OFF STAGE SUMMIT – Lodz 2018

2018-11-27 11:37:36

Description: Off Stage Summit 2018 is an event organized parallel to the main EIT Health 2018 Summit together with Capital for Health Forum and  Smart Mix Technology. The aim is to gather “lucky losers” – the best start-ups that participated in EIT Health projects in 2018 but are not able to participate and pitch during the main European Health Catapult competition which is part of Summit agenda.

Bez ryzyka pomyłki

2018-11-27 09:19:51

Robotyzacja procesów biznesowych to coraz bardziej powszechne rozwiązanie. Wszędzie tam, gdzie praca jest żmudna i powtarzalna, człowieka może wspomóc pracownik cyfrowy.

W niedzielę zacznie obowiązywać ustawa o sukcesji firm rodzinnych, która umożliwi sprawne kontynuowanie działalności przedsiębiorstwa po śmierci jego właściciela. Adresatem nowych rozwiązań są ponad 2 mln przedsiębiorców zarejestrowanych w CEIDG, z których przeszło 230 tys. ukończyło już 65 lat.

Ruszyła kolejna edycja Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku, skierowanego do mikroprzedsiębiorstw, zatrudniających nie więcej niż 10 pracowników oraz o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro. Celem Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2018 jest promocja nowoczesnych inicjatyw, które wyróżnia nie tylko efektywność, ale również zaangażowanie i społeczna odpowiedzialność.

Największe wydarzenie dla branży fintech w tej części Europy. Najnowsze trendy. Najświeższe regulacje prawne. Eksperci z całego świata.  Rewolucja sektora usług finansowych dzieje się tu i teraz. Oto Twoja szansa, żeby stać się jej częścią! Zarejestruj się już dziś! 28-29 listopada, Łódź.

Nasycić swój apetyt – apetyt na rozwój. A to za sprawą projektu skierowanego do pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Rozpoczął się nowy nabór wniosków o dotacje na sfinansowanie usług rozwojowych: szkoleń, kursów i usług doradczych.

Przypominamy o super newsie ostatnich dni – Łódź została uznana za jedno z najlepszych i najkorzystniejszych miejsc do odwiedzenia przez miłośników podróży. Miasto otrzymało to wyróżnienie w niezwykle prestiżowym i oczekiwanym przez turystów zestawieniu Lonely Planet Best in Travel.

Budownictwo przyszłości

2018-11-19 08:43:26

Systemy inteligentnego sterowania budynkami nie są nowością na naszym rynku. To rozwiązania rozwijane i wdrażane od dawna. Jak prognozuje dr inż. MAREK PAWŁOWSKI z Katedry Aparatów Elektrycznych Politechniki Łódzkiej, prawdziwy boom w ich zastosowaniu nastąpi w ciągu najbliższych pięciu lat.

System, który się sam doskonali

2018-11-15 14:45:34

Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe to obecnie najszybciej rozwijające się dziedziny wiedzy. Uczenie maszynowe łączy elementy informatyki, robotyki i statystyki. Jego głównym założeniem jest praktyczne zastosowanie sztucznej inteligencji do stworzenia automatycznego systemu, który będzie się doskonalił, wykorzystując zgromadzone dane.

Projektujemy uczucia

2018-11-15 13:00:34

Działają zaledwie od dwóch lat, a już konkurują z największymi biurami projektowymi na świecie. Chociaż specjalizują się w projektowaniu samochodów autonomicznych, twierdzą, że tworzą coś więcej niż jedynie funkcjonalne bryły aut. Ich projekty powstają z emocji i uczuć, jakie im towarzyszą podczas opracowywania koncepcji.

Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi zaprasza dniu 28 listopada 2018 r. w godzinach 09.00 – 13.00 na bezpłatne szkolenie poświęcone tematyce zatrudniania pracowników tymczasowych. Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli agencji pracy tymczasowej i pracodawców użytkowników.

Wewnętrzna równowaga i biznes

2018-11-09 13:52:59

Jak można pogodzić dwie, na pierwszy rzut oka odległe, dziedziny życia – aktywność fizyczną i biznes, jeśli nie planujemy zakładać klubu fitness? Czy ruch pomaga stworzyć i z sukcesem prowadzić dobrą firmę?

Współczesna sztuczna inteligencja ewoluuje w kierunku prognozowania rozwoju rynku, zachowań konsumenckich i kształtowania postaw. Równie dobrze można ją zastosować do predykcji cen akcji, ułatwiając inwestorom giełdowym pomnażanie zysków.

Jedyne takie miejsce w Polsce

2018-11-05 12:43:04

Historia komiksu w Polsce sięga początku XX wieku. Historia obiektu, w którym niebawem zagości jedyne w naszym kraju i unikatowe na skalę europejską Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, zaczęła się kilkanaście lat wcześniej. Polscy pasjonaci komiksu czekali na to wyjątkowe miejsce prawie 30 lat.

Robotyka przyszłości

2018-11-02 13:38:22

Jeszcze do niedawna roboty kojarzyły się wyłącznie z rolą Schwarzeneggera w legendarnym „Terminatorze”. Dziś takie zautomatyzowane rozwiązania zaczynają na stałe gościć w codziennym życiu i wspierać ludzi. Doskonałym dowodem na to jest łódzkie podwórko młodych konstruktorów, których innowacyjne roboty zdobywają nagrody na całym świecie.