• 22

    11 2018

  • Impact fintech’18 Łódź 28-29 listopada

8 i 29 listopada w Wytwórni oraz DoubleTree by Hilton w Łodzi spotkają się najbardziej renomowane instytucje finansowe, eksperci z całego świata, środowiska startupowe, akademickie, przedsiębiorcy i przedstawiciele administracji publicznej, aby wspólnie rozmawiać o przyszłości branży fintech w Polsce i na świecie.

Rewolucja w sektorze finansowym dzieje się na naszych oczach. Rosnąca popularność płatności zbliżeniowych, odejście od obrotu gotówką, technologia blockchain, giełdy kryptowalut – to jedne z wielu bieżących wyzwań sektora finansowego. Postęp technologiczny wymaga zmian w usługach, metodach obsługi klientów, sprawnego i aktualizowanego systemu prawnego. Czy rynek jest gotów na nadchodzące zmiany? W którą stronę pokierować cyfrowy świat finansów?

Nadchodzący Impact fintech’18 będzie okazją do dyskusji, poznania najnowszych trendów i wspólnego tworzenia nowego rynku finansów.

Ścieżki tematyczne kongresu:

banking’s future

Przyszłość bankowości ze szczególnym uwzględnieniem nowych otwartych platform, przetwarzania danych w chmurze oraz zastosowania technologii takich jak: sztuczna inteligencja, biometria i wiele innych.

legal & regulatory

Kluczowe zmiany w przepisach oraz podejściu do równoważenia bezpieczeństwa konsumentów z innowacyjnością na rynku finansów.

blockchain & cryptocurrencies

Potencjał technologii blockchain, sposoby wykorzystywania jej przez banki na świecie w celu przyciągnięcia ekosystemu kryptowalut oraz pozostałe eksperymenty przeprowadzane w centrach innowacji.

insurtech

Obecne trendy na rynku ubezpieczeniowym m.in. dotyczącym wykorzystania telemetrii w branży ubezpieczeniowej, UBI i zastosowań sztucznej inteligencji – technologie, które zmieniają sposób nabywania polis ubezpieczeniowych oraz wielu innych dóbr i usług.

 retail & commerce

Nowe modele handlu i rozwiązań finansowych, dzięki którym możliwe są takie działania rynkowe jak: wielokanałowość sprzedaży, POSy nowej generacji i Internet Rzeczy (IoT)

payments

Trendy na rynku przekazywania wartości, w tym: technologie mobilne, cyfrowe portfele, P2P oraz płatności w czasie rzeczywistym.

 alternative lending & finance

Trendy w technologiach i usługach obecnych na rynku: od pożyczek wzajemnych typu peer – to-peer i niezależnych platform handlujących fakturami, do udziałowych platform crowfundingowych oraz tych opartych na nagrodach.

cybersecurity & fraud

Algorytmy, sztuczna inteligencja, samouczące się maszyny i biomet r ia jako wsparcie procesu automatyzacji i metoda na zmniejszenie strat spowodowane oszustwami.

entrepreneurship & investments

Możliwości współpracy start-upów z legendarnym korporacjami i inwestorami, celem stworzenie nowych trendów dotyczących miejsc i sposobów inwestowania, a jednocześnie zwiększenia sprzedaży produktów.

AI, data & algorithm based innovation

Sztuczna inteligencja jako pomoc w rozwiązywaniu skomplikowanych problemów w branży finansowej i handlowej oraz jaką rzeczywistą, długoterminową przewagę nad konkurencją można osiągnąć dzięki takim technologiom.

 Impact fintech’18 w liczbach:

• 3 sceny:

– Mainstage (sesja generalna, głównie ścieżki tematyczne)

– Discovery Arena (liderzy innowacji, start-upów, akceleratorów)

– Workshopstage (spotkania zamknięte i warsztaty)

• +2000 uczestników

• +150 speakerów z całego świata

• +100 partnerów

• 10 ścieżek tematycznych

• 9 wydarzeń towarzyszących

Szczegółowy program oraz rejestracja na wydarzenia