• 12

    08 2016

  • Jak zabezpieczyć się przed wyciekiem informacji z firmy? Podstawy Bezpieczeństwa Informacji

Urząd Miasta Łodzi oraz  TÜV NORD Polska zapraszają na bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców oraz osób zakładających działalność gospodarczą pn. „Jak zabezpieczyć się przed wyciekiem informacji z firmy? Podstawy Bezpieczeństwa Informacji ”.

Termin szkolenia: 05.09.2016 r. godz. 10.00 -1 3.00
Miejsce: sala szkoleniowa Urzędu Miasta Łodzi (al. Politechniki 32, pok. 114).

Program szkolenia

Przedstawiciel jednostki certyfikującej TUV NORD Polska postara się zaprezentować aktualne zagrożenia dla przetwarzanych informacji w postaci elektronicznej. Tym razem postanowiliśmy nie zamykać się wyłącznie w obszarze biznesowego otoczenia. Zaprezentujemy Państwu przykłady z życia, dotyczące Was, Waszych znajomych, rodzin. Wspólnie postaramy się odpowiedzieć na pytanie, gdzie powinniśmy wykonywać przelewy elektroniczne, w pracy, w domu, hotelu, w … Czego pod żadnym pretekstem nie wolno podłączać do portu USB? Opowiemy o bezpieczeństwie informacji naszych telefonów komórkowych, tabletów. Wkradającej się w nasze życie permanentnej inwigilacji. Pod koniec prezentacji zostaną zaprezentowane najważniejsze mechanizmy wbudowane w model standardu zarządzania bezpieczeństwem informacji pozwalające bezpiecznie funkcjonować w obecnej rzeczywistości, oraz co najważniejsze, nadążać za nowymi zagrożeniami.

Prowadzący
Przemysław Szczurek
– Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Z branżą IT związany od blisko 10 lat. Obecnie pełni funkcję Product Managera ds. Bezpieczeństwa Informacji w TUV NORD Polska, gdzie odpowiada za rozwój i sprzedaż usług związanych z normami: ISO 27001, ISO 20000, ISO 22301 oraz tematyką Ochrony Danych Osobowych. Uważa, że bezpieczeństwo informacji w firmie zależy również od tego, co robimy po godzinach pracy. Dlatego jako trener TUV NORD i wykładowca akademicki duży nacisk stawia na świadomość kadry.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY