• 11

    05 2017

  • Fabryka przedsiębiorczości – nowa przestrzeń dla biznesu

Stara fabryka Wernera przy ulicy Wierzbowej 44 zmieni się po rewitalizacji w nową, funkcjonalną przestrzeń dla biznesu, ale również dla mieszkańców.

Jak zapowiada inwestor – firma Mariański Group, planowana tam Fabryka Przedsiębiorczości będzie służyła nie tylko użytkownikom, ale zaoferuje również przestrzeń publiczną, w której znajdzie się m.in. teren zielony, amfiteatr, galeria sztuki oraz taras widokowy.

– Rewitalizacja to nie tylko remont czy modernizacja budynku, bo liczy się także pasja i pomysł na prawdziwe ożywienie przestrzeni dawnych fabryk – powiedział Adam Mariański z MG, który chce również powołać fundację promującą Łódź jako unikatowe miejsce lokalizacji tak wielu postindustrialnych obiektów.


W przypadku tej inwestycji ważne jest również to, że znajduje się ona na terenie Nowego Centrum Łodzi, objętym programem rewitalizacji obszarowej oraz w bliskim sąsiedztwie planowanych terenów targowych Expo 2022.

– To dobry znak i prognostyk, że również prywatni inwestorzy wspierają miasto i wspomagają proces rewitalizacji w bardzo interesujący sposób – podkreślił dyrektor Wydziału ds. Zarządzania Projektami UMŁ Robert Kolczyński.

W zabytkowej fabryce trwają już prace przygotowawcze do budowy, a inwestor czeka na ocenę wniosku o dofinansowanie unijne. Planowany koszt inwestycji to ok. 12 mln zł, a termin zakończenia w 2019 r. (ag)

Źródło: UMŁ