• 29

    05 2017

  • Start–up TakeTask zwycięzcą łódzkiej odsłony półfinału Start-Up Challenge

W łódzkich półfinałach międzynarodowego konkursu ABSL Start-Up Challenge najlepszy okazał się start-up TakeTask.

Jego przedstawiciele pojadą na wielki finał, który odbędzie się 14 czerwca w Łodzi.

TakeTask to aplikacja, która płaci swoim użytkownikom za wykonanie prostych zadań. Te mogą być różne: sprawdzenie ceny kawy w lokalnej restauracji i dostępności produktu
w sklepie czy zrobienie zdjęcia billboardu wystawionego przy konkretnej ulicy. Za wykonanie każdego zlecenia użytkownicy otrzymują wynagrodzenie. Marcin Dobek, jeden z założycieli aplikacji mówi, że konkurs ABSL Start-Up Challenge to nie tylko rywalizacja, ale też możliwość poszerzenia znajomości: – Środowisko start-upowe jest otwarte na nowe pomysły, a sami twórcy start-upów są gotowi dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Tutaj w Łodzi, otrzymaliśmy  rzetelny feedback zarówno ze strony jury, jak i innych uczestników. To ma dla nas ogromne znaczenie.

Marzena Kardas, ABSL Lodz Chapter Leader, dodaje, że faza półfinałów ABSL Strat-Up Challenge, zaskakuje ilością zgłoszonych pomysłów.  –  Początkowo obawiałam się, że konkurs  przyciągnie tylko technologiczne, trudne do wdrożenia projekty. Okazuje się jednak, że otrzymaliśmy wiele zgłoszeń z różnych branż, czasem bardzo niszowych. Nagrodzić pierwszym miejscem mogliśmy tylko jeden start-up, ale podczas prezentacji widziałam przynajmniej dwa pomysły, które wiem, że mogłabym wykorzystać w firmach naszych klientów.

Drugie miejsce w łódzkich półfinałach zajął start-up UnitDoseOne, ze swoim pomysłem inteligentnego i w pełni zautomatyzowanego sposobu wydawania leków w aptekach i szpitalach. – Projekt pozwala nie tylko na redukowanie błędów w wydawaniu leków, ale też umożliwia zminimalizowanie ich kradzieży – tłumaczył podczas prezentacji CEO UnitDoseOne, Jakub Musiałek.

Konkurs Strat-Up Challenge jest platformą łączącą młodych przedsiębiorców i liderów światowego biznesu z międzynarodowych korporacji. Pierwszym pozwala zaprezentować swoje pomysły i pozyskać środki na ich realizację, drugim pomaga znaleźć nowe, innowacyjne projekty i nieszablonowe rozwiązania do swoich firm.

Cztery półfinały już za nami. Kolejni półfinaliści zaprezentują się przed jurorami w trzech miastach: w Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście. Finał konkursu odbędzie się 14 czerwca w Łodzi, podczas dorocznej konferencji ABSL. Jest o co walczyć: zwycięzcy pojadą na Polish Tech Day do Londynu, imprezę która jest uznawana jest za jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń, promujących polskie innowacje za granicą.

W załączniku prezentujemy listę półfinalistów. Można ją też znaleźć na stronie: http://startupchallenge.pl/semifinalists.

O ABSL:

Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) jest wiodącą organizacją reprezentującą nowoczesne usługi dla biznesu w Polsce. Wyznacza standardy i kierunki rozwoju branży, która już teraz zatrudnia w naszym kraju ponad 200 000 osób i, biorąc pod uwagę szereg uwarunkowań ekonomicznych, ma szansę stać się największym źródłem zatrudnienia w sektorze prywatnym. Od 2009 roku inspiruje, wspiera najlepsze praktyki, daje członkom i partnerom możliwość wymiany wiedzy, pomysłów i doświadczeń.

Źródło: Informacja prasowa