Art&Design Society oraz Allmendinger, Akademia Architektury, Tower Building, Regionalna Izba Budownictwa w Łodzi i MANU Niezależna Manufaktura Idei zapraszają  na grudniowe comiesięczne spotkanie „Poniedziałki na Łąkowej – Budujemy Łódź Unikalną”.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. serdecznie zaprasza na Startup Spark Week, który odbędzie się w dniach 9-16 grudnia br. w Fabryce Grohmana. Startup Spark to innowacyjny projekt stworzony w ŁSSE S.A. we współpracy z doświadczonym w akceleracji zespołem młodych osób, którego celem jest łączenie kreatywnych startupów z infrastrukturą i zasobami doświadczonych przedsiębiorców.

Misja gospodarcza do Pekinu

2016-11-29 12:52:50

Zachęcamy do  wzięcia udziału w misji gospodarczej do Pekinu organizowanej w dniach 20 – 24 marca 2017 roku w ramach programu wsparcia skierowanego do firm z sektora MŚP chcących rozpocząć współpracę z wybranymi krajami azjatyckimi.

Nagłośnij swój sukces!

2016-11-29 12:26:23

Sukces Pisany Szminką, przy współpracy z PwC po raz kolejny nagrodzi najlepsze przedsiębiorczynie w Polsce. Właśnie wystartowała VIII edycja konkursu Bizneswoman Roku. Jak się zgłosić? Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią kategorię, wypełnisz formularz i wyślesz go na adres konkurs@bizneswomanroku.pl do 30 listopada!

StartUp Camp

2016-11-29 11:53:51

Masz pomysł i szukasz do niego finansowania. Chcesz budować zespół do realizacji wspólnych projektów. Przygotuj się do rozmowy z przedsiębiorcami i funduszami kapitałowymi czekającymi na Twoje pomysły.

23 listopada br. rozpoczął się konkurs na Modele biznesowe MŚP. O dofinansowanie mogą ubiegać się projekty, dotyczące wdrożenia nowego modelu biznesowego przedsiębiorstwa w celu wejścia na co najmniej jeden nowy rynek zbytu za granicą.

Ministerstwo Rozwoju zaprasza do udziału w konferencji, podczas której zaprezentujemy dotychczasowe efekty oraz nowe możliwości związane z wykorzystaniem Funduszy Europejskich (FE). Kompleksowa oferta FE zostanie zaprezentowana w czterech blokach tematycznych.

Człowiek na każdym etapie swojego życia potrzebuje wsparcia ze strony środowiska, w którym w danym momencie funkcjonuje. Charakter i zakres wsparcia jest zróżnicowany i uzależniony m.in. od podejmowanych działań. Innego rodzaju pomocy wymaga dziecko, innego nastolatek, a jeszcze innego młody człowiek stojący u progu kariery zawodowej.

Paryski Świat

2016-11-24 10:14:27

W piątkowy wieczór 18 listopada odbyło się paryskie spotkanie w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi. Podczas wieczoru, który poprowadziła Kamila Matejewska – właścicielka Galerii Prime Art, mogliśmy przenieść się do Paryża.

Łódź – Centrum Logistyki

2016-11-24 09:48:47

W środę 24 listopada 2016 roku w budynku Centrum Kształcenia Międzynarodowego IFE odbędzie się konferencja „Łódź – Centrum Logistyki na skrzyżowaniu szlaków Silk Road i Amber Road”, zorganizowana przez Urząd Miasta Łodzi we współpracy z Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ oraz Portem Lotniczym Łódź im. Władysława Reymonta.

Podpisując umowę inwestycyjną, founderzy muszą przedrzeć się przez gąszcz niejasnych i często bardzo hermetycznych sformułowań, które dla inwestorów są chlebem powszednim. Dlatego też, aby móc stawać do negocjacji umowy na równych zasadach, warto zawsze korzystać ze wsparcia prawnika.

Spośród 61 akceleratorów aplikujących o wsparcie finansowe w ramach programu SCALE UP PARP wybrał 10. Wszystkie podmioty musiały zgłosić  partnerów z sektora prywatnego – duże firmy, w tym spółki skarbu państwa, potencjalnie zainteresowane wdrożeniem powstałych w ramach projektu innowacji.

W pierwszym kwartale 2016 roku wartość reklamy online w Polsce wzrosła o blisko 25% względem analogicznego okresu w roku ubiegłym. Oznacza to, że reklama internetowa intensywnie się rozwija, stając się jednym z istotniejszych narzędzi w promowaniu biznesu.

Hale Targowe to jednostka budżetowa Urzędu Miasta Łodzi administrująca dwiema halami targowymi: Hala Targowa przy ul. Małej 2 i Hala Targowa „Górniak” przy ul. Piotrkowskiej 317. Chętnych najmem lokali w trybie bezprzetargowym zapraszamy  do siedziby Hal Targowych Al. Politechniki 32. Szczegółowe dane można uzyskać  pod nr tel. 0 42 638 59 50 i na stronie internetowej www.haletargowe.pl.

Już tylko do 18. listopada  można zgłosić swój udział w ósmej edycji Fashion Business Congress. Wydarzenie, które odbędzie się w Łodzi, 22.11.2016, będzie poświęcone sposobom zwiększenia sprzedaży w internecie.Udział w Kongresie firm z branży mody jest bezpłatny.

W dniach 21-22 listopada br. (wtorek-środa) na Wydziale Zarządzania UŁ odbędzie się konferencja „Internacjonalizacja polskich przedsiębiorstw – uwarunkowania, modele, wyniki badań”. Jej celem jest zaprezentowanie aktualnych wyników badań naukowych teoretycznych i praktycznych na temat uwarunkowań internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw i jej modeli.

Któż z nas nie trzyma na dnie szuflady planu na własną firmę? Z pewnością takich niespełnionych przedsiębiorców jest wśród nas wielu. Przyczyn, dla którego pomysł pozostaje jedynie w sferze koncepcji jest wiele – niedostateczna motywacja, brak wiary we własne siły lub w powodzenie, umiarkowana wiedza na temat prowadzenia działalności. Ale często także brak kapitału.

W dniach 14 – 20 listopada w ponad 163 krajach obchodzony będzie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.W ramach wydarzenia w Łodzi, 16 listopada o godzinie 18:00 w Idea Hubie, będącym jego oficjalnym partnerem, odbędą się warsztaty z efektywnej sprzedaży, skierowane do mikro- i małych przedsiębiorców.

Listopad i grudzień w Łódzkim Centrum Przedsiębiorczości będzie obfitował w bogatą tematykę szkoleń, kierowaną zarówno do osób stawiających pierwsze kroki w budowaniu swojego biznesu jak i do przedsiębiorców dążących do nabywania nowych umiejętności umożliwiających  dalszy rozwój firmy.

Zapraszamy do udziału w projekcie „Promocja gospodarcza łódzkiego sektora kreatywnego „. Jego elementem jest „Katalog produktów i usług łódzkiego sektora kreatywnego”. Będzie on jednym z najważniejszych narzędzi promocji przedsiębiorców z Łodzi na arenie międzynarodowej, podczas wydarzeń branżowych poświęconych różnym branżom kreatywnym.