Hulajnoga przyszłości to projekt łódzkiej firmy GOLDIE & OLDIE wyróżnionej w tegorocznej edycji Konkursu „Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł Biznes”, który został zaprezentowany podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.
Początkiem marki była nie tylko pasja do rowerów ale do konkretnej estetyki oraz materiałów. Pierwszym etapem było stworzenie drewnianych kierownic, do których bardzo szybko dołączyły kolejne elementy w postaci błotników z tego samego materiału. Połączenie drewna i stali okazało się być rozwiązaniem idealnym, które pozwoliło nie tylko na najlepsze parametry techniczne ale uzyskanie niepowtarzalnego stylu. Z czasem w ofercie znalazły się również minimalistyczne drewniane wieszaki rowerowe oraz ręcznie wykonane skórzane torby, utrzymane zdecydowanie w stylistyce oldie.
Sama produkcja rowerowa podzielona jest na trzy segmenty: GOLDIE, OLDIE, i Women GO bike. Każdy z nich utrzymany jest w podobnej estetyce. Seria GOLDIE to szybkie single o prostej formie w stonowanych kolorach. OLDIE to stylowe klasyki, dopracowane w każdym najmniejszym detalu. Women GO bike to nic innego jak mocna forma w postaci „damki”, przeznaczona głównie dla pań. Same rowery wyróżniają nie tylko rzeczy widoczne na pierwszy rzut oka. Na całość składa się dobranie ramy z najwyższej jakości stali, odpowiednie wyselekcjonowane drewno o niskim wskaźniku wilgotności z idealnie dopasowanym metalowym wykończeniem. Wszystko uzupełnione jest starannie dobranymi częściami najlepszych producentów. GOLDIE & OLDIE wykonane są w pełni w Polsce, co pozwala nam na najlepszą możliwą kontrolę jakości. Całość składana jest w samym centrum Polski, w Łodzi.
Rowery i części GOLDIE & OLDIE to przede wszystkim oferta skierowana do bardzo świadomego klienta, który doceni wszystkie starania wkładane w każdy poszczególny element. Połączenie drewna, stali i skóry zdecydowanie odbiega od oferty rowerów dostępnych na rynku. Duża konsekwencja w naszych działaniach daje niepowtarzalny efekt końcowy, dostępny dla każdego.
Eco-Hulajnoga- to pomysł na sezon 2017, który wykluł się podczas prac nad drewnianymi akcesoriami do rowerów. Śledząc aktualne trendy związanych ze sposobem poruszania się po mieście autor doszedł do wniosku, że hulajnogi nie kojarzą się tylko z małymi pojazdami na małych kołach, z dziecięcą zabawką. W ciągu kilku ostatnich sezonów modne stają się hulajnogi, które rozmiarem są zbliżone do roweru. Eco-Hulajnoga wyposażona będzie w bezszelestny napęd elektryczny, który pozwoli użytkownikowi cały czas poruczać się w pozycji wyprostowanej. Konstrukcja hulajnogi będzie aluminiowa, co da jej pełną trwałość. Obudowa zostanie wykona z naturalnego drewna z drewnianymi dodatkami (błotniki, kierownica).