Łódź Design Festival 2018

2018-02-28 16:17:05

12 edycja Łódź Design Festival odbędzie się w tym roku w zmienionym terminie 19-27 maja.Wydarzenie zwraca się ku festiwalowym korzeniom, skupiając się na edukacji, krytycznej dyskusji i poszukiwaniu inspiracji. Hasłem przewodnim tegorocznej, 12. edycji są REFLEKSJE. W centrum zainteresowania stanie tym razem relacja człowiek – technologia.

make me!

2018-02-28 15:59:33

Konkurs make me! to start w przyszłość dla młodych projektantów. Jeszcze tylko przez kilka dni (do2 marca) można zgłaszać projekty do make me!–międzynarodowego konkursu dla najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia, organizowanego w ramach Łódź Design Festival.

Dołącz do SMART-UP LAB!

2018-02-28 15:49:36

Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zaprasza na drugą edycję międzynarodowego, interdyscyplinarnego programu dla osób z pomysłem na innowacje w obszarze zdrowia i aktywnego życia. Aplikacja trwa do 1 marca.

Zachęcamy przedstawicieli nauki i biznesu do udziału w spotkaniu , które odbędzie się w dniu  6 marca 2018 r. Instytucie „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi. Początek o godz. 10.00 w sali D3, budynek A, poziom 1. W ramach współpracy z Instytutem, w trakcie spotkania, konsultanci Centrum Obsługi Przedsiębiorcy przedstawią możliwości dofinansowania projektów badawczo-rozwojowych z funduszy europejskich.

Regionalny Ośrodek Enterprise Europe Network przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości w Łodzi oraz Urząd Patentowy RP zapraszają w dniu 1 marca na bezpłatne seminarium nt. systemów ochrony znaków towarowych.

Łódź, jako jedno z zaledwie trzech miast w Polsce i 64 na świecie, otrzymało tytuł Miasta Kreatywnego Sieci UNESCO. Znane ze swoich innowacyjnych koncepcji, sprawia, że na lokalnych przedsiębiorcach spoczywa spora odpowiedzialność, aby świadczone przez nich usługi były wyjątkowe i konkurencyjne. Jak to zrobić?

Własna firma krok po kroku

2018-02-13 11:29:47

Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi – Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej organizuje w dniach 12-16 marca 2018 roku XXXI edycję seminarium „Własna firma – krok po kroku”, które kierowane jest do osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zaprasza na drugą edycję międzynarodowego, interdyscyplinarnego programu dla osób z pomysłem na innowacje w obszarze zdrowia i aktywnego życia. Aplikacja trwa do 23 lutego.

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie Innovative Leather Product Competition na pomysł związany z sektorem skórzanym. Zwycięski projekt  otrzyma pomoc w przeprowadzeniu kampanii Crowdfundingowej na zrealizowanie pomysłu poprzez Indiegogo.com.

Urząd Miasta Łodzi oraz  Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) zapraszają w dniach 26-27 luty na bezpłatne szkolenia:  „Cross-selling i up-selling – naucz się sprzedawać więcej!” oraz „Storytelling  – moc budowania marki za pomocą historii”.