• 24

    01 2017

  • QUANTUM GAMES

QUANTUM
Mariusz Milewski

telefon: 506 618 050 (czynny w godz. 10-17)
e-mail:quantumgames.pl@gmail.com
www.quantumgames.pl
https://www.facebook.com/QuantumGamesPL

QUANTUM GAMES

Firma Quantum Games powstała z pasji do planszówek. Od lat jesteśmy fanami gier bez prądu, animatorami łódzkiego środowiska graczy, aktywnie uczestniczącymi w licznych inicjatywach związanych z tym tematem. Wybór takiego obszaru działalności dla firmy był naturalny, dodatkowo branża rozrasta się na naszych oczach – po analizach uznaliśmy więc, że jest jeszcze miejsce dla nowego wydawnictwa i nie wyeksploatowane tematy i pomysły na gry. Dodatkową motywacją był udział w konkursie Młodzi w Łodzi, który umożliwił lepszy start firmy, dzięki wiedzy przekazanej na szkoleniach oraz dzięki uzyskanym dla projektu nagrodom i wsparciu Organizatorów.

TOP KITCHEN

Pierwszy duży projekt wydawnictwa Quantum Games to kulinarna gra planszowa TOP Kitchen. Jest to gra o byciu szefem profesjonalnej kuchni w eleganckiej restauracji, która powstała na fali popularności tematyki kulinarnej.

Comber jagnięcy, stek z tuńczyka czy homar w sosie ziołowym? A do tego szczypta szafranu, trufli czy wanilii? – w naszej kuchni oferujemy wyłącznie najlepsze dania i niezapomniane smaki / Chef TiKej

TOP Kitchen to familijna gra ekonomiczna dla od 2 do 4 osób w wieku od 10 lat, w której rozgrywka toczy się na planszach, a podczas zabawy zagrywamy karty, zdobywamy zasoby, rzucamy kolorowymi kostkami i podejmujemy wiele decyzji wpływających na ostateczny wynik. Każdy gracz wciela się w niej w rolę szefa kuchni, a następnie rywalizuje ze współgraczami o to, czyja restauracja zdobędzie największy prestiż. Stylowe ilustracje idealnie oddają klimat profesjonalnej kuchni, a różnorodne komponenty wspomagają ciekawą mechanikę gry.

Gra zawiera ponad 150 kart i 90 kości, plansze graczy i planszę marketu, a także dodatkowy element, który przyciąga uwagę – niewielką patelnię pełniącą rolę tacki do rzutów. Jest to komponent bardzo lubiany przez graczy. Jedna partia TOP Kitchen trwa w zależności od liczby graczy i rund od 45 do 70 minut. Co ciekawe nie ma drugiej nowoczesnej gry planszowej tak kompleksowo podchodzącej do tematyki profesjonalnej kuchni. Jest to bardzo mocna strona produktu i silny wyróżnik.

WSPIERAM.TO

Gra została wydana dzięki wsparciu uzyskanemu podczas kampanii na portalu finansowania społecznościowego wspieram.to. Udało się zebrać ponad 40 tys. złotych na produkcję pierwszego nakładu TOP Kitchen. Wydane na przełomie roku gry trafiły w pierwszej kolejności do ponad 200 osób, które wsparły projekt, jak również do sklepów z planszówkami, które także postanowiły pomóc w wystartowaniu nowego wydawnictwa i zostały mecenasami projektu. Ten sukces to przede wszystkim duży kredyt zaufania, który dostaliśmy i kolejny argument potwierdzający tezę, że nasz produkt ma szansę zdobyć szerokie grono klientów.

Kolejne egzemplarze gry dotarły do wydawnictwa po połowie stycznia i nadszedł czas na oficjalną premierę produktu.

O NAS

Mariusz Milewski – autor gry TOP Kitchen, grafik i szef wydawnictwa Quantum Games. Pasjonat filmów, seriali, książek, fantastyki, komiksów, militariów, a zwłaszcza gier – głównie planszowych. Warszawiak z urodzenia, Łodzianin z wyboru. Absolwent Liceum Plastycznego w Kole i Łódzkiej Szkoły Filmowej na kierunku Montaż. Związany ze Stowarzyszeniem Miłośników Erpegów i Fantastyki, współorganizator Łódzkiego Portu Gier, animator łódzkiej sceny planszówkowej. Amator dobrej kuchni.

Paulina Milewska – koordynatorka i promotorka projektu TOP Kitchen, prywatnie żona autora i wsparcie w pracach nad grą. W firmie Quantum zajmuje się kwestiami formalnymi. Z zawodu bibliotekarka, a także animatorka czytelnictwa, pomysłodawczyni akcji rowerowo-bibliotecznej Odjazdowy Bibliotekarz realizowanej w całym kraju. Społeczniczka związana z łódzką Fundacją Fenomen oraz Stowarzyszeniem Miłośników Erpegów i Fantastyki. Miłośniczka gier planszowych, rowerów i książek.