• 01

    09 2015

  • Zamówienia dla wojska szansą dla polskich start-upów

Podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach odbędzie się seminarium pt. „Innowacje w służbie obronności – szansa dla start-upów”. Zorganizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości wydarzenie ma na celu zainicjowanie współpracy pomiędzy największymi polskimi firmami z branży obronnej a start-upami.

Kalifornijska Dolina Krzemowa oraz izraelska Silicon Wadi to przykłady efektywnej współpracy wojska ze start-upami. Izrael i USA zajmują czołowe miejsca w światowych rankingach innowacyjności. Czy Polska może powtórzyć te sukcesy?

O tym, jak sprawić, by potencjał polskiego środowiska start-upowego przełożył się na inteligentne rozwiązania dla wojska, dyskutować będą goście zorganizowanego przez PARP seminarium „Innowacje w służbie obronności – szansa dla start-upów ”, które odbędzie się 3 września o godzinie 10 w salach G2 i G3 w hali G podczas MSPO w Kielcach. Wśród nich będą przedstawiciele Ministerstw Gospodarki i Obrony Narodowej, Politechniki Warszawskiej, Wojskowej Akademii Technicznej, największych firm zbrojeniowych i start-upów.

Jakie technologie będące w sferze zainteresowania MON są szansą dla rozwoju polskiej innowacyjnej przedsiębiorczości? Co zrobić, by wyeliminować bariery we współpracy pomiędzy start-upami a firmami z branży obronnej? Jak komercjalizować badania naukowe przeprowadzane przez polskie uczelnie wyższe w zakresie potrzeb branży obronnej? Na te pytania będą się starali wskazać odpowiedzi goście seminarium.

Debatę nt. możliwości rozwoju start-upów w branży obronnej poprowadzi Juliusz Ćwieluch z tygodnika Polityka, który posiada rozległą wiedzę oraz imponujący dorobek dziennikarski w tematyce obronnej – specjalizuje się w niej od 10 lat. Juliusz Ćwieluch jest laureatem nagrody „Halabarda” dla najlepszych dziennikarzy zajmujących się wojskiem i obronnością. 

Seminarium „Innowacje w służbie obronności – szansa dla start-upów” zostało objęte honorowym patronatem Ministra Gospodarki, Janusza Piechocińskiego.

By wziąć udział w seminarium, należy zarejestrować się, klikając w ten link.

Pobierz szczegółowy program seminarium „Innowacje w służbie obronności – szansa dla start-upów”. 

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Źródło: Portal WEB.GOV.PL