Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi – Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej organizuje w dniach 19-23 listopada 2018 roku XXXII edycję seminarium „Własna firma – krok po kroku”, które kierowane jest do osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Sztuczna inteligencja coraz częściej i coraz bardziej ingeruje w nasze życie. Raport Accenture Technology Vision prognozuje, że w najbliższych latach to właśnie ona najbardziej wpłynie na biznes i życie ludzi. O tym, jakie zmiany niesie ze sobą rozwój tej zaawansowanej technologii informatycznej, mówi WOJCIECH WALCZAK, manager w Accenture Advanced Technology Center Poland.

Miasto wielkich perspektyw

2018-10-26 13:02:35

Dobry wizerunek miasta i regionu to większa szansa na przyciągnięcie inwestorów. Samorządowcy coraz częściej sięgają po sprawdzone narzędzia budujące atrakcyjność miast i coraz bardziej świadomie korzystają z możliwości, jakie daje marketing terytorialny.

Urząd Miasta Łodzi oraz  Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) zapraszają w dniach 22 -23.11.2018 r. na bezpłatne szkolenia  kierowane  do osób, które prowadzą działalność gospodarczą i chcą zdobyć lub uzupełnić wiedzę, obecnych lub przyszłych pracowników działów księgowości.

Technologia, która zmieni życie

2018-10-22 13:47:52

Podpisanie listu intencyjnego Ericsson z Łódzka Specjalną Strefą Ekonomiczną5G to nowy standard sieci komórkowej, który zapewni szybsze łącza komunikacji i większą pojemność sieci. Znawcy tematu twierdzą, że spowoduje on rewolucję technologiczną.

Od planu do realizacji

2018-10-17 08:37:06

Jeszcze kilka lat temu o 5G mówiło się jako o technologii przyszłości. Dziś proces jej wdrażania staje się faktem. W 2025 roku siecią 5G zostaną objęte wszystkie największe europejskie miasta. Na razie jest ona dostępna w zaledwie dwóch ośrodkach – w fińskim Tampere i w stolicy Estonii, Tallinie. Ruszają też próby jej wdrożenia w innych krajach, także w naszym.

Cyfrowa przyszłość Europy

2018-10-17 06:37:03

Zgodnie z wymaganiami Unii Europejskiej do 2025 roku wszystkie największe miasta w Europie, a więc także i w Polsce, mają być objęte zasięgiem sieci 5G. O szansach i wyzwaniach związanych z wprowadzeniem tej nowoczesnej technologii rozmawiamy z prof. SŁAWOMIREM WIAKIEM, rektorem Politechniki Łódzkiej.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom i mając na uwadze stale zmieniające się przepisy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa w partnerstwie z najważniejszymi urzędami państwowymi, zaprasza na cykl bezpłatnych spotkań.

Filmy z potrzeby serca

2018-10-11 11:39:27

Za nami 71. festiwal w Cannes. To historyczny moment w dziejach polskiej kinematografii. Po raz pierwszy od 37 lat polski film znalazł się w konkursie głównym tego festiwalu, a Paweł Pawlikowski otrzymał nagrodę za reżyserię „Zimnej wojny”. 

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 11 października 2018 roku w Łódzkiej Zatoce Sportu, Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne Politechniki Łódzkiej, Al. Politechniki 10, w Łodzi.

Refleksyjnie o designie

2018-10-08 10:27:10

Łódź Design Festival to wydarzenie, które inspiruje projektantów, architektów, a także przedstawicieli zawodów kreatywnych. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Refleksje”. O tym najbardziej opiniotwórczym poświęconym wzornictwu wydarzeniu w Europie Środkowo-Wschodniej rozmawiamy z Michałem Piernikowskim, dyrektorem Łódź Design Festival.

Zostań jurorem i wybierz najlepszy startup zgłoszony do X jubileuszowej edycji Konkursu „Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Startup”. W ten sposób niezależnie od werdyktu Członków Kapituły Konkursu, masz wpływ, który z projektów biznesowych otrzyma Nagrodę Publiczności. W plebiscycie udział biorą 23 projekty reprezentujące branże: medyczną, biotechnologiczną, informatyczną oraz artystyczną/kreatywną.

St_Art_2 to konsultacje, doradztwo, warsztaty i śniadania otwarte dedykowane dla przedsiębiorców z branży przemysłów kreatywnych oraz osób zainteresowanych rozpoczęciem działalności w tym sektorze. Projekt jest realizowany w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi, miejscu, które łączy kreatywność z przedsiębiorczością.

Od animacji do lalki

2018-10-05 12:11:14

WJTeam/Likaon to studio filmowe założone w Łodzi przez trójkę producentów i profesjonalistów: Wojciecha Leszczyńskiego, Justynę Rucińską i Annę Mroczek. Swoją działalność koncentruje wokół filmu animowanego, pełniąc zarówno funkcję producenta wiodącego, jak i wykonawczego oraz koproducenta. Jako jedna z nielicznych firm w Polsce zajmuje się lalkarstwem, powszechnie uważanym za sztukę niszową. Założyciele studia prężnie działają w Stowarzyszeniu Producentów Polskiej Animacji, które współtworzyli.

Babie lato z SIP-ami

2018-10-05 07:13:58

Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi organizuje bezpłatne szkolenie dla zakładowych i oddziałowych społecznych inspektorów pracy, które odbędzie się w dniu 19 października 2018 r. (piątek) o godzinie 10.00 w j siedzibie w Łodzi, Al. Kościuszki 123 (sala konferencyjna, I piętro).

Badania nad szczurzym stresem

2018-10-03 07:46:43

Od kilkunastu lat naukowcy z Katedry Neurobiologii UŁ prowadzą badania nad rytmem theta. Najnowsze badania obszaru tylnego podwzgórza mają za zadanie pokazać potencjalne powiązania rytmu obserwowanego w tej części mózgu z reakcjami stresowymi organizmu. Ich wyniki mogą mieć duże znaczenie dla zrozumienia mechanizmów powstawania schorzeń związanych ze stresem. Projektem pod nazwą „Neuronalne i behawioralne korelaty rytmu theta generowanego w obszarze tylnego podwzgórza – badania in vivo oraz in vitro”, realizowanym we współpracy z Zakładem Fizjologii Instytutu Farmakologii Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, kieruje dr hab. Tomasz Kowalczyk prof. UŁ z Katedry Neurobiologii Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska.

Ekohydrologia w Arturówku

2018-10-02 08:13:05

Ekohydrolodzy z Uniwersytetu Łódzkiego otrzymali najwyższe wyróżnienie Komisji Europejskiej – nagrodę „Best of the Best” za projekt rekultywacji zbiorników wodnych w łódzkim Arturówku. Gala konkursu odbyła się 23 maja bieżącego roku podczas 2018 EU Green Week w Bluepoint Conference Centre w Brukseli. W konkursie uczestniczyło ponad 60 zespołów badawczych z Europy. Przyznanie najwyższego wyróżnienia było poprzedzone inną prestiżową nagrodą, The Best LIFE Project, która była „przepustką” do grupy najlepszych projektów unijnych, zakończonych w latach 2016–2017.