• 11

    08 2016

  • Startupy w Pałacu Prezydenckim

10 branż, 10 startupów i 40 minut wystąpień — tak w skrócie będzie  wyglądało wydarzenie “Startupy w Pałacu”, czyli pierwsze spotkanie polskich startupów w Pałacu Prezydenckim. 13 września w Sali Kolumnowej Startup Poland zorganizuje pitch startupów przed Prezydentem RP Andrzejem Dudą, ambasadorami, przedstawicielami spółek Skarbu Państwa, venture capital i aniołami biznesu. Każdy startup będzie miał 4 minuty na prezentację swojego biznesu.

Logo_Startupy_w_Palacu_v2

Na zaproszenie Kancelarii Prezydenta RP 13 września w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego pojawi się 10 startupów z różnych branż i zaproszeni goście związani z rozwojem przedsiębiorczości w Polsce. Spotkanie będzie miało charakter pitchu, czyli każdy startup będzie miał 4 minuty, żeby jak najlepiej zaprezentować swój projekt.

Chcemy pokazać, co i kto naprawdę kryje się za hasłem “startupy”. W Pałacu Prezydenckim pokażemy, że startupy to realni ludzie, fantastyczne pomysły i biznesy skutecznie walczące o swoje pozycje na rynku. Firmy chcemy dobrać tak, żeby zaprezentowały różnorodność i dynamikę polskiej sceny startupowej. Wierzymy, że ranga urzędu i miejsca pomoże wspaniale nagłośnić, zarówno biorące udział w akcji startupy, jak i samą ideę przedsiębiorczości technologicznej — mówi Eliza Kruczkowska, Prezes Startup Poland.

O nominacje startupów, które wystąpią w Pałacu, Startup Poland poprosiło najważniejszych przedstawicieli społeczności startupowych, edukatorów, przedsiębiorców, inwestorów, dziennikarzy i organizatorów największych technologicznych wydarzeń w Polsce.

Swoje kandydatury mogą zgłaszać również startupy spełniające kryteria, rejestrując swój startup na stronie Startup Poland oraz wysyłając maila na adres kontakt@startuppoland.org, w tytule wpisując “Startupy w Pałacu”. Termin zgłoszeń mija 15 sierpnia.

Kryteria dla startupów

Żeby wziąć udział w “Startupy w Pałacu”, startup musi być przedsiębiorstwem technologicznym z kluczowym elementem cyfrowym na etapie wytwórstwa lub dystrybucji (przetwarzanie informacji i pochodne technologie stanowią kluczowy element modelu biznesowego). Firma musi istnieć na rynku nie dłużej niż 5 lat i mieć na koncie innowacyjny produkt, technologię, model biznesowy lub zoptymalizowany istniejący proces w jednym z wymienionych obszarów:

● biotechnologia i technologie medyczne,

● technologie konsumenckie i IoT,

● cyberbezpieczeństwo,

● zarządzanie danymi i analityka,

● technologie edukacyjne,

● energetyka i technologie dla środowiska,

● fintech,

● technologie dla przemysłu,

● technologie dla mediów, komunikacji i rozrywki, robotyka,

● sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość.

Źródło: Startup Poland