Do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby które mają pomysł ale brak im konkretnych umiejętności, jak również ludzi chętnych do współpracy, bez gotowego pomysłu, ale chcących dołączyć i wspomóc swoją wiedzą inne zespoły.

Akceleracja w modelu Venture BuildingSpark to autorski program Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej akceleracji startupów, we współpracy z dużymi przedsiębiorstwami, którego celem jest komercjalizacja zbudowanych lub usprawnionych rozwiązań.

60 000 zł na rozwój firmy oraz intensywne wsparcie mentoringnowe,  szkoleniowe i doradcze. To tylko cześć założeń ruszającego projektu Katalizator Rozwoju Firmy organizowanego przez Youth Business Poland w partnerstwie z CVC Capital Partners, PwC.

Paryski Świat

2016-10-26 09:57:38

Galeria Prime Art – tegoroczny laureat konkursu „Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Biznes” wraz z Akademickim Ośrodkiem Inicjatyw Artystycznych mają przyjemność zaprosić Państwa na wernisaż fotografii „Paryski Świat” oraz spotkanie z autorką „Paryskiego Świtu” Magdaleną Leszner-Skrzecz.

Polska aplikacja Jobsquare

2016-10-25 13:16:29

Fundusz venture capital bValue.vc inwestuje 2,3 mln zł w Jobsquare, innowacyjną polską aplikację, która rewolucjonizuje sposób poszukiwania pracy tymczasowej. Dzięki wsparciu finansowemu i merytorycznemu ze strony bValue.vc, Jobsquare zamierza umocnić się w Polsce oraz podbić rynki zagraniczne.

Business Mixer to spotkanie dla osób, które myślą o biznesie w nowoczesny sposób. Jest to okazja do poznania nowych ludzi, nawiązania kontaktów i poszerzenia perspektyw. Jeśli jesteś osobą przedsiębiorczą lub myślisz o założeniu biznesu, to nie może Cię tam zabraknąć.

Młodzi ludzie coraz częściej osiągają sukcesy w nauce i biznesie, realizując przy tym swoje zamiłowania i pasje. Dlatego warto spotykać się z nimi i czerpać z ich wiedzy i  doświadczenia. Doskonałą  okazję ku temu będą zbliżające się „Rozmowy o Startupach”.

Informujemy o możliwości najmu lokali handlowo – użytkowych administrowanych przez Hale Targowe.Chętnych najmem zapraszamy do wzięcia udziału w najbliższym przetargu lub wynajęcia lokali w trybie bezprzetargowym.

Łódzkie Promuje start-upy

2016-10-19 09:53:06

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu  z cyklu Łódzkie promuje start-upy w ramach Lodzkie Innovation Days, które odbędzie się 25 października 2016 r. w Strefie Wiedzy i Innowacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu  z nami przy naszym  stoisku Konkursu na BIznesPlan.

Przez dwa dni, 24-25 października, innowatorzy: studenci, doktoranci oraz młodzi pracownicy naukowi będą mogli wymieniać doświadczenia, wiedzę oraz wzajemne kontakty podczas pierwszej edycji European Forum of Young Innovators – EFYI’16.

OnTheRock

2016-10-18 13:58:03

OnTheRock to projekt wyróżniony w tegorocznej edycji konkursu na BiznesPlan, który powstał z  połączenia pasji do wspinaczki i trekkingu z edukacją pozaformalną i uczeniem w działaniu. Autorzy projektu udowadniają, że poprzez praktykę można nauczyć się i zrozumieć wiele więcej niż na sali wykładowej czy w szkolnej ławie.

OnTheRock

2016-10-18 13:10:48

On The Rock to połęczenie pasji – wspinaczki i trekkingu z edukacją pozaformalną i uczeniem w działaniu. Poprzez praktykę naruszysz się i zrozumiesz o wiele więcej niż na sali wykładowej czy w szkolnej ławie.

Rozmowy o Startupach #5

2016-10-17 14:34:53

W dniu  26 października Inkubator Przedsiębiorczości Inforin sp. z.o.o organizuje w ramach Lodzkie Innovation Days piątą edycję wydarzenia pn. „Rozmowach o start-upach”. Do udziału w przedsięwzięciu zachęcamy zarówno przedsiębiorców, start-upowców jak również osoby zainteresowane tematyka biznesową.

Łódzki startup MagPlanTex jako pierwszy polski team w historii zdobył uznanie jury największego w Europie konkursu dla wczesnych pomysłów biznesowych z zakresu ochrony środowiska.W europejskim finale konkursu ClimateLaunchpad, który w tym roku odbył się w dniach 7-8 października w Estonii zaprezentowało się 90 start-upów z ponad 30 krajów Europy. Polskę reprezentowały 3 start-upy.

Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Nagrodzie Gospodarczej Województwa Łódzkiego „Mocni w Biznesie 2016”. Nagroda ma charakter regionalny i stanowi wyróżnienie dla przedsiębiorców osiągających najlepsze efekty ekonomiczne, realizujących innowacyjne projekty oraz cieszących się uznaniem w województwie łódzkim, kraju i za granicą.

To już 13. edycja konkursu ,,Nagroda Gospodarcza Wojewody Łódzkiego” organizowanego przez Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi. W konkursie zostają wyróżnione firmy, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju i unowocześnienia gospodarki województwa łódzkiego.

Poszukiwane są startupy

2016-10-14 09:17:49

Informujemy, że 24 listopada 2016 r. w Budapeszcie odbędzie się regionalny etap inicjatywy Get in the Ring! – międzynarodowego konkursu o unikalnej formule, skierowanego do start-upów.Jest to impreza realizowana w ramach niezwykłego show – pokazu walki dla inwestorów.

Serdecznie zapraszamy na cykl bezpłatnych spotkań noszących nazwę „Porozmawiajmy o rozwoju Twojego start-up’u w branżach kreatywnych”. Przy kawie, w luźnej atmosferze zaproszeni goście opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z tematem spotkania, później zaś zaproszą zgromadzonych do zadawania pytań, czy zabrania głosu w dyskusji.

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. serdecznie zaprasza do udziału w spotkaniu klubu THINKTANK Society,  i uczestników programu Partner Wing, które odbędzie się 17 października 2016 r. od godz. 17.00 w Wojewódzkim Centrum Przedsiębiorczości ŁARR S.A. przy ul. Narutowicza 34 w Łodzi.

Okręgowy Inspektor Pracy w Łodzi zaprasza do wzięcia udziału w IV KONFERENCJI „Bezpieczeństwo pracy zależy od Ciebie”,która odbędzie się w dniu 26 października 2016 r. w Łodzi.Celem tegorocznej konferencji, tak  jest promocja ochrony zdrowia zawodowego w zakładach pracy i prewencja zagrożeń wypadkowym i zawodowych, a także promocja kultury bezpieczeństwa i praworządności w zakładach pracy.