• 09

    08 2016

  • Osiedlove. Zniżki za kupowanie w lokalnych firmach

W dniu wczorajszym mieliśmy okazję szerzej zaprezentować mieszkańcom Łodzi projekt OSIEDLOVE dedykowany małym osiedlowym społecznościom.

Osiedlove to program partnerski wspierający lokalne przedsiębiorstwa.

Osiedlove wydaje kartę, z którą jej posiadacz ma zniżki w lokalnych sklepach i punktach usługowych. Karta nie jest droga – za półroczną zapłacimy 36 zł, za ważną rok 60 zł (miesięczny koszt karty to odpowiednio 6 lub 5 zł). Koszt karty może zwrócić się już przy pierwszej transakcji. W chwili obecnej Osiedlove wydaje dwie karty: Teofilów i Aleksandrów Łódzki.

Sklepy i punkty usługowe przystępując do programu zostają Partnerami Osiedlove.

Partnerami Osiedlove są miejsca, do których trafiamy codziennie (np. piekarnia), jak i miejsca, które odwiedzamy rzadko (np. projektantka mody, salon optyczny).

Wśród Partnerów znajdziemy również stomatologa, salony kosmetyczne, fotografa,wypożyczalnię przyczep, fitness kluby, restauracje, sale zabaw dla dzieci, catering dietetyczny, tarocistę, sklepy z produktami spożywczymi, zabawkami, kosmetykami, elektroniką czy szkołę językową.

09082016_2

Istotą Programu Osiedlove jest to, że na udziale w nim wszyscy korzystają. Posiadacze karty przede wszystkim oszczędzają czas i pieniądze. Partnerzy natomiast otrzymują bezpłatną reklamę, w skali na którą często mali przedsiębiorcy nie są w stanie sobie pozwolić. Co najważniejsze – lokalne firmy za udział w Programie nic nie płacą. Jedynym kosztem jest przyznana zniżka, która zachęciła klienta do skorzystania z ich usług. Partnerzy nic nie ryzykując mają możliwość zbudowania trwałych relacji z klientami, którzy zachęceni zniżką, będą korzystać z ich usług.

Ale Osiedlove to nie tylko karta zniżkowa. To promowanie idei kupowania w lokalnych przedsiębiorstwach. To również źródło informacji o sklepach i punktach usługowych na terenie naszego osiedla. W przyszłości chcemy organizować i informować o ciekawych wydarzeniach na terenie osiedla. Wkrótce rozszerzymy naszą działalność o nowe łódzki.

W konferencji prasowej promującej projekt OSIEDLOVE uczestniczyli również twórcy portalu Smakuj Lokalnie, panowie Marcin Maj i Filip Doliński, którzy podobnie jak p. Martyna Smaglińską bardzo cenią sobie lokalnych producentów i tym chętniej dołączyli do grona Parterów karty, oferując zniżki mieszkańcom Teofilowa na zakupy w ich sklepie internetowym.

Źródło: UMŁ