Urząd Miasta Łodzi oraz Google zaprasza w dniu 22 sierpnia br. na bezpłatne warsztaty pn. „Internetowe Rewolucje z Google dla przedsiębiorców”. Szkolenie kierowane jest do firm,  które chcą położyć większy nacisk na działalność w sieci.

” Na pieńku” – z miłości do drewna to jeden z 21 projektów wyróżnionych w tegorocznej edycji Konkursu pn. Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Biznes”.

pracownia designu i stolarstwa specjalizująca się w wykonywaniu usług szytych na miarę, spersonalizowanych, uwzględniających nie tylko rynkowe trendy, ale także osobiste upodobania

Oznakowanie CE

2017-07-26 13:06:16

Jeśli zamierzasz wprowadzić swój (lub np. importowany spoza UE) wyrób na rynek powinieneś wiedzieć, że na terenie Unii Europejskiej obowiązuje wspólny tzw. system oceny zgodności.

Łódź - dynamika i rozwój

2017-07-24 13:03:15

W ostatnich latach Łódź umocniła swoją pozycję jako ważnego ośrodka dla branży nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce.JLL zapytał swoich Klientów dlaczego wybrali Łódź, dlaczego wybrali JLL jako swojego doradcę.

Startupy w Pałacu GLOBALNIE!

2017-07-24 08:36:31

Startupy w Pałacu GLOBALNIE to trzecie już wydarzenie z cyklu #StartupyWPałacu organizowane przez Kancelarię Prezydenta RP i Fundację Startup Poland. 4 października br. 10 polskich startupów zaprezentuje się przed Prezydentem RP i przedstawicielami polskich i zagranicznych funduszy VC.

Skorzystaj z programu Early Warning Poland.Celem projektu jest udzielanie pomocy firmom i przedsiębiorcom przeżywającym trudności i sytuacje kryzysowe. Trudne sytuacje, porażki, kryzysy są nieodłącznym elementem każdego biznesu, a przeżyte trudności stanowią ważną część tożsamości każdego przedsiębiorcy.

Czy można założyć biznes wykorzystując kulturę swojego regionu? Czy bazując na lokalności możliwe jest stworzenie marki o globalnym potencjale? Na te pytania odpowie Marta Wróbel, właścicielka firmy Folkstar, podczas drugiego śniadania networkingowego z cyklu Pobudka w Hubie.

MŚP szturmują GameINN

2017-07-17 07:33:35

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zakończyło nabór wniosków w II konkursie programu GameINN. Przedsiębiorcy złożyli aż 90 wniosków na łączną kwotę wnioskowanego dofinansowania ponad 230 milionów złotych.

Zapraszamy osoby zainteresowane rozwojem kariery i firmy poszukujące pracowników do udziału w II edycji Łódzkich Regionalnych Targach Pracy, organizowanych przez Urząd Miasta Łodzi we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego, Powiatowymi Urzędami Pracy i Międzynarodowymi Targami Łódzkimi.

Lokale dla kreatywnych

2017-07-14 13:44:15

Lokale przeznaczone są na prowadzenie działalności handlowej lub usługowej dla towarów będących wynikiem działalności designerskiej i artystycznej – dotyczy to unikatowych i krótkoseryjnych produkcji, a także galerii sztuki, księgarń i antykwariatóworaz gastronomicznej z elementami propagowania kultury i sztuki.

Rozpoczął się nabór  do II rundy akceleratora Startup Spark organizowanego przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A., który powstał w ramach działania ScaleUp programu Start in Poland.

20 lipca br. szkolenie z zakresu wykorzystania Narzędzia Pomiaru Kapitału Ludzkiego poprowadzi doktor nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania, dr Łukasz Sienkiewicz, Adiunkt w Katedrze Rozwoju Kapitału Ludzkiego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Szansa dla początkujących firm

2017-07-10 10:11:51

LaunchLab to wyjątkowa 2-miesięczna okazja  dla początkujących przedsiębiorców z całej Europy. Program pomaga odkryć i sprawdzić swój pomysł, potencjał rynkowy, model biznesowy oraz  pozyskać klientów w całej Europie.

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie łódzkim zaprasza do udziału w bezpłatnych spotkaniach informacyjnych pn. „Fundusze Europejskie na rozwój Twojej działalności gospodarczej”.

Serdecznie zapraszamy do współtworzenia z nami jubileuszowej, X edycji programu stypendialnego Młodzi w Łodzi, czyli inicjatywy która wspiera najlepszych studentów na wybranych przez Fundatorów kierunkach studiów.

Pobudka w Hubie #1

2017-07-03 08:47:33

Idea Hub startuje z nowym projektem przeznaczonym dla młodych biznesów. Pobudka w Hubie to cykl bezpłatnych śniadań networkingowych, na których osoby startujące z własną działalnością będą mogły uzyskać porady od przedsiębiorców, którzy w Łodzi odnieśli sukces, jak również spotkać nowych partnerów w interesach.