System, który się sam doskonali

2018-11-15 14:45:34

Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe to obecnie najszybciej rozwijające się dziedziny wiedzy. Uczenie maszynowe łączy elementy informatyki, robotyki i statystyki. Jego głównym założeniem jest praktyczne zastosowanie sztucznej inteligencji do stworzenia automatycznego systemu, który będzie się doskonalił, wykorzystując zgromadzone dane.

Projektujemy uczucia

2018-11-15 13:00:34

Działają zaledwie od dwóch lat, a już konkurują z największymi biurami projektowymi na świecie. Chociaż specjalizują się w projektowaniu samochodów autonomicznych, twierdzą, że tworzą coś więcej niż jedynie funkcjonalne bryły aut. Ich projekty powstają z emocji i uczuć, jakie im towarzyszą podczas opracowywania koncepcji.

Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi zaprasza dniu 28 listopada 2018 r. w godzinach 09.00 – 13.00 na bezpłatne szkolenie poświęcone tematyce zatrudniania pracowników tymczasowych. Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli agencji pracy tymczasowej i pracodawców użytkowników.

Wewnętrzna równowaga i biznes

2018-11-09 13:52:59

Jak można pogodzić dwie, na pierwszy rzut oka odległe, dziedziny życia – aktywność fizyczną i biznes, jeśli nie planujemy zakładać klubu fitness? Czy ruch pomaga stworzyć i z sukcesem prowadzić dobrą firmę?

Współczesna sztuczna inteligencja ewoluuje w kierunku prognozowania rozwoju rynku, zachowań konsumenckich i kształtowania postaw. Równie dobrze można ją zastosować do predykcji cen akcji, ułatwiając inwestorom giełdowym pomnażanie zysków.

Jedyne takie miejsce w Polsce

2018-11-05 12:43:04

Historia komiksu w Polsce sięga początku XX wieku. Historia obiektu, w którym niebawem zagości jedyne w naszym kraju i unikatowe na skalę europejską Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, zaczęła się kilkanaście lat wcześniej. Polscy pasjonaci komiksu czekali na to wyjątkowe miejsce prawie 30 lat.

Robotyka przyszłości

2018-11-02 13:38:22

Jeszcze do niedawna roboty kojarzyły się wyłącznie z rolą Schwarzeneggera w legendarnym „Terminatorze”. Dziś takie zautomatyzowane rozwiązania zaczynają na stałe gościć w codziennym życiu i wspierać ludzi. Doskonałym dowodem na to jest łódzkie podwórko młodych konstruktorów, których innowacyjne roboty zdobywają nagrody na całym świecie.