Fly in a taxi...

2018-09-24 10:05:30

Only a few years ago nobody in Poland seriously considered something like a private air taxi and it certainly wasn’t a popular solution. As of May this year, the Bartolini Air group from Lodz offers such a service. It will find an economically optimal solution that allows the customer to quickly, safely and comfortably reach their destination, regardless of whether it is a private or business flight, within Poland or in Europe.

Aż 93 proc. ankietowanych marketerów korzysta z danych o użytkownikach[1]. Taki wynik pokazuje, że badanie danych staje się już koniecznością na drodze do sukcesu firm, a także ich sklepów internetowych.

24 września w Łodzi odbędzie się Międzynarodowy Kongres Biogospodarki Łódzkie 2018, który ma na celu wspomóc rozwój biogospodarki w Bioregionach Europy Środkowej i Wschodniej.

Plakat na medal

2018-09-17 13:39:24

Bartosz Kosowski to znany i ceniony na polskiej i zagranicznej scenie artystycznej ilustrator, portrecista i twórca plakatów. Swoje życie związał z Łodzią – tu mieszka i pracuje. Jest absolwentem łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych i filologii angielskiej we Wrocławiu. Ilustracją, portretem i plakatem zajmuje się profesjonalnie od dziesięciu lat. W tym czasie przyznano mu ok. 30 nagród, a jego prace można było podziwiać na kilkudziesięciu wystawach.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że w 2016 roku na świecie na gruźlicę zachorowało 10,4 mln osób, w tym milion dzieci do lat 14. W Polsce w tym samym czasie odnotowano ponad 6 tys. przypadków tej choroby.

18 października, w hali EXPO w godz. 14.00 – 18.00 odbędzie się VC Speed Dating z funduszami VC, które przyjęły zaproszenie do współpracy w ramach konkursu „Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Startup”. Swój udział potwierdzili Status Venture, Infini, SpeedUp Venture, YouNick Mint Venture, Data Ventures oraz Poland Ventures. Więcej informacji o funduszach w zakładce VC Speed Dating.

Izotopy na tropie fałszerzy

2018-09-04 08:46:02

Wino to produkt szlachetny, powstający w wyniku fermentacji winogron. Do tej pory badania jego autentyczności prowadzone były w ośrodkach zagranicznych. Teraz oferuje je także laboratorium w łódzkim Bionanoparku.