Ośrodek Enterprise Europe Network przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na bezpłatne seminarium pt. „PROGRAMY I PROJEKTY EUROPEJSKIE OD KUCHNI” czyli jak przygotować wniosek z dużymi szansami na sukces, które odbędzie się 9 marca 2016 r., godz. 10:00 – 12:00 w siedzibie Ośrodka w Łodzi ul. Piotrkowska 86, front, II piętro.
W programie m.in.:
- strategia UE w zakresie B+R
- system badań i innowacji w UE
- programy B+R
- „zamawianie” tematów badawczych, lobbing
- optymalna ścieżka przygotowania wniosku
- ważne elementy we wniosku
- aktywność w Brukseli
Wykład poprowadzi Dr inż. Andrzej Siemaszko – ekspert w zakresie polityki naukowej i technologicznej oraz polityki regionalnej i spójności UE. Pracuje w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN. W latach 1999 – 2014 Dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE odpowiedzialnego za przygotowanie polskich partnerów do uczestnictwa w 5., 6., i 7. Programie Ramowym UE oraz w Programie Ramowym HORYZONT 2020. Nadzorował pracę Sieci KPK liczącej ok. 200 jednostek naukowych i przedsiębiorstw. Obecnie pełni funkcję Sekretarza Generalnego Polskiego Instytutu Technologii – wirtualnego Instytutu liczącego 30 członków.
W latach 1991-94 pracował w projekcie europejskim Brite/Euram w Instituto Superior Tecnico w Lizbonie. Od tego czasu uczestniczył z sukcesem w około 80 projektach europejskich w 3. – 7. Programie Ramowym UE. Był delegatem i ekspertem w wielu Komitetach Programowych (Growth, Structuring ERA, Integrating and Strenghtening ERA, Cooperation, Regions of Knowledge, NCP Coordinators). Uczestniczył w programowaniu 6. i 7. Programu Ramowego UE. W latach 2006-7 pracował jako ekspert prof. Jerzego Buzka, – posła sprawozdawcy ds. 7. Programu Ramowego. W latach 2003-2006. pełnił funkcję doradcy w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczestniczył w programowaniu i implementacji funduszy strukturalnych w Polsce. W latach 2003-2004 uczestniczył w przygotowaniu Sektorowego Programu Operacyjnego “Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw” oraz przygotowywał Narodowy Program Rozwoju na lata 2007-2013. Aktywnie uczestniczył w rozwijaniu infrastruktury gospodarki opartej na wiedzy – centrów doskonałości, centrów zaawansowanych technologii i klastrów technologicznych. Dr Siemaszko aktywnie uczestniczył w rozwoju Regionalnych Strategii Innowacji (RIS), budowie Regionów Wiedzy i regionalnych klastrów. Jest współautorem podręcznika „Jak zostać regionem wiedzy?” pod redakcją Jerzego Buzka. Dr Siemaszko był inicjatorem tworzenia Polskich Platform Technologicznych (PPT). Obecnie zaangażował się w tworzenie Polskiego Instytutu Technologii – wirtualnego instytutu integrującego polską sferę B+R. A. Siemaszko uzyskał doktorat w dziedzinie mechaniki konstrukcji i jest autorem ponad 50 publikacji naukowych.
Szczegółowych informacji udzielają konsultanci pod numerem 42 630 36 67, lub mailem: fundacja@frp.lodz.pl
Źródło: Ośrodek Enterprise Europe Network przy Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości