Uprzejmie informujemy, że planowany na 2 listopada br. dyżur doradczy organizowany przez Łódzkie Centrum Przedsiebiorczości został odwołany. Wszystkich zainteresowanych rozmową z ekspertami zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w dniu 16 listopada br w godz. 11.30-13.30

W dniach 10-12 listopada 2017 r. w Łodzi odbędzie się największy w Polsce zjazd firm rodzinnych “u-Rodziny 2017”, organizowany przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych.W ciągu dwóch dni zjazdu Łódź stanie się ogólnopolskim sercem przedsiębiorczości rodzinnej oraz platformą dialogu i współpracy przedstawicieli biznesu, państwa i nauki.

Marketing na Instagramie

2017-10-27 15:21:44

Poznaj techniki szybkiego budowania zaangażowanej społeczności w trakcie warsztatów „Marketing na Instagramie”. Szkolenie jest bezpłatne i skierowane zarówno do osób dopiero planujących działalność gospodarczą jak również dla przedsiębiorców funkcjonujących już na rynku.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) podpisała Umowę Operacyjną z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (MFF) w wysokości 7 mln złotych.  W ramach zawartej umowy PFP oferuje niskooprocentowane pożyczki dla bezrobotnych chcących założyć własny biznes bez żadnych innych opłat i prowizji.

Urząd Miasta Łodzi oraz FUNDACJA TAX CARE zapraszają 8 listopada na bezpłatne szkolenie pn. „Zmiany podatkowe w 2018 roku”. Zajęcia obejmą nowe obowiązków podatników w zakresie JPK oraz  zmiany w systemie płatności i kas fiskalnych.

Najpopularniejsze media społecznościowe w Polsce to Facebook i Instagram. Jak wynika z badania Wave przeprowadzonego przez Universal McCann, serwis stworzony przez Marka Zuckerberga, przynajmniej raz dziennie, odwiedza w Polsce prawie 60 proc. internautów.[1]

Potencjał zakupowy klientów jest bardzo duży, więc działania przedsiębiorców powinny być skupione na jego wykorzystaniu. Zachęcamy do udziału w spotkaniu networkingowym dotyczącym prowadzenia e-biznesu. O swoich doświadczeniach opowie Marta Ogrodowczyk, właścicielka sklepu internetowego NOTEKA.

Łódzki startup DriveCloud, który zdobył wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu Młodzi w Łodzi na najlepszy biznesplan, rozpoczął współpracę z Pocztą Polską i funduszem HardGamma Ventures w ramach programu akceleracyjnego GammaRebels powered by Poczta Polska finansowanego w ramach programu Start in Poland.

Państwowa Inspekcja Pracy serdecznie zaprasza w dniu 24 października 2017 r.na szkolenie w ramach prowadzonych działań edukacyjno-informacyjnych w budownictwie. W trakcie zajęć zostaną omówioną m.in zagadnienia związane bezpieczną organizacją prac na wysokości, bezpieczeństwem wykonywania robót ziemnych i prac w wykopach.

Frida Kahlo była miłośniczką meksykańskiej kultury ludowej oraz tradycyjnych dań kuchni meksykańskiej. W 2010 roku kuchnia meksykańska została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, jako wzorzec bogactwa kulturowego. Wzięto pod uwagę fakt, że składniki, takie jak pomidory, awokado i czekolada są pochodzenia meksykańskiego.

Pod względem posługiwania się językiem angielskim, Polska znajduje się w pierwszej dziesiątce na świecie. Mimo to, wciąż 44% Polaków deklaruje, że nie zna żadnego języka, a rynek pracy zaczyna być coraz bardziej wymagający w tej kwestii.

Prowadzenie własnego biznesu staje się coraz popularniejsze. W pierwszym kwartale 2017 roku, w Polsce założono prawie 13 tysięcy spółek i 72 tysiące indywidualnych działalności gospodarczych. Co zrobić żeby wyróżnić się na tle konkurencji? Czy młoda marka może być wyznacznikiem trendów?

Jeżeli planujesz nowy projekt, przedsięwzięcie biznesowe, lub w realizacji swych przedsięwzięć poszukujesz inspiracji, to nadszedł czas dla Ciebie, aby uczestniczyć w spotkaniach Klubu Budowniczych Łodzi Unikalnej. Zapraszamy  na wyjątkowe spotkanie z P. Michałem Styś – Dyrektor Zarządzający OPG Property Professionals.

Już jutro wyjątkowe święto! 10 października odbędzie się światowy Dzień Własnego Biznesu – niepowtarzalna okazja, by poznać ciekawe restauracje czy sklepy oraz skorzystać z atrakcyjnych rabatów i promocji. W Polsce akcję po raz drugi organizuje MAKRO Polska.

Polska Platforma Technologiczna Biogospodarki serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach pt. „Biopolymers and biomaterials for packaging and goods”, które odbędą się w Łodzi w dniu 12 października 2017r. Warsztaty organizowane są w ramach projektu H2020-INNOSUP-2015-1: SUPERBIO, którego Polska Platforma Technologiczna Biogospodarki jest partnerem.

Od 1 stycznia 2018 r. obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT i przesyłania jej jako Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT) obejmie również mikroprzedsiębiorców. Duże przedsiębiorstwa wysyłają JPK_VAT od 1 lipca 2016 r., a małe i średnie od 1 stycznia 2017 r.

Odbędzie się w dniach 16-17 października w hotelu Vienna House Andel’s. Forum jest najważniejszym wydarzeniem gospodarczym centralnej Polski współtworzonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego i Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.

Trwa kampania gry karcianej Elementum na portalu finansowania społecznościowego wspieram.to. Do 18 października Wydawnictwo Quantum Games zbiera fundusze na realizację nowego polskiego autorskiego projektu. Po TOP Kitchen jest to kolejna gra autorstwa Mariusza Milewskiego, która potencjalnie zostanie wydana dzięki wsparciu społeczności graczy.

Łódzki start-up Born Electric tworzy innowacyjne rozwiązania napędowe dla lekkich pojazdów elektrycznych. Na razie system testowany jest w gokartach elektrycznych, ale – zdaniem jego twórców – w przyszłości może być wykorzystywany np. w skuterach czy małych miejskich samochodach.

Chcesz dowiedzieć się jak założyć własną firmę krok po kroku?  Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie łódzkim serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym z Bankiem Gospodarstwa Krajowego pn. „Jak sfinansować i założyć firmę ?”