Słodko, wykwintnie, domowo

2018-12-07 09:00:27

Nowoczesne cukiernictwo tworzone z pasją, gdzie wszystko smakuje tak samo wyśmienicie, jak wygląda –tak w skrócie można określić Maison a.s. To cukiernia z francuskim klimatem,położona w samym sercu postindustrialnej Łodzi. Słodkości, które serwują właściciele, zaspokoją najwybredniejsze gusta imają jedną dodatkową cechę – pomagają w podtrzymywaniu relacji społecznych.

Dubajski konkurs Expo Live rozpoczął przyjmowanie wniosków. Zwycięskie pomysły mogą otrzymać grant w wysokości nawet 100 tys. USD, ale też szeroko zakrojoną promocją w ramach Wystawy EXPO 2020. – Projekty muszą odnosić się do trzech podtematów expo, czyli mobilności, zrównoważonego rozwoju i szans.

Ruszyła kolejna edycja KONKURSU MIKROPRZEDSIĘBIORCA ROKU, skierowanego do mikroprzedsiębiorstw, zatrudniających nie więcej niż 10 pracowników oraz o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro. Celem Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2018 jest promocja nowoczesnych inicjatyw, które wyróżnia nie tylko efektywność, ale również zaangażowanie i społeczna odpowiedzialność.

Urząd Miasta Łodzi oraz  Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) zapraszają w dniu 13 grudnia na bezpłatne warsztaty przeznaczone dla właścicieli i osób zarządzających małymi i średnimi  firmami, którzy chcą szukają metod i rozwiązań na rozwój rynkowy swoich biznesów.

Urząd Miasta Łodzi oraz  Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) zapraszają w dniu 14 grudnia br na bezpłatne warsztaty dedykowane przedsiębiorcom, którzy chcą szukają metod i pomysłów na pokonanie konkurencji i skuteczne wykorzystanie nowoczesnych kanałów i mediów do promocji i sprzedaży.

Gracz pod kontrolą

2018-12-06 09:58:20

Ekscytuje, porywa, pozwala się zatopić w wirtualnej rzeczywistości i nagle… wyrzuca uczestnika z gry. Niemożliwe? A jednak. SuperHot to propozycja zmuszająca gracza do refleksji nad zniewoleniem przez wirtualny świat.

Istnieje wiele obszarów, w których system GPS znajduje zastosowanie. Jednak podstawową dziedziną gospodarki, która bez nawigacji satelitarnej nie miałaby racji bytu, jest szeroko pojęta logistyka.

Firmowi wybrańcy losu

2018-12-04 07:59:39

O wsparciu, jakiego przedsiębiorcom na różnym etapie rozwoju udziela Polski Fundusz Rozwoju, rozmawiamy z Elizą Kruczkowską, dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji.