projekt tzw. małej ustawy o innowacyjności.

Hale Targowe to jednostka budżetowa Urzędu Miasta Łodzi administrująca dwiema halami targowymi: przy ul. Małej 2 i przy ul. Piotrkowskiej 317. W obu obiektach mieszczą się sklepy  różnych branż z dominującą spożywczą (w tym boksy mięsne). Chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w najbliższym przetargu.

Laserowa technologia identyfikacja bakterii, platforma portfela cyfrowego czy urządzenie do monitorowania rytmu serca płodu – to produkty polskich przedsiębiorców, które znalazły się wśród 32 zwycięskich projektów w konkursie GO_GLOBAL.PL organizowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Ich twórcy otrzymają w sumie 5 mln złotych dofinansowania na zagraniczną ekspansję.

Lipcowe dane o saldzie wpłat i wypłat do funduszy inwestycyjnych mocno się różnią w zależności od tego, czy analizujemy rynek detaliczny, czy dedykowany prywatnym inwestorom. Ten drugi odnotował bowiem istotny odpływ środków, do czego przyczyniło się wycofanie aktywów z zaledwie 2 funduszy aktywów niepublicznych. W efekcie bilans sprzedaży całego rynku był bardzo słaby i wyniósł -4,7 mld zł.

Podstawowym obowiązkiem podatnika jest zapłata podatków w obowiązujących terminach. Warto pamiętać, że każda zwłoka kosztuje – jeśli nie opłatę prolongacyjną, to odsetki za zwłokę, które aktualnie wynoszą od 4 do 12 procent kwoty zaległości podatkowej.

Wspólnie postaramy się odpowiedzieć na pytanie, gdzie powinniśmy wykonywać przelewy elektroniczne, w pracy, w domu, hotelu, w … Czego pod żadnym pretekstem nie wolno podłączać do portu USB? Opowiemy o bezpieczeństwie informacji naszych telefonów komórkowych, tabletów.