• 09

    02 2017

  • Łódź uskrzydla biznes – wsparcie dla przedsiębiorców

Wsparcie księgowe, prawne, marketingowe, a także wyposażone miejsce pracy czy możliwość skorzystania z opieki i porad doświadczonych przedsiębiorców, ekspertów branżowych czy projekt menadżerów, a to wszystko całkowicie za darmo przez pół roku.

Inkubator Elektrotechniki w Brukowa Business Center uruchomił właśnie program „Skrzydła dla biznesu” skierowany do osób planujących otworzyć własną firmę, ale także do wszystkich przedsiębiorców z woj. łódzkiego

Ideą projektu Skrzydła dla biznesu” realizowanego przez Inkubator Elektrotechniki w Brukowa Business Center jest wsparcie przedsiębiorców z Łodzi i regionu, którzy już prowadzą swoją działalność oraz osób, które chcą założyć własną firmę.

– Podajemy pomocną dłoń i otwieramy się na potrzeby łódzkich przedsiębiorców. Chcemy zmotywować młodych ludzi do rozpoczęcia swojej własnej działalności – zapewnimy im nieodpłatne, pełne wsparcie doradcze i w pełni wyposażone miejsce pracy. Program „Skrzyła dla biznesu” jest współfinansowany z środków unijnych, dlatego szereg usług będzie dostępnych za darmo. Mogą na to liczyć także przedsiębiorcy z dłuższym stażem. Chcemy pobudzić łódzki rynek do działania i przede wszystkim do rozwoju – komentuje Michał Zakrzewski, Dyrektor Zarządzający,  Inkubator Elektrotechniki, Brukowa Business Center.

Jak to działa?

W ramach programu dostępne są dwa pakiety – Pakiet START skierowany do osób, które jeszcze nie założyły swojej działalności oraz Pakiet PRO przeznaczony dla młodych firm (do 2 lat prowadzenia działalności) oraz doświadczonych przedsiębiorców.

Co otrzymają uczestnicy programu?

Pakiet START gwarantuje młodym przedsiębiorcom kompleksową pomoc związaną z zakładaniem własnego biznesu. Przez pół roku młody przedsiębiorca będzie mógł nieodpłatnie korzystać z wyposażonego miejsca pracy, otrzyma też darmową pomoc z zakresu księgowości, doradztwa prawnego, funduszy unijnych oraz PR i marketingu. Do dyspozycji najemców oddane zostaną sale konferencyjne i pokoje meetingowe oraz przestrzenie wspólne (strefa cooworkingowa i strefa chilloutu). Ideą BBC jest rozwój – w kompleksie odbędą się liczne wydarzenia, które umożliwią uczestnikom zdobycie wiedzy, nowych umiejętności i wsparcia ekspertów. Udział w wydarzeniach w ramach Pakietu START jest nieodpłatny przez okres 6 miesięcy – po tym czasie najemcom zostaną zaproponowane korzystne warunki i ceny.

Pakiet PRO to oferta dla młodych firm, które istnieją na rynku nie dłużej niż 2 lata oraz dla przedsiębiorstw z dłuższym stażem. Biznesmeni będą mogli nieodpłatnie brać udział w konferencjach, warsztatach i innych akcjach organizowanych w BBC, otrzymają też pełen wykaz usług, na które będą się mogli zdecydować odpłatnie. Młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć na preferencyjne ceny najmu przestrzeni biurowej.

– Brukowa Business Center to miejsce wymiany poglądów, zdobywania wiedzy i spotykania się ekspertów z różnych dziedzin związanych z technologią oraz prowadzeniem biznesu. Umożliwiamy przedsiębiorcom rozwój i zdobycie nowych umiejętności organizując warsztaty, spotkania, konferencje, a przede wszystkim prowadząc akcje takie jak Startup Challenge Days skierowane do osób, które chcą omówić i dopracować swój biznesplan, Lidering czyli opiekę liderów i project managerów, którzy pomagają przekształcić biznesplan w realne działanie, Mentoring polegający na zjazdach ekspertów z różnych dziedzin, a także Lab-warsztaty oparte o ideę wspólnej realizacji konkretnego projektu z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań. Udział w wydarzeniach jest całkowicie darmowy – wyjaśnia Michał Zakrzewski.

Więcej informacji na temat programu: http://www.innowatorelektrotechniki.pl

 

Źródło: Informacja prasowa