Kolejny sukces projektu myHydro

2018-01-30 10:52:40

Kolejny sukces projektu myHydro – laureata ubiegłorocznej edycji Konkursu Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Biznes, jako jedyny zespół z Polski, zwyciężyły w międzynarodowym programie LaunchLab European Institute of Innovation and Technology w YESDELFT w Holandii.

Przedsiębiorcą być!

2018-01-29 15:32:43

Urząd Miasta Łodzi oraz FUNDACJA TAX CARE zapraszają w dniu 23 lutego  osoby prowadzące działalność gospodarczą  na bezpłatne szkolenie pn. „Przedsiębiorcą być!”.

Pracodawcy coraz częściej oczekują od pracowników posiadania wysoko rozwiniętych kompetencji miękkich.[1] Prace mechaniczne wykonywane przez człowieka zastępują maszyny. Według szacunków, na skutek automatyzacji w Polsce, za 20 lat ludzie przestaną wykonywać blisko jedną trzecią zawodów.

Urząd Miasta Łodzi oraz  Regionalny Ośrodek Enterprise Europe Network przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszają na bezpłatne seminarium  „Rynki zagraniczne szansą rozwoju polskich przedsiębiorców”.

Sektor kosmiczny w ostatnich dziesięciu latach rozwija się niezwykle dynamicznie. Łódzki stert-up Shoot Capsule znalazł w branży kosmicznej miejsce dla siebie. To zarządzanie i przechowywanie danych w kosmosie.

Urząd Miasta Łodzi oraz  Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) zapraszają w dniu 26 stycznia br. na bezpłatne szkolenie „Vademecum ochrony danych osobowych – praktyczne szkolenie od podstaw oraz warsztaty dla administratorów danych”.

Urząd Miasta Łodzi oraz  Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) zapraszają 25 stycznia br. na bezpłatne szkolenie „Prawo pracy i umowy cywilnoprawne– kompleksowe omówienie ostatnich oraz planowanych zmian w przepisach oraz najnowszego orzecznictwa”.

Eksperci przewidują, że technologia VR to przyszłość przemysłu rozrywkowego, a w ciągu dekady ma zyskać większą popularność niż telewizja. Zwiastunem tej rewolucji jest łódzka firma SUPERHOT, której gra o tej samej nazwie została sprzedana w milionie egzemplarzy i znana jest już na całym świecie.

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Łódzkiego Centrum Przedsiebiorczości. W każdy pierwszy trzeci czwartek miesiaca w godz. 11.30-13.30 konsultanci udzielają indywidualnych porad w zakresie zakładania i prowadzenia firmy.

Must be the Startup!

2018-01-02 11:13:09

To warsztaty przedsiębiorczości oparte na grywalizacji. Jedyna w swoim rodzaju szansa na uczestnictwo w edukacyjnej zabawie, której celem jest zmierzenie się z konkurencyjnością naszej własnej przedsiębiorczości, poprzez innowacyjne podejście do istniejącego rynkowego potencjału.