Debiut w Seattle

2018-08-28 15:14:52

Nurkowanie rekreacyjne uprawia na świecie kilka milionów ludzi. Nic więc dziwnego, że tematem zainteresowali się studenci z Politechnik Łódzkiej i Warszawskiej. Opracowany przez nich innowacyjny lokalizator dla nurków rekreacyjnych Wavy zajął pierwsze miejsce w kategorii Big Data w polskiej edycji konkursu Microsoft Imagine Cup 2018. Kolejnym krokiem jest zaprezentowanie go podczas światowego finału konkursu w lipcu tego roku w Seattle w Stanach Zjednoczonych.

Pierwsze zielone EXPO w Polsce

2018-08-28 14:45:12

W marcu bieżącego roku Zgromadzenie Ogólne AIPH (The International Association of Horticultural Producers) przekazało władzom Łodzi informację o wyborze tego miasta na organizatora EXPO Horticultural w 2024 roku. O korzyściach, jakie może przynieść miastu organizacja tej wystawy, rozmawiamy z Hanną Zdanowską, prezydent Łodzi.

Ambasada Brytyjska wraz ze Stowarzyszeniem Top 500 Innovators organizuje konferencję UK-Poland Science Forum. Jednym z elementów konferencji jest warsztat “Show Me the Money” współorganizowany przez Politechnikę Łódzką. Warsztat odbędzie się 13 Września w hotelu Marriott w Warszawie.

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości, Bionanopark oraz Regionalny Ośrodek Enterprise Europe Network przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszają dnia 13 września o godzinie 11.00 do Bionanoparku na seminarium dotyczące wsparcia firm w początkowej fazie rozwoju.

Choć wielu z nas stawia znak równości pomiędzy pojęciem wizerunku oraz tożsamości marki, nie można mówić o ich jednoznaczności. Tożsamość bowiem to wizja siebie samego, natomiast wizerunek stanowi nasz obraz w oczach innych.

Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką rozpoczęła działalność na skalę europejską. Aktualnie, w ramach inicjatywy „WORTH Partnership Project” poszukuje młodych przedsiębiorczyń z Polski, które mają szansę nawet na 10 tys. euro dofinansowania! Zgłoszenia do tegorocznej edycji programu można nadsyłać do 24 października br.